Про затвердження у новій редакції комплексної Програми соціального захисту населення Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області на 2022-2023 роки.
ПРОЕКТ
МАРТИНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОН
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
чотирнадцята чергова сесія восьмого скликання
РІШЕННЯ
21 грудня 2021 рік с. Мартинівка
Про затвердження у новій редакції
комплексної Програми соціального захисту
населення Мартинівської сільської ради
Полтавського району Полтавської області
на 2022-2023 роки
Керуючись пунктом 22 частини першої статті 26, частиною 2 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», для підвищення життєвого рівня малозабезпечених громадян, інвалідів, одиноких пенсіонерів, осіб, які потрапили в тривалу екстремальну ситуацію (стихійне лихо, пожежа, катастрофа, погіршення стану здоров’я та інше), сприяння у задоволенні соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах Мартинівська сільська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити у новій редакції комплексну Програму соціального захисту населення Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області на 2022-2023 роки.
2. Визнати таким, що втратило чинність рішення другої позачергової сесії восьмого скликання Мартинівської сільської ради від 24.12.2020 року «Про затвердження комплексної Програми соціального захисту населення Мартинівської сільської ради Карлівського району Полтавської області на 2021-2022 роки».
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на фінансовий відділ Мартинівської сільської ради.
Сільський голова Віктор Котенко
Додаток
до рішення чотирнадцятої чергової сесії восьмого скликання Мартинівської сільської ради від 21.12.2021 р
Комплексна Програма соціального захисту населення Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області
на 2022 – 2023 роки
с.Мартинівка
2021 рік
1. Загальні положення
Сьогодні світ переживає кризові явища, що позначилися на всіх без винятку сферах людської життєдіяльності. Так, необхідно відзначити, що економіка, політика та культура – три взаємозалежні важелі: розвиток однієї з них сприяє розвиток двох інших і навпаки – гальмування хоча б однієї наслідком своїм має тотальні деструктивні процеси. Більш того, конструктивні чи деструктивні процеси в зазначених сферах позначаються на житті суспільства в цілому та конкретної людини , зокрема.
На жаль, і світ, і Україна друге десятиліття XXIст. проживають здебільш в атмосфері деструкції, що породжує й посилює стани самотності, відчаю, агресивності, заглиблює процеси відчуження людини від інших, від світу, природи та суспільства.
Звідси, очевидно, що економічна, політична, соціальна, правова, культурна, духовна, релігійна, освітня, наукова та інші сфери людської діяльності як у світі, так і в Україні потребують сьогодні нових стратегічних напрямів їх розбудови одночасно як зсередини, так і в контексті світових процесів глобалізації. При цьому слід пам’ятати, що значущу роль в усіх сферах людської життєдіяльності відіграє саме соціальна робота.
Так, необхідною й важливою є сьогодні соціальна робота з конкретними групами населення з урахуванням специфіки кожної групи : діти, обдаровані діти , підлітки, обдарована молодь, сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти – інваліди, діти учасників АТО, залежні, інваліди, одинокі особи , люди похилого віку, громадяни які постраждали від домашнього насильства та гендерної нерівності, учасники АТО, учасники ЧАЕС, воїни-інтернаціоналісти, учасники ВВВ, громадяни які постраждали від торгівлі людьми, багатодітні сім’ї, сім’ї які перебувають у складних життєвих обставинах, неблагополучні сім’ї, громадяни які відбували покарання в виправних установах тощо.
Конституцією України гарантовано соціальний захист та гідний рівень життя кожному громадянину України. Соціальний захист незахищених верст населення передбачає ряд заходів, направлених на зниження рівня бідності та покращення життя людей , що опинилися в скрутному матеріальному становищі.
Враховуючи фінансову – економічну ситуацію в країні виникає необхідність посилення соціальної підтримки окремих категорій громадян. Тому одним з першочергових завдань органів державної влади і місцевого самоврядування є розвиток системи соціального захисту та соціального обслуговування громадян, які гостро потребують надання допомоги.
Програма спрямована на реалізацію конституційних гарантій права громадян на соціальний захист , забезпечення належного рівня життя, шляхом надання одноразової матеріальної допомоги найменш соціально-захищеним громадянам , обдарованій молоді та особам , які найбільш цього потребують.
З метою вирішення основних завдань Програми її учасники здійснюватимуть організаційне та інформаційне забезпечення виконання Програми, сприятимуть соціальному захисту та підвищенню рівня життєзабезпечення мешканців Мартинівської сільської ради.
2. Підстави для прийняття рішення про розробку Програми.
- Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»
- Закон України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»
- Закон України «Про охорону дитинства»
- Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»
- Закон України «Про попередження насильства в сім’ї»
- Закон України «Про протидію торгівлі людьми»
- Закон України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку»
- Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»
- Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту»
- Закон України «Про соціальні послуги»
- Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи»
- Закон України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям- інвалідам»
- Закон України », «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»
- Закон України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»
- Закон України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям з інвалідністю»
- Закон України «Про освіту »
- Закон України «Про загальну середню освіту»
- Закон України «Про дошкільну освіту»
- Закон України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей»
- Закон України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк»
- Закон України «Про Державну кримінально-виконавчу службу в Україні»
- Закон України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»
3. Мета Програми.
Метою Програми є реалізація політики у сфері соціального захисту населення, яке постійно проживає та зареєстроване (не менше як 6 місяців) на території Мартинівської сільської ради, підвищення життєвого рівня малозабезпечених громадян, інвалідів, одиноких пенсіонерів, осіб, які потрапили в тривалу екстремальну ситуацію (стихійне лихо, пожежа, катастрофа, погіршення стану здоров’я та інше), сприяння у задоволенні соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Враховуючи сучасні соціально-економічні умови, необхідно зберегти ті пріоритетні напрямки соціального захисту населення, які дозволяють приділити більше уваги та підтримувати життєдіяльність найбільш соціально вразливих мешканців громади.
Для забезпечення добробуту та гідного рівня життя для кожної особи, покращення соціального самопочуття людини, впевненості в своєму майбутньому, розробляються заходи з надання різних видів соціальної допомоги. Через соціальну допомогу виконується функція, що полягає в тому, щоб допомогти людям, які потрапили в скрутну життєву ситуацію, вийти з цього стану і не опинитися на узбіччі суспільства.
Вирішення проблем матеріально-технічного, медичного, соціально-побутового, культурного обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями, здійснення конкретних заходів, спрямованих на надання адресної підтримки незахищеним верствам населення, соціально-правової, трудової та медичної реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями, залучення до співробітництва громадських організацій, поліпшення становища людей з різними вадами, які перебувають у стаціонарних установах.
Вжиття передбачених цією Програмою заходів дозволить зменшити соціальну напругу, позитивно вплине на матеріальний стан сімей, які втратили годувальників.
Надаватиметься адресна грошова допомога найбільш незахищеним мешканцям громади, в тому числі на лікування та на вирішення інших питань, пов’язаних із складними життєвими обставинами.
4. Основні завдання Програми
Основні завдання:
- надання одноразової матеріальної допомоги учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ( 26 квітня),
- надання одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО, ООС, воїнам інтернаціоналістам ( 14 жовтня),
- надання одноразової матеріальної допомоги учасникам Великої Вітчизняної Війни ( 9 травня),
- надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам I- II групи та інвалідам з дитинства ( 3 грудня),
- надання одноразової матеріальної допомоги одиноким громадянам похилого віку ( 1 жовтня),
- надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які постраждали від пожежі чи іншого стихійного лиха,
- надання одноразової матеріальної допомоги громадянам на поховання осіб, які не отримують жодної державної соціальної допомоги та не досягли пенсійного віку,
- надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які страждають від онкологічного захворювання,
- надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які потребують тривалого лікування або/та хірургічного втручання,
- надання одноразової матеріальної допомоги ювілярам 80, 85, 90 і кожного наступного року,
- надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які постраждали від домашнього насильства, гендерної нерівності та торгівлею людьми,
- надання одноразової матеріальної допомоги при народженні дитини батькам.
- підтримка дітей , які проживають на території громади та підпадають під пільгові категорії (багатодітні родини, діти-інваліди, діти позбавлені батьківського піклування, діти які проживають у складних життєвих обставинах, діти учасників АТО, діти сироти, діти які перебувають у будинку сімейного типу, діти які проживають у прийомних родинах),
- підтримка талановитих та обдарованих дітей (переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних та районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінники навчання, лідери дитячих громадських організації),
- підтримка вчителів, учні яких здобули перемогу на міжнародних, всеукраїнських, обласних та районних олімпіадах, конкурсах та змаганнях,
- забезпечення новорічними солодкими подарунками дітей, які фактично проживають на території Мартинівської громади ( від 0 до 18 років),
- створення сприятливих умов для історико-культурного та туристично-екскурсійного, раціонального та змістовного виховання дітей,
- надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв’язку,
- надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги,
- надання одноразової матеріальної допомоги батькам, що підпадають під пільгові категорії (багатодітні родини, діти – інваліди, діти, позбавлені батьківського піклування, в СЖО, діти учасників АТО, діти – сироти, учасників ліквідації катастрофи на ЧАЕС) для оздоровлення дітей в таборах відпочинку віком від 6 до 18 років у межах передбачених та затверджених видатків на оздоровлення та відпочинок,
- надання членам сімей загиблих (зниклих безвісти) учасників АТО/ООС та воїнів – інтернаціоналістів додаткової пільги у розмірі 50 відсотків знижки на житлово комунальні послуги за рахунок коштів місцевого бюджету,
- надання одноразової матеріальної допомоги опікунам, піклувальникам та усиновлювачам.
5. Фінансове забезпечення Програми.
Фінансове забезпечення виконання Програми проводиться у відповідності до законів України про Державний бюджет на відповідний рік, інших нормативно-правових актів. Видатки, пов’язані з виконанням заходів програми, здійснюватимуться за рахунок виділених в установленому порядку коштів з місцевого бюджету, виходячи з його фінансових можливостей, коштів підприємств, установ, організацій, професійних спілок, позабюджетних фондів, а також добровільних внесків юридичних і фізичних осіб та інших джерел, не заборонених законодавством України.
6. Очікувані результати виконання Програми.
Виконання Програми дасть змогу забезпечити соціальний захист найменш захищених категорій громадян, які потребують допомоги та соціальної підтримки, вирішити найбільш гострі та болючі проблеми цих громадян.
7. Координація та контроль за виконням Програми.
Контроль за реалізацією заходів, передбачених Програмою, здійснюється виконавчим комітетом Мартинівської сільської ради згідно з розподілом функціональних повноважень.
Управління фінансів та бухгалтерського обліку щороку інформує депутатський корпус Мартинівської сільської ради про виконання заходів Програми.
8. Умови надання одноразової грошової допомоги.
Для отримання одноразової грошової допомоги можуть звертатися громадяни, які найбільше цього потребують та зареєстровані і постійно (більше 6 місяців) проживають в населених пунктах Мартинівської сільської ради з письмовою заявою, до якої додає:
- копію паспорта;
- копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків ( якщо особа через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має про це відмітку у паспорті громадянина України, то подається копія зазначеної сторінки паспорта);
- довідка про склад сім'ї із зазначенням прізвищ, імен та по батькові, родинних зв'язків членів сім'ї ;
- акт обстеження матеріально-побутових умов громадянина, складеним Мартинівською сільською радою;
- копія документа, що підтверджує статус особи (посвідчення ветерана, довідка про встановлення інвалідності, тощо);
- довідку про доходи заявника та членів сім’ї за останні 6 місяців в разі потреби;
- на ліквідацію наслідків, заподіяних пожежею - акт пожежної частини про пожежу, яка сталася
- копії документів, що обґрунтовують наявність у особи складних життєвих обставин (медична довідка, акт відповідних установ у разі пожежі, повені, стихійного лиха тощо);
- номер карткового рахунку відкритого в установі банку;
- інші документи, що підтверджують необхідність надання допомоги.
Батьки недієздатних дорослих дітей-інвалідів (або особи, які їх заміняють) звертаються до Мартинівської сільської ради із заявою щодо надання грошової допомоги до яких додають наступні документи:
- копія медичного висновку;
- копія свідоцтва про народження дитини та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
- копії паспорта батьків та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
У заяві про надання допомоги зазначається :
- прізвище, ім`я, по батькові та рік народження заявника;
- місце проживання заявника та контактні дані;
- складні життєві обставини, якими заявник обґрунтовує потребу у наданні йому допомоги;
- цілі, для яких заявник просить надати допомогу;
- дата подання заяви та підпис заявника.
На звернення громадян, які потерпіли від стихійного лиха, наслідків надзвичайних ситуацій, допомога надається на підставі поданої заяви та акту, складеного відповідними органами.
9. Порядок надання одноразової матеріальної допомоги.
Питання надання допомоги розглядається протягом місяця з дня надання повного пакету документів.
Питання про надання допомоги розглядається на засіданні виконавчого комітету Мартинівської сільської ради. За результатами розгляду приймається рішення про надання допомоги чи про відмову у наданні.
Допомога надається громадянам, які зареєстровані та проживають на території населених пунктів Мартинівської об’єднаної територіальної громади.
10. Виплата допомоги.
Виплата допомоги малозабезпеченим громадянам здійснюється на підставі розпорядження сільського голови Мартинівської сільської ради.
Відділ бухгалтерського обліку та звітності Мартинівської сільської ради перераховує кошти допомоги на карткові рахунки відкриті в установах банків. Кошти можуть бути перераховані на карткові рахунки членів сім’ї заявників в разі неможливості отримання коштів особами, які потребують допомоги.




