Протокол
П Р О Т О К О Л
громадських слухань Мартинівської територіальної громади, які мають місце постійного проживання у межах с-ща Вакулиха
« 04 » червня 2021 року
Місце проведення: с-ще Вакулиха (біля адміністративного приміщення ПП «Агромаш»)
Час проведення:10:00 год.
Присутні:
Ініціативна група у складі: Рожкович Н.В., Котенко В.І., Кудряшова Ю.Б.
Учасники громадських слухань у кількості 52 особи (список реєстрації – у Додатку до цього протоколу).
Запрошені:
1. Ляхова О.Ю., Думенко О.М. - посадові особи місцевого самоврядування,
2. Знахуренко Є.М., Микитенко І.Л., Багачов А.В. - депутати сільської ради,
3. Тарбеєв Д.П., Качан В.О. - експерти, фахівці відповідної галузі,
4. Поправка О.А., Селезньов А.М. представники ПП «Агромаш».
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Обрання головуючого, секретаря та членів лічильної комісії.
2. Затвердження порядку денного та регламенту слухань.
1. Обрання головуючого, секретаря та членів лічильної комісії.
СЛУХАЛИ:
-
- Про обрання головуючого.
ВИСТУПИЛИ:
-
-
- Котенко В.І. запропонував обрати головуючим слухань – Рожкович Н.В.
-
«За» – 49
«Проти» – ________;
«Утрималися» – ________;
УХВАЛИЛИ:
Обрати головуючим слухань: Рожкович Н.В.
-
- Про обрання секретаря.
ВИСТУПИЛИ:
-
-
- Котенко В.І. запропонував обрати секретарем слухань Нетреба З.В.
-
«За» – 49
«Проти» – ________;
«Утрималися» – ________;
УХВАЛИЛИ:
Обрати секретарем слухань: Нетреба З.В.
-
- Про обрання членів лічильної комісії.
- Котенко В.І. запропонував обрати членів лічильної комісії у складі 3 особи – Знахуренко Ю.І., Ткаченко С.В., Радушко Т.В.
- Про обрання членів лічильної комісії.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» – 49
«Проти» – ________;
«Утрималися» – ________;
УХВАЛИЛИ:
Обрати членів лічильної комісії у складі 3 особи – Знахуренко Ю.І., Ткаченко С.В., Радушко Т.В.
2. Затвердження порядку денного та регламенту слухань
СЛУХАЛИ:
1. Про затвердження порядку денного та регламенту слухань.
ВИСТУПИЛИ:
1. Котенко В.І. запропонував винести на розгляд питання щодо отримання дозволу на викиди для спорудження свердловини №248 Західно – Хрестищенського родовища».
2. Котенко В.І. запропонував регламент слухань.
«За» – 49
«Проти» – ________;
«Утрималися» – ________;
УХВАЛИЛИ:
Затвердити такий порядок денний громадських слухань:
1. Отримання дозволу на викиди для спорудження свердловини №248 Західно – Хрестищенського родовища» - тема (питання), що пропонується до розгляду
Затвердити такий регламент громадських слухань:
на вступне слово ініціатора громадських слухань – до 10 хвилин;
на доповідь – до 15 хвилин;
на кожну із не більше двох співдоповідей – до 5 хвилин;
відповіді на запитання після доповіді й усіх співдоповідей разом – до 10 хвилин;
на виступи в обговоренні – до 10 хвилин.
Головуюча – Рожкович Н.В. запросила до слова учасницю ініціативної групи та представника ТОВ «Бейкень енергетика Україна» Кудряшову Юлію Борисівну.
Кудряшова Ю.Б. розповіла, що підприємство ТОВ «Бейкень енергетика Україна» на території Полтавської області проводить свою діяльність відповідно до чинного законодавства, займається лише капітальним ремонтом свердловин, не є власником свердловини і не займається видобутком вуглеводів. Повідомила, що на бурових майданчиках забезпечений високий рівень культури виробництва, підтримується нагляд і контроль за навколишнім середовищем під час роботи, всі працівники – висококваліфіковані спеціалісти. Відповідно до контракту проводиться лабораторний контроль, про що є відповідний звіт, де зазначені обсяги викидів на джерелах виробництва. Також проводиться аналіз проби грунту на нафтопродукти, важкі метали, Рн і т.ін. Мається відповідна дозвільна документація (протоколи і т.ін.), в яких зазначено, що діяльність підприємства провадиться в межах чинного законодавства.
