Мартинівська сільська громада
Полтавський

Оголошується громадське обговорення щодо реорганізації Білухівської та Мар'янівської гімназій

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 

Від 06 жовтня 2023 року                                                                 № 140 - од

 

Про початок громадського обговорення

         Відповідно до ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.25 і ст.66 Закону України «Про освіту»,  абзацу 2 частини 2  статті 32  Закону України «Про повну загальну середню освіту», з метою забезпечення умов для рівного доступу осіб до якісної освіти, раціонального і ефективного використання