У Білухівському сільському будинку культури відбулися урочистості з нагоди 32-ї річниці виведення військ з Афганістану

Дата: 15.02.2021 17:53

Фото без опису  Сьогодні,  15  лютого,  виповнюється   32  роки  з  того  історичного  моменту,  коли  було  виведено  обмежений  континент  радянських  військ  з  Демократичної  Республіки  Афганістан,  коли  поставили  останню  крапку  у  тій  кровопролитній  війні.

Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих.

Були  надзвичайно  жорсткі  та  виснажливі  умови  підготовки:  перемінливий  клімат,  щоденні  думки  про  смерть  і  переживання  за своє  життя – робили  перебування  у  «гарячій  точці»  просто  неможливим.  Таке  зрозуміють  тільки  ті,  хто  воював  і  вижив  у  ті  жахливі  роки.

Фото без опису    Земляки Мартинівської громади, які пройшли через пекло Афганської війни і повернулися до рідних домівок:

• Валентина Антонечко, с-ще Красне;
  • Олександр Бричко, с. Мар’янівка;
  • Олександр Далудін, с-ще Красне;
  • Федір Копилець, с. Мар’янівка;
  • Микола Мотієнко, с. Мар’янівка;
  • Олег Осадчук, с. Мар’янівка;
  • Григорій Шевченко, с. Мар’янівка;
  • Володимир Щетинін, с. Мартинівка;
  • Віктор Безпалько, с. Білухівка;
  • Сергій Попело, с. Білухівка;
  • Василь Кобилка, с. Варварівка;
  • Сергій Ноздрін, с. Варварівка;
  • Микола Скрипник, с. Варварівка.

У цей день згадують не лише ветеранів Афганської війни, але і співвітчизників, які брали участь в інших збройних конфліктах за межами країни: у В'єтнамі і Кореї, Єгипті та Сирії, Анголі та Мозамбіку, Іспанії та Чилі, Ефіопії та Югославії, на Кубі та Близькому Сході, в «гарячих точках» республік колишнього СРСР .

Земляки Мартинівської громади, воїни – інтернаціоналісти, які брали участь в інших збройних конфліктах за межами країни:

- Борис Бруснік, с. Мар’янівка, воював на Кубі;

- Микола Великий, с. Мар’янівка, воював на Кубі;

- Дмитро Забіров, с. Варварівка, воював в Нікарагуа.

Фото без опису   У   честь  дня  вшанування  учасників  бойових  дій  на  території  інших  держав на базі Білухівського сільського будинку культури відбулись урочистості.

Мартинівський сільський голова Віктор Котенко теплими  словами  вдячності привітав воїнів – інтернаціоналістів,  подякував  землякам,  ветеранам  локальних  війн  за  чесне  виконання  військової  присяги  при  виконанні  військового  обов’язку  в  інших  державах, побажав здоров’я, довголіття, миру та добра.   В знак  шани  героїзму,  бойовій  витримці  та  відвазі кожному учаснику бойових дій вручено грошову допомогу в розмірі 1 тис.грн.

Також з вітальними словами до воїнів-інтернаціоналістів звернулися заступник сільського голови Олександр Родик, староста Білухівського старостинського округу Алла Бойченко та староста Варварівського старостинського округу Михайло Данець.

Фото без опису Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих односельчан.

Далі високому професійному рівні відбувся  святковий концерт за участю працівників Білухівського сільського будинку культури. Для всіх присутніх лунали пісні  у виконанні місцевого гурту «Гвардія», гурту «Кум і калина». Місцеви аніматори  сцени Алла Строєва та Людмила Квасневська створювали святковий  настрій  сценкою «На вокзалі», а танцювальний колектив «Леді Данс» зачарували своїм східним танцем.

Фото без опису     Фото без опису

Фото без опису    Фото без опису

Фото без опису

Дорогі  воїни – інтернаціоналісти!  Ви, як ніхто, знаєте справжню ціну війни і миру. І як ніхто вмієте дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. Сьогодні,  у  день  Стрітення  Господнього,   ми  бажаємо  вам  здоров’я,  миру,  душевного  спокою  і  добробуту  у  великому  храмі,  який  зветься – Україна.