Про функціонування Центру надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету Мартинівської сільської ради.
ПРОЄКТ
МАРТИНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ПОЛТАВСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
чотирнадцята чергова сесія восьмого скликання
РІШЕННЯ
21 грудня 2021 року с. Мартинівка
Про функціонування Центру надання адміністративних послуг
апарату виконавчого комітету Мартинівської сільської ради
На виконання статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі», постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2013 року № 118 «Про затвердження Примірного положення про центр надання адміністративних послуг» (із змінами), керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою максимального наближення адміністративних послуг до громади та суб'єктів господарювання, створення належних умов щодо їх отримання мешканцями Мартинівської територіальної громади, сільська рада:
ВИРІШИЛА :
- Затвердити Положення про Центр надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету Мартинівської сільської ради у новій редакції (додаток 1).
- Затвердити Регламент Центру надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету Мартинівської сільської ради (додаток 2).
- Затвердити графік роботи та місцезнаходження Центру надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету Мартинівської сільської ради (додаток 3).
- Затвердити Перелік адміністративних послуг, що надаються Центром надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету Мартинівської сільської ради у порядку виконання делегованих повноважень, які є обов’язковими для надання через центри надання адміністративних послуг (додаток 4).
- Визначити єдиного суб’єкта затвердження Інформаційних та Технологічних карток стосовно власних та делегованих повноважень Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради.
- Виконавчому комітету Мартинівської сільської ради з дотриманням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» не пізніше п’яти робочих днів з дня прийняття цього рішення оприлюднити його на офіційному сайті Мартинівської сільської ради.
- Координацію роботи щодо виконання цього рішення покласти на заступника сільського голови Родика О.А., контроль – на постійну комісію сільської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку (Шраменко Ю.А.).
Сільський голова Віктор КОТЕНКО
Додаток 1
до рішення чотирнадцятої чергової сесії Мартинівської сільської ради
VIII скликання
від 22 грудня 2021 року
ПОЛОЖЕННЯ
про Центр надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету Мартинівської сільської ради
- Загальні положення
1.1. Центр надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету Мартинівської сільської ради (далі – Центр) утворюється з метою забезпечення надання адміністративних послуг при виконавчому комітеті Мартинівської сільської ради без статусу юридичної особи.
1.2. Центр – є структурним підрозділом виконавчого комітету сільської ради, в якому надаються адміністративні послуги, передбачені чинним законодавством України, через адміністратора шляхом його взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг.
1.3. Рішення щодо утворення, ліквідації або реорганізації Центру приймається рішенням сесії Мартинівської сільської ради.
1.4. Центр підконтрольний і підзвітний Мартинівській сільській раді Полтавського району Полтавської області, підпорядкований її виконавчому комітету, сільському голові.
1.5. Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про адміністративні послуги», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про захист персональних даних», актами Президента України і Кабінету Міністрів України, іншими нормативними актами органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, рішеннями Мартинівської сільської ради та апарату її виконавчого комітету, розпорядженнями Мартинівського сільського голови та Положенням про Центр (далі – Положення).
1.6. Положення встановлює правові засади організації діяльності та компетенцію Центру, порядок взаємодії працівників Центру із суб’єктами звернення та суб’єктами надання адміністративних послуг. Положення про центр затверджується Радою.
1.7. Сільська рада створює сприятливі умови для роботи та підвищення кваліфікації працівників центру, забезпечує телефонним зв’язком, Інтернетом, сучасними засобами оргтехніки, транспортом для виконання службових обов’язків.
1.8. Центр забезпечує надання адміністративних послуг мешканцям Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, а також заявникам відповідно до принципу екстериторіальності та згідно чинного законодавства.
1.9. Рішення Ради про утворення Центру, про затвердження положення про Центр, про затвердження Регламенту Центру, про затвердження графіку роботи Центру, а також переліку адміністративних послуг, що надаються через Центр, не є регуляторними актами у сфері господарської діяльності та не підлягають державній реєстрації.
1.10. Положення розроблено відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про адміністративні послуги», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг», постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2013 року № 118 «Про затвердження Примірного Положення про центр надання адміністративних послуг» (із змінами), інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері надання адміністративних послуг.
2. Основні завдання Центру
Основними завданнями Центру є:
2.1. організація надання адміністративних послуг у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень;
2.2. спрощення процедури отримання адміністративних послуг та поліпшення якості їх надання;
2.3. забезпечення інформування суб’єктів звернень про вимоги та порядок надання адміністративних послуг, що надаються через адміністратора;
2.4. створення зручних і доступних умов для отримання адміністративних, а також інших послуг суб’єктами звернень; побудова ефективної системи їх надання;
2.5. унеможливлення виникнення корупційних ризиків під час надання адміністративних та інших послуг;
2.6. організація ефективної взаємодії між суб’єктами звернень, адміністраторами та суб’єктами надання адміністративних, інших послуг;
2.7. проведення моніторингу якості надання адміністративних послуг відповідно до частини четвертої статті 7 Закону України “Про адміністративні послуги”, визначення та вжиття заходів до підвищення рівня якості їх надання, оприлюднення інформації про результати моніторингу та вжиті заходи;
2.8. забезпечення процесу автоматизації прийому документів та надання адміністративних послуг шляхом використання інформаційних систем та систем електронного документообігу.
2.9. забезпечення формування витягів, виписок та довідок з Державних та інших реєстрів.
3. Організація роботи Центру
3.1. Центром забезпечується надання адміністративних послуг через адміністратора шляхом його взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг.
3.2. Перелік адміністративних послуг, які надаються через Центр, визначається та затверджується рішенням сесії Мартинівської сільської ради, та включає адміністративні послуги органів виконавчої влади, перелік яких затверджений Кабінетом Міністрів України.
3.3 На основі узгоджених рішень із суб’єктами надання адміністративних послуг через Центр можуть надаватися окремі адміністративні послуги посадовими особами такого суб’єкта. Зазначені послуги надаються виключно у разі, коли вони не можуть бути надані у центрі адміністратором або їх надання адміністратором є значно гіршим для інтересів суб’єктів звернення та/або публічних інтересів. В узгоджених рішеннях зазначаються обґрунтування їх прийняття.
Посадові особи суб’єктів надання адміністративних послуг зобов’язані дотримуватися вимог щодо часу прийому та інших вимог до організації роботи у центрі, встановлених органом, що прийняв рішення про утворення центру.
3.4. Суб’єктам надання адміністративних послуг забороняється приймати заяви, видавати суб’єктам звернень оформлені результати надання адміністративних послуг (у тому числі рішень про відмову в наданні адміністративних послуг), якщо такі послуги надаються через Центр, крім випадків подання заяв через Єдиний державний веб-портал електронних послуг.
3.5. У Центрі за рішенням сесії Мартинівської сільської ради також може здійснюватися надання інших послуг, а саме: прийняття звітів, декларацій та скарг, надання консультацій, прийняття та видача документів, не пов’язаних з наданням адміністративних послуг, укладення договорів і угод представниками суб’єктів господарювання, які займають монопольне становище на відповідному ринку послуг, які мають соціальне значення для населення (водо-, тепло-, газо-, електропостачання тощо), а також надання суб’єктам звернення можливості самостійно звернутися за отриманням адміністративних послуг, які надаються в електронній формі, за допомогою безоплатного використання ними місць для самообслуговування.
3.6 Перелік муніципальних, інформаційно-консультаційних послуг, інших послуг, які надаються у Центрі, встановлюється у відповідності до укладених між Центром та суб’єктами надання таких послуг меморандумів (узгоджених рішень) про співпрацю.
3.7. У приміщенні, де розміщується Центр, можуть надаватися супутні послуги (виготовлення копій документів, ламінування, фотографування, продаж канцелярських товарів, надання банківських послуг тощо). Добір суб’єктів господарювання для надання супутніх послуг у Центрі здійснюється на конкурсній основі за критеріями забезпечення мінімізації матеріальних витрат та витрат часу суб’єктів звернень, а також з урахуванням вимог законодавства у сфері оренди державного та комунального майна.
3.8. Забороняється відносити до супутніх послуг надання консультацій та інформації, пов’язаних з наданням адміністративних послуг, продаж бланків заяв та інших документів, необхідних для звернення щодо надання адміністративних послуг, а також надання допомоги в їх заповненні, формуванні пакета документів.
3.9. При наданні адміністративних та інших послуг забезпечуються:
3.9.1. вільний доступ до приміщення Центру, в тому числі комфортні умови для доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями (облаштування входу до приміщення Центру пандусом, кнопкою виклику чергового; вільний доступ до інформаційних стендів, наявність туалету для людей з особливими потребами тощо);
3.9.2. облаштування інформаційних стендів із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги;
3.9.3. розміщення на офіційному веб-сайті Мартинівської сільської ради в мережі Інтернет та інших ресурсах інформації про порядок надання адміністративних та інших послуг, графік роботи Центру;
3.9.4. можливість надання суб’єктам звернень консультацій та інформації про хід розгляду їх заяв за допомогою засобів телекомунікації (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку);
3.9.5. здійснення прийому суб’єктів звернень згідно з графіком роботи Центру, затвердженого цим Положенням;
3.9.6. видання довідково-інформаційних матеріалів про адміністративні та інші послуги, безоплатне поширення таких матеріалів у приміщенні Центру;
3.9.7. облаштування в зоні очікування скриньки для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних, інших послуг; проведення систематичного аналізу таких зауважень і пропозицій, вжиття відповідних заходів.
3.10. Заява на отримання адміністративної послуги подається в письмовій, усній чи електронній формах. Письмова заява може бути подана особисто суб’єктом звернення або його представником (законним представником), надіслана поштою, а в разі надання адміністративних послуг в електронній формі – через Єдиний державний веб-портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування.
3.11. Перелік та вимоги до документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, визначаються чинним законодавством України. Забороняється вимагати від суб’єкта звернення документи або інформацію, не передбачені законом.
3.12. Граничний строк надання адміністративної послуги визначається чинним законодавством України. У разі, якщо законом не визначено граничний строк надання адміністративної послуги, цей строк не може перевищувати 30 календарних днів з дня подання суб’єктом звернення заяви та документів, необхідних для отримання послуги.
3.13. Адміністративна послуга вважається наданою з моменту отримання її суб’єктом звернення особисто в Центрі або направлення поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення) листа з повідомленням про можливість отримання такої послуги на адресу суб’єкта звернення. У випадках, передбачених законодавством, відповідний документ може бути надісланий поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення) або за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку. При цьому строк доставки поштової кореспонденції не зараховується до строку надання адміністративної послуги.
3.14. З метою забезпечення створення зручних та доступних умов отримання послуг суб’єктами звернень у межах Мартинівської сільської об’єднаної територіальної громади за рішенням сесії Мартинівської сільської ради можуть утворюватися територіальні підрозділи Центру та віддалені місця для роботи адміністраторів Центру, в яких забезпечується надання адміністративних послуг відповідно до затвердженого переліку шляхом взаємодії адміністраторів із суб’єктами надання адміністративних послуг.