Заслухали жительку с-ща Вакулиха Левошко Л.С.
Левошко Л.С. задала ряд питань представникам ТОВ «Бейкень енергетика Україна», а саме: яка юридична адреса підприємства, бенефіціарний власник, чи є в наявності затверджені маршрути руху транспорту підприємства, які документи щодо запланованих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря привезли із собою представники підприємства для обговорення громадськістю.
Представники підприємства послалися лише на заяву, в якій значиться кількість та склад забруднюючих речовин, запланованих до викиду, і зазначили, що дана заява була опублікована на сайті Мартинівської сільської ради.
Левошко Л.С. задала питання щодо норм викиду, які вважаються допустимими згідно чинного законодавства, по кожному виду забруднюючої речовини, що значиться в заяві та планується до викиду.
По вищезазначеним питанням представниками ТОВ «Бейкень енергетика Україна» відповідь надана не була..
Левошко Л.С. в свою чергу зазначила, що самої заяви для проведення громадських слухань по даному питанню замало. Повідомила про дію Інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обргунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян- підприємців, затвердженої наказом Мінохорони навколишнього природного середовища України 09.03.2006 №108 та зареєстрованої в Мін»юсті України 29.03.2006 р. за №341/12215 (надалі- Інструкція).
Відповідно до п.2.18. Інструкції інформація про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості повинна включати таке:
опис промислового об'єкта відповідно до пункту 2.3 цієї Інструкції для об'єктів, які віднесені до першої та другої груп. Об'єкти, які віднесені до третьої групи, надають загальний опис виробництв та технологічного устаткування;
відомості щодо виду та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами відповідно до пункту 2.9 цієї Інструкції;
заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва відповідно до пункту 2.11 для об'єктів, які віднесені до першої групи;
перелік заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин
відповідно до пункту 2.14 цієї Інструкції для об'єктів, які віднесені до першої та другої груп;
пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами відповідно до пункту 2.13 цієї Інструкції;
популярне резюме вищевикладеного для подачі в засоби масової інформації для ознайомлення з громадськістю.
Тобто, законодавець чітко зобов’язує надати громадськості конкретну інформацію щодо викидів, в тому числі у формі таблиць (п.2.9 Інструкції).
Жителі селища висловили незадоволення тим, що великогабаритні транспортні засоби підприємств нафтогазового комплексу руйнують дорогу до селища та на його території, а тепер до переліку цих підприємств долучається ще й ТОВ «Бейкень енергетика Україна».
Селезньов А.М. – представник ПП «Агромаш» розповів про наслідки діяльності відповідних компаній: про вібраційний вплив транспортних засобів, які переміщуються зазвичай вночі, про втрату води, про руйнування доріг.
Котенко В.І. констатував про розмір сплаченого екологічного податку ТОВ «Бейкень енергетика Україна» до Мартинівської ТГ для відновлення інфраструктури громади в сумі 9 520 грн.
Після всіх обговорень головуюча поставила на голосування питання отримання дозволу на викиди для спорудження свердловини №248 Західно – Хрестищенського родовища».
Лічильна комісія у складі 3 особи – Знахуренко Ю.І., Ткаченко С.В., Радушко Т.В. приступили до підрахунку голосів. З 52 зареєстрованих у голосуванні взяли участь 49 чоловік.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» – _________;
«Проти» – 49
«Утрималися» – ________;
УХВАЛИЛИ :
Громадськість селища Вакулиха Карлівського району Полтавської області заперечує щодо надання ТОВ «Бейкень енергетика Україна» дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами бурового верстата при роботі на свердловині №248 Західно- Хрестищенського родовища, розташованої в адміністративних межах Мартинівської сільської територіальної громади Полтавського (колишня назва- Карлівського) району Полтавської області.
Голова Рожкович Н.В. ____________________
(прізвище та ініціали) (підпис)
Секретар Нетреба З.В. ___________________
(прізвище та ініціали) (підпис)
Секретар ради О.Ю. Ляхова