3.15. Центр під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з центральними та місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами або організаціями.
4. Адміністратор Центру
4.1. Суб’єкт звернення для отримання адміністративної послуги в Центрі звертається до адміністратора – посадової особи виконавчого комітету Мартинівської сільської ради, яка надає адміністративні послуги або організовує їх надання шляхом взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг.
4.2. Адміністратор призначається на посаду та звільняється з посади розпорядження Мартинівського сільського голови в установленому законом порядку.
4.3. Кількість адміністраторів, які працюють у Центрі, визначається Мартинівською сільською радою, виходячи з принципу забезпечення якісного й оперативного прийому суб’єктів звернень.
4.4. Адміністратор має особисту печатку (штамп) із зазначенням його порядкового номера печатки (штампа) та найменування центру.
4.5. Основними завданнями адміністратора є:
4.5.1. надання суб’єктам звернень вичерпної інформації і консультацій щодо вимог та порядку надання адміністративних послуг;
4.5.2. прийняття від суб’єктів звернень документів, необхідних для надання адміністративних послуг, здійснення їх реєстрації та подання документів (їх копій) відповідним суб’єктам надання адміністративних послуг не пізніше наступного робочого дня після їх отримання з дотриманням вимог Закону України “Про захист персональних даних”;
4.5.3. видача або забезпечення надсилання через засоби поштового зв’язку суб’єктам звернень результатів надання адміністративних послуг (у тому числі рішення про відмову в задоволенні заяви суб’єкта звернення), повідомлення про можливість отримання адміністративних послуг, оформлених суб’єктами надання адміністративних послуг;
4.5.4. організаційне забезпечення надання адміністративних послуг суб’єктами їх надання;
4.5.5. здійснення контролю за додержанням суб’єктами надання адміністративних послуг строку розгляду справ та прийняття рішень;
4.5.6. надання адміністративних послуг за рішенням органу, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг;
4.5.7. складення протоколів про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом;
4.5.8. розгляд справ про адміністративні правопорушення та накладення стягнень;
4.5.9 консультування суб’єктів звернення щодо отримання ними адміністративних послуг, що надаються в електронній формі, за допомогою безоплатного використання місць для самообслуговування.
4.6. Адміністратор має право:
4.6.1. безоплатно одержувати від суб’єкта надання адміністративних послуг, державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління, документи та інформацію, пов’язані з наданням таких послуг, в установленому законом порядку;
4.6.2. погоджувати документи (рішення) в інших органах державної влади та органах місцевого самоврядування, отримувати їх висновки з метою надання адміністративної послуги без залучення суб’єкта звернення;
4.6.3. інформувати керівника Центру та суб’єктів надання адміністративних послуг про порушення строку розгляду заяв про надання адміністративної послуги, вимагати вжиття заходів до усунення виявлених порушень;
4.6.4. посвідчувати власним підписом та печаткою (штампом) копії (фотокопії) документів і виписок з них, витягів з реєстрів та баз даних, які необхідні для надання адміністративної послуги;
4.6.5. порушувати клопотання перед керівником Центру щодо вжиття заходів з метою забезпечення ефективної роботи Центру.
5. Керівник Центру
5.1. Центр очолює начальник Центру надання адміністративних послуг, який призначається на посаду та звільняється з посади розпорядженням Мартинівського сільського голови в установленому законом порядку.
5.2. Керівник Центру відповідно до завдань, покладених на Центр:
5.2.1. здійснює керівництво роботою Центру, несе персональну відповідальність за організацію діяльності Центру;
5.2.2. організовує діяльність Центру, в тому числі щодо взаємодії із суб’єктами надання адміністративних та інших послуг, вживає заходів до підвищення ефективності роботи Центру;
5.2.3. координує діяльність адміністраторів, контролює якість та своєчасність виконання ними обов’язків;
5.2.4. організовує інформаційне забезпечення роботи Центру, роботу із засобами масової інформації, визначає зміст та час проведення інформаційних заходів;
5.2.5. сприяє створенню належних умов праці у Центрі, вносить пропозиції Мартинівському сільському голові щодо матеріально-технічного забезпечення центру;
5.2.6. розглядає скарги на діяльність чи бездіяльність адміністраторів, представників суб’єктів надання адміністративних та інших послуг, що беруть участь у роботі Центру;
5.2.7. забезпечує передачу суб’єктам надання адміністративних та інших послуг відповідних матеріалів для розгляду скарг та їх оперативного розв’язання, вживає заходів у межах повноважень щодо їх розгляду у визначені законодавством терміни;
5.2.8. може здійснювати функції адміністратора;
5.2.9 забезпечує визначення потреб у навчанні та організовує навчання, у тому числі з використанням Національної веб-платформи центрів надання адміністративних послуг (Платформи Центрів Дія), адміністраторів, старост та інших осіб, на яких покладається виконання завдань адміністратора, зокрема до початку виконання (у тому числі тимчасово) посадових обов’язків адміністратора або після перерви у роботі понад три місяці, у разі зміни порядку надання послуг, запровадження надання нових послуг;
5.2.10. розробляє Положення про Центр, посадові інструкції адміністраторів, у разі потреби – змін і доповнень до зазначених документів, подання їх на затвердження в установленому порядку;
5.2.11. організовує та контролює виконання у Центрі Конституції та законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових актів, рішень Ради та її виконавчого комітету, розпоряджень сільського голови;
5.2.12. виконує інші повноваження згідно з актами законодавства, цим Положенням та Регламентом роботи Центру.
6. Графік роботи Центру
6.1. Центр працює: понеділок, вівторок, середа, четвер з 8.00 до 17.00 години; п’ятниця з 8.00. до 16.00 години, без перерви.
6.2. Прийом та видача документів для надання адміністративних послуг здійснюється з 9.00 до 16.00 години, без перерви; опрацювання документів – з 16.00 до 17.00 години, без перерви.
За рішенням сесії сільської ради час прийому суб’єктів звернень може бути збільшено.
7. Фінансування діяльності Центру
7.1.Фінансування діяльності Центру здійснюється за кошти сільського бюджету Мартинівської територіальної громади.
7.2. Фінансування може здійснюватися й за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
7.3. Центр звільняється від плати за підключення (у тому числі обслуговування та використання) до реєстрів, інших інформаційних баз, що використовуються для надання адміністративних послуг, а також від плати за обов’язкове навчання роботі з такими реєстрами.
7.4.Матеріально-технічне забезпечення діяльності Центру здійснюється виконавчим комітетом Мартинівської сільської ради.
7.5.У випадку необхідності здійснення закупівлі бланків для оформлення результатів надання адміністративних послуг (крім власних бланків) у державних підприємств, що входять до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері організації та контролю за виготовленням бланків цінних паперів, документів суворої звітності, закупівля здійснюється згідно із Законом України «Про публічні закупівлі».
8. Відповідальність за порушення вимог законодавства
у сфері надання адміністративних послуг
8.1. Адміністратори й суб’єкти надання адміністративних послуг не несуть відповідальності за недостовірність поданих фізичними та юридичними особами (їх законними представниками) документів (їх копій) для отримання адміністративних послуг.
8.2. Адміністратори та інші посадові особи, уповноважені відповідно до законодавства надавати адміністративні послуги, несуть дисциплінарну, цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законом, за порушення вимог чинного законодавства України у сфері надання адміністративних послуг.
8.3. Дії або бездіяльність адміністраторів та інших посадових осіб, уповноважених відповідно до закону надавати адміністративні послуги, можуть бути оскаржені в суді в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
8.4. Шкода, заподіяна фізичним або юридичним особам посадовими особами, уповноваженими відповідно до закону надавати адміністративні послуги, адміністраторами внаслідок їх неправомірних дій, відшкодовується у встановленому чинним законодавством України порядку.
9.Заключні положення
9.1. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться рішенням сесії сільської ради.
РОЗРОБЛЕНО:
Начальник Центру надання адміністративних
послуг апарату виконавчого комітету
Мартинівської сільської ради І.В.ЛІНІЧЕНКО
ПОГОДЖЕНО:
Секретар Мартинівської сільської ради О.Ю. ЛЯХОВА
Додаток 2
до рішення чотирнадцятої чергової сесії Мартинівської сільської ради
VIII скликання
від 22 грудня 2021 року
Регламент Центру надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області
- Загальна частина
-
- Цей Регламент визначає порядок організації роботи Центру надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету Мартинівської сільської ради (далі - Центр), порядок дій адміністраторів Центру та їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг.
- У цьому Регламенті терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України «Про адміністративні послуги».
- Надання адміністративних послуг у Центрі здійснюється з дотриманням таких принципів:
- верховенства права, у тому числі законності та юридичної визначеності;
- стабільності;
- рівності перед законом;
- відкритості та прозорості;
- оперативності та своєчасності;
- доступності інформації про надання адміністративних послуг;
- захищеності персональних даних;
- раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг;
- неупередженості та справедливості;
- доступності та зручності для суб’єктів звернення.
- Центр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами центральних та місцевих органів виконавчої влади, Мартинівської сільської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями сільського голови, Положенням про Центр та Регламентом Центру.
- Вимоги до приміщення, в якому розміщується Центр
-
- Центр розміщується на першому поверсі адміністративної будівлі, яка географічно знаходиться в центрі громади у зручному для мешканців місці, з розвинутою транспортною інфраструктурою за адресою: 39520, Полтавська область, Полтавський район, с.Мартинівка, вул. Богдана Хмельницького, 5.
- На вході до приміщення (будівлі) розміщується вивіска з найменуванням Центру та табличка з інформацією про його місцезнаходження, графік роботи тощо.
- Графік роботи Центру затверджений сільською радою, з урахуванням вимог Закону України «Про адміністративні послуги».
- Вхід до приміщення Центру облаштований пандусом для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а також місцями для тимчасового розміщення дитячих колясок.
На прилеглій до Центру території облаштовані місця для безоплатної стоянки автомобільного транспорту суб’єктів звернення, зокрема відповідно позначені місця для автотранспортних засобів, якими керують (в яких перевозяться) особи з інвалідністю, у кількості, визначеній Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Будівля, приміщення та стоянки Центру облаштовані з урахуванням потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення згідно з вимогами відповідних державних будівельних норм, стандартів і правил. На прилеглих вулицях розміщені інформаційні таблички, на яких зазначається місце розташування Центру.
-
- Приміщення Центру поділяється на відкриту та закриту частини.
У відкритій частині здійснюється прийом, консультування, інформування та обслуговування суб’єктів звернення працівниками Центру. Суб’єкти звернення мають безперешкодний доступ до такої частини Центру.
Відкрита частина включає:
сектор прийому;
сектор інформування;
сектор очікування;
сектор обслуговування.
Відкрита частина розміщується на першому поверсі будівлі, яка має належні умови для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень будівлі.
Закрита частина призначена виключно для опрацювання документів, пошти, надання консультацій та здійснення попереднього запису суб’єктів звернення на прийом до адміністраторів за допомогою засобів телекомунікації (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку), а також збереження документів, справ, журналів обліку/реєстрації (розміщення архіву).
Вхід до закритої частини Центру суб’єктам звернення забороняється.
-
- Сектор прийому облаштований при вході до приміщення Центру. У ньому здійснюється загальне інформування та консультування суб’єктів звернення з питань роботи Центру.
- Сектор інформування облаштований з метою ознайомлення суб’єктів звернення з порядком та умовами надання адміністративних послуг. У секторі інформування розміщені інформаційні стенди (в разі необхідності може бути розміщений інформаційний термінал) в зручному для перегляду місці, що містять актуальну, вичерпну інформацію, необхідну для одержання адміністративних послуг. Сектор інформування облаштований столом, стільцями та забезпечений канцелярськими товарами для заповнення суб’єктами звернення необхідних документів.
Для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг приміщення, де розміщені сектор інформування Центру, облаштовані відповідними засобами, зокрема скринькою, та в них розміщена в доступному місці книга відгуків і пропозицій.
-
- Сектор очікування розміщений в просторому приміщенні та облаштований столом для оформлення документів та в достатній кількості стільцями, кріслами тощо.
У секторі очікування облаштовано не менше 5 місць для суб’єктів звернень.
У приміщеннях Центру створюються умови для оплати суб’єктами звернень адміністративного збору, зокрема, можуть розміщуватися платіжні термінали або POS-термінали, програмно-технічні комплекси самообслуговування.
-
- Сектор обслуговування утворений за принципом відкритості розміщення робочих місць. Для швидкого обслуговування суб’єктів звернень робочі місця адміністраторів розподілені за принципом прийому і видачі документів. Кожне робоче місце для прийому суб’єктів звернення має інформаційну табличку із зазначенням номера такого місця, прізвища, імені, по батькові та посади адміністратора Центру.
- Площа секторів очікування і обслуговування Центру та його територіальних підрозділів є достатньою для забезпечення зручних та комфортних умов для прийому суб’єктів звернення і роботи адміністраторів Центру.
Загальна площа секторів очікування та обслуговування Центру становить 72,6 кв. метрів.
-
- На інформаційних стендах розміщується інформація, зокрема, про:
-
- найменування Центру, його місцезнаходження Центру, номери телефонів для довідок, адреси офіційного веб-сайту, електронної пошти;
- графік роботи Центру (прийомні дні та години, вихідні дні);
- перелік адміністративних послуг, які надаються через Центр та відповідні інформаційні картки адміністративних послуг;
- строки надання адміністративних послуг;
- бланки заяв та інших документів, необхідних для звернення за отриманням адміністративних послуг, а також зразки їх заповнення;
- платіжні реквізити для оплати платних адміністративних послуг;
- супутні послуги, які надаються в приміщенні Центру;
- прізвище, ім’я, по батькові начальника Центру, контактні телефони, адресу електронної пошти;
- Положення про Центр;
- Регламент Центру;
- графік прийому суб’єктів звернення посадовими особами сільської ради та представників суб’єктів надання адміністративних послуг у приміщеннях Центру та його територіальних підрозділів.
-
- Перелік адміністративних послуг, які надаються через Центр, розміщується у доступному та зручному для суб’єктів звернення місці, у тому числі може бути висвітлений і на інформаційному терміналі (у разі його наявності). Адміністративні послуги в переліку групуються за моделлю життєвих ситуацій суб’єктів звернення та/або сферами правовідносин (законодавства), та/або суб’єктами надання адміністративних послуг.
- Бланки заяв, необхідні для замовлення адміністративних послуг, розміщуються у секторі інформування на стендах-накопичувачах або стелажах із вільним доступом до них суб’єктів звернення або на офіційному веб-сайті Мартинівської сільської ради.
- Особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення забезпечується вільний доступ до інформації, зазначеної в цьому розділі, шляхом розміщення буклетів, інформаційних листів на стендах, інших необхідних матеріалів, надрукованих шрифтом Брайля. У разі можливості також здійснюється інформування в інший спосіб, який є зручним для осіб з інвалідністю, зокрема осіб з порушеннями слуху, зору, та інших маломобільних груп населення.
Для забезпечення надання адміністративних послуг суб’єктам звернення, які є глухими, німими або глухонімими, до роботи Центру може залучатися перекладач жестової мови.
-
- На основі узгоджених рішень із суб’єктами надання адміністративних послуг у роботі Центру можуть брати участь представники суб’єктів надання адміністративних послуг для надання консультацій.
- Інформаційна та технологічна картки адміністративних послуг
-
- Сільський голова та начальник Центру можуть вносити суб’єктові надання адміністративної послуги пропозиції щодо необхідності внесення змін до затверджених інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг (у тому числі для документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності).
- У разі внесення змін до законодавства щодо надання адміністративної послуги суб’єкту її надання своєчасно інформує про це сільську раду та начальника Центру, готує пропозиції щодо внесення змін до інформаційних та/або технологічних карток згідно із законодавством.
- Робота інформаційного підрозділу Центру
-
- Надання допомоги суб’єктам звернення, консультування їх із загальних питань організації роботи Центру та порядку прийому суб’єктів звернення у Центрі здійснює адміністратор Центру.
Адміністратор Центру також:
інформує за усним клопотанням суб’єкта звернення про належність порушеного ним питання до компетенції Центру;
консультує суб’єктів звернення щодо порядку внесення плати (адміністративного збору) за надання платних адміністративних послуг, надає інформацію про платіжні реквізити для сплати адміністративного збору;
надає іншу інформацію та допомогу, що необхідні суб’єктам звернення.
-
- На офіційному веб-сайті сільської ради в розділі «Адміністративні послуги» розміщується інформація, зазначена в пункті 2.12 цього Регламенту, а також відомості про місце розташування Центру, найближчі зупинки громадського транспорту, під’їзді шляхи, місця паркування, інша корисна для суб’єктів звернення інформація.
- Інформація, яка розміщується в приміщенні Центру та на офіційному веб-сайті Мартинівської сільської ради, має бути актуальною і вичерпною, зручною для пошуку та копіювання.
- Суб’єктам звернення, які звернулися до Центру та його територіальних підрозділів, з використанням засобів телекомунікаційного зв’язку (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку), забезпечується можливість отримання інформації про надання адміністративних послуг у спосіб, що аналогічний способу звернення, або в інший вибраний суб’єктом звернення спосіб.
- Керування чергою в Центрі
-
- З метою забезпечення зручності та оперативності обслуговування суб’єктів звернення у Центрі вживаються заходи для запобігання утворенню черги, а у разі її утворення - для керування чергою.
- У Центрі може здійснюватися попередній запис суб’єктів звернення на прийом до адміністратора на визначену дату та час. Попередній запис може здійснюватися шляхом особистого звернення до Центру з використанням телефонного зв’язку та/або електронної реєстрації на офіційному веб-сайті сільської ради. Прийом суб’єктів звернення, які зареєструвалися шляхом попереднього запису, здійснюється у визначені начальником Центру години.
- Центр може здійснювати керування чергою в інший спосіб, гарантуючи дотримання принципу рівності суб’єктів звернення.
- Прийняття заяви та інших документів у Центрі
-
- Прийняття від суб’єкта звернення заяви та інших документів, необхідних для надання адміністративної послуги (далі - вхідний пакет документів), та повернення документів з результатом надання адміністративної послуги (далі - вихідний пакет документів) здійснюється виключно в Центрі. Прийняття заяв для отримання адміністративних послуг від фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, здійснюється незалежно від реєстрації їх місця проживання, крім випадків, передбачених законом.
Заяви від юридичних осіб приймаються за місцезнаходженням таких осіб або у випадках, передбачених законом, за місцем провадження діяльності або місцезнаходженням відповідних об’єктів, якщо інше не встановлено законом.
-
- Прийняття від суб’єктів господарювання заяви про видачу документів дозвільного характеру та документів, що додаються до неї, декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства, видача (переоформлення, анулювання) документів дозвільного характеру, які оформлені дозвільними органами, та зареєстрованих декларацій здійснюються відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».
- Суб’єкт звернення має право подати вхідний пакет документів у Центрі особисто, через представника (законного представника), надіслати його поштою (рекомендованим листом з описом вкладення) або у випадках, передбачених законом, за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.
Заява для отримання адміністративної послуги в електронній формі подається через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування.
-
- У разі коли вхідний пакет документів подається представником (законним представником) суб’єкта звернення, пред’являються документи, що посвідчують особу представника та засвідчують його повноваження.
- Адміністратор Центру перевіряє відповідність вхідного пакета документів інформаційній картці адміністративної послуги, у разі потреби надає допомогу суб’єктові звернення в заповненні бланка заяви. У разі коли суб’єкт звернення припустився помилки під час заповнення бланка заяви, адміністратор повідомляє суб’єктові звернення про відповідні недоліки та надає необхідну допомогу в їх усуненні.
- Адміністратор Центру складає опис вхідного пакета документів, у якому зазначаються інформація про заяву та перелік документів, поданих суб’єктом звернення до неї, у двох примірниках.
- Суб’єктові звернення надається примірник опису вхідного пакета документів за підписом і з проставленням печатки (штампа) відповідного адміністратора Центру, а також відмітки про дату та час його складення. Другий примірник опису вхідного пакета документів зберігається в матеріалах справи, а у разі здійснення в Центрі електронного документообігу - в електронній формі.
- Адміністратор Центру під час отримання вхідного пакета документів зобов’язаний з’ясувати прийнятний для суб’єкта звернення спосіб його повідомлення про результат надання адміністративної послуги, а також бажане місце отримання оформленого результату надання адміністративної послуги (в Центрі та його територіальних підрозділах), спосіб передачі суб’єктові звернення вихідного пакета документів (особисто, засобами поштового або телекомунікаційного зв’язку чи в інший вибраний суб’єктом звернення спосіб), про що зазначається в описі вхідного пакета документів у паперовій та/або електронній формі.
- Адміністратор Центру здійснює реєстрацію вхідного пакета документів шляхом внесення даних до журналу реєстрації (у паперовій та/або електронній формі). Після внесення даних справі присвоюється номер, за яким здійснюється її ідентифікація та який фіксується на бланку заяви і в описі вхідного пакета документів.
Реєстрація та облік заяв, вхідних пакетів документів та оформлених результатів надання адміністративних послуг у Центрі та його територіальних підрозділах ведеться централізовано (зокрема шляхом запровадження електронного документообігу).
-
- У разі коли вхідний пакет документів отримано засобами поштового зв’язку і він не містить інформації про прийнятний для суб’єкта звернення спосіб його повідомлення, адміністратор Центру не пізніше наступного робочого дня надсилає суб’єктові звернення опис вхідного пакета документів електронною поштою (та/або його відскановану копію) чи іншими засобами телекомунікаційного зв’язку або поштовим відправленням.
- Після реєстрації вхідного пакета документів адміністратор Центру формує справу у паперовій та/або електронній формі та в разі потреби здійснює її копіювання та/або сканування.
- Інформацію про вчинені дії адміністратор Центру вносить до листа про проходження справи у паперовій та/або електронній формі (крім випадків, коли адміністратор є суб’єктом надання адміністративної послуги). Лист про проходження справи також містить відомості про послідовність дій (етапів), необхідних для надання адміністративної послуги, та залучених суб’єктів надання адміністративних послуг.
- Опрацювання справи (вхідного пакета документів)
- Після вчинення дій, передбачених пунктами 6.1.-6.12. цього Регламенту, адміністратор Центру зобов’язаний невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з урахуванням графіка роботи суб’єкта надання адміністративної послуги, надіслати (передати) вхідний пакет документів суб’єктові надання адміністративної послуги, до компетенції якого належить питання прийняття рішення у справі, про що робиться відмітка в листі про проходження справи із зазначенням часу, дати та найменування суб’єкта надання адміністративної послуги, до якого її надіслано, та проставленням печатки (штампа) адміністратора, що передав відповідні документи.
- Передача справ у паперовій формі від Центру та його територіальних підрозділів до суб’єкта надання адміністративної послуги здійснюється в порядку, визначеному сільською радою, але не менше ніж один раз протягом робочого дня, шляхом отримання справ представником суб’єкта надання адміністративної послуги або їх доставки працівником Центру, надсилання відсканованих документів з використанням засобів телекомунікаційного зв’язку або в інший спосіб.
- Після отримання справи суб’єкт надання адміністративної послуги зобов’язаний внести запис про її отримання із зазначенням дати та часу, прізвища, імені, по батькові відповідальної посадової особи до листа про проходження справи.
- Контроль за дотриманням суб’єктами надання адміністративних послуг строків розгляду справ та прийняття рішень здійснюється адміністраторами Центру відповідно до розподілу обов’язків за рішенням начальника Центру.
- Суб’єкт надання адміністративної послуги зобов’язаний:
- своєчасно інформувати Центр про перешкоди у дотриманні строку розгляду справи та прийнятті рішення, інші проблеми, що виникають під час розгляду справи;
- надавати інформацію на усний або письмовий запит (у тому числі шляхом надсилання на адресу електронної пошти) адміністратора Центру про хід розгляду справи.
- У разі виявлення факту порушення вимог законодавства щодо розгляду справи (строків надання адміністративної послуги тощо) адміністратор Центру невідкладно інформує про це начальника Центру.
- Передача вихідного пакета документів суб’єктові звернення
-
- Суб’єкт надання адміністративної послуги невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня після оформлення результату надання адміністративної послуги, формує вихідний пакет документів та передає його до Центру, про що зазначається в листі про проходження справи.
- Адміністратор Центру невідкладно у день надходження вихідного пакета документів повідомляє про результат надання адміністративної послуги суб’єктові звернення у спосіб, зазначений в описі вхідного пакета документів, здійснює реєстрацію вихідного пакета документів шляхом внесення відповідних відомостей до листа про проходження справи, а також до відповідного реєстру в паперовій та/або електронній формі.
- Вихідний пакет документів передається суб’єктові звернення особисто під підпис (у тому числі його представникові (законному представникові)) у разі пред’явлення документа, що посвідчує особу та/або засвідчує його повноваження, або у випадках, передбачених законодавством, передається в інший прийнятний для суб’єкта звернення спосіб.
Інформація про дату отримання вихідного пакета документів суб’єктом звернення зазначається в описі вхідного пакета документів або в іншому документі, визначеному сільською радою, і зберігається в матеріалах справи.
-
- У разі незазначення суб’єктом звернення зручного для нього способу отримання вихідного пакета документів або його неотримання в Центрі протягом двох місяців відповідні документи надсилаються суб’єктові звернення засобами поштового зв’язку. У разі відсутності відомостей про місце проживання (місцезнаходження) суб’єкта звернення та іншої контактної інформації вихідний пакет документів зберігається протягом тримісячного строку в Центрі, а потім передається для архівного зберігання.
- У разі коли адміністративна послуга надається невідкладно, адміністратор Центру реєструє інформацію про результат розгляду справи в журналі (у паперовій та/або електронній формі), негайно формує вихідний пакет документів та передає його суб’єктові звернення.
- Факт отримання результату надання адміністративної послуги підтверджується підписом суб’єкта звернення (при особистому отриманні) або отримання повідомлення про вручення (у випадку направлення поштою). Інформація про дату отримання результату надання адміністративної послуги суб’єктом звернення фіксується у Центрі у паперовій та/або електронній формі.
- Відповідальність за несвоєчасне та неналежне надання адміністративних послуг несуть суб’єкти надання таких послуг та в межах повноважень адміністратори і начальник Центру.
- Інформація про кожну надану адміністративну послугу та справу в паперовій (копія документів) та/або електронній (скановані копії документів) формі (заява суб’єкта звернення та інші документи, визначені сільською радою) зберігається в приміщенні Центру та його територіальних підрозділах. У разі надання адміністративної послуги за допомогою державних реєстрів інформація про послугу зберігається у відповідному реєстрі.
- Інформація про адміністративні послуги, надані адміністраторами територіальних підрозділів, подається Центру для узагальнення в порядку, визначеному Регламентом Центру.
Усі матеріали справи зберігаються у суб’єкта надання адміністративної послуги.
- Особливості діяльності територіальних підрозділів Центру
-
- За рішенням сільської ради окремі функції адміністратора, пов’язані з отриманням заяви та вхідного пакета документів, видачею результатів надання адміністративних послуг або наданням адміністративних послуг, можуть здійснюватися старостами.
РОЗРОБЛЕНО:
Начальник Центру надання адміністративних
послуг апарату виконавчого комітету
Мартинівської сільської ради І.В.ЛІНІЧЕНКО
ПОГОДЖЕНО:
Секретар Мартинівської сільської ради О.Ю. ЛЯХОВА
Додаток 3
до рішення чотирнадцятої чергової сесії Мартинівської сільської ради
VIII скликання
від 22 грудня 2021 року
ГРАФІК РОБОТИ ТА МІСЦЕ ЗНАХОДЖЕННЯ
Центру надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області
|
|
Години роботи |
Години прийому та видачі документів |
|
Понеділок |
З 8-00 до 17-00 |
З 9-00 до 16-00 |
|
Вівторок |
З 8-00 до 17-00 |
З 9-00 до 16-00 |
|
Середа |
З 8-00 до 17-00 |
З 9-00 до 16-00 |
|
Четвер |
З 8-00 до 17-00 |
З 9-00 до 16-00 |
|
П’ятниця |
З 8-00 до 16-00 |
З 9-00 до 16-00 |
|
Субота |
Вихідний |
Вихідний |
|
Неділя |
Вихідний |
Вихідний |
Графік роботи та прийом суб’єктів звернення у Центрі проводиться без перерви на обід.
Місцезнаходження Центру: 39520, Полтавська область, Полтавський район, с. Мартинівка, вул. Богдана Хмельницького, 5.
РОЗРОБЛЕНО:
Начальник Центру надання адміністративних
послуг апарату виконавчого комітету
Мартинівської сільської ради І.В.ЛІНІЧЕНКО
ПОГОДЖЕНО:
Секретар Мартинівської сільської ради О.Ю. ЛЯХОВА
Додаток 4
до рішення чотирнадцятої чергової сесії Мартинівської сільської ради
VIII скликання
від 22 грудня 2021 року
ПЕРЕЛІК
адміністративних послуг Центру надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області
|
№ з/п |
Ідентифіка-тор |
Найменування адміністративної послуги |
Правові підстави для надання адміністративної послуги |
ПІБ виконавця |
|
|
|
00041 |
Державна реєстрація права власності на нерухоме майно, права довірчої власності як способу забезпечення виконання зобов’язання на нерухоме майно, об’єкт незавершеного будівництва |
Закон України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” |
|
|
|
|
00042 |
Державна реєстрація речового права, похідного від права власності |
—“— |
|
|
|
|
00048 |
Державна реєстрація обтяжень речових прав на нерухоме майно |
—“— |
|
|
|
|
00049 |
Взяття на облік безхазяйного нерухомого майна |
—“— |
|
|
|
|
00046 |
Внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно |
—“— |
|
|
|
|
00043 |
Скасування запису Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, скасування рішення державного реєстратора (за судовим рішенням) |
—“— |
|
|
|
|
00047 |
Надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно |
Закон України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” |
|
|
|
|
01174 |
Заборона вчинення реєстраційних дій |
—“— |
|
|
|
|
00029 |
Внесення до паспорта громадянина України відомостей про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої |
Закон України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” |
|
|
|
|
00199 |
Надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у користування |
—“— |
|
|
|
|
00210 |
Надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь |
Закон України “Про Державний земельний кадастр” |
|
|
|
|
00198 |
Надання згоди на передачу орендованої земельної ділянки в суборенду |
Закон України “Про оренду землі” |
|
|
|
|
01161 |
Видача рішення про передачу у власність, надання у постійне користування та оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності |
Земельний кодекс України, Закон України “Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності” |
|
|
|
|
00175 |
Видача рішення про припинення права власності на земельну ділянку, права постійного користування земельною ділянкою у разі добровільної відмови землевласника, землекористувача |
Земельний кодекс України |
|
|
|
|
00174 |
Видача рішення про продаж земельних ділянок державної та комунальної власності |
Земельний кодекс України, Закон України “Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності” |
|
|
|
|
00176 |
Видача дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах безоплатної приватизації |
Земельний кодекс України |
|
|
|
|
00217 |
Затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у разі зміни її цільового призначення |
—“— |
|
|
|
|
00181 |
Затвердження технічної документації з економічної оцінки земель |
—“— |
|
|
|
|
00179 |
Затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки у межах населених пунктів |
—“— |
|
|
|
|
00182 |
Затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки |
Земельний кодекс України |
|
|
|
|
00192 |
Припинення права оренди земельної ділянки або її частини у разі добровільної відмови орендаря |
—“— |
|
|
|
|
00208 |
Продаж не на конкурентних засадах земельної ділянки несільськогосподарського призначення, на якій розташовані об’єкти нерухомого майна, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб |
—“— |
|
|
|
|
00030 |
Державна реєстрація народження дитини та її походження |
—“— |
|
|
|
|
00031 |
Державна реєстрація шлюбу |
Закон України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану” |
|
|
|
|
00033 |
Державна реєстрація смерті |
—“— |
|
|
|
|
00034 |
Реєстрація місця проживання |
Закон України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” |
|
|
|
|
01217 |
Реєстрація місця проживання дитини до 14 років |
—“— |
|
|
|
|
00037 |
Зняття з реєстрації місця проживання |
—“— |
|
|
|
|
00039 |
Видача довідки про зняття з реєстрації місця проживання |
—“— |
|
|
|
|
00040 |
Реєстрація місця перебування |
—“— |
|
|
|
|
00038 |
Видача довідки про реєстрацію місця проживання або місця перебування особи |
—“— |
|
|
|
|
01262 |
Надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів |
Закони України “Про охорону дитинства”, “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” |
|
|
РОЗРОБЛЕНО:
Начальник Центру надання адміністративних
послуг апарату виконавчого комітету
Мартинівської сільської ради І.В.ЛІНІЧЕНКО
ПОГОДЖЕНО:
Секретар Мартинівської сільської ради О.Ю. ЛЯХОВА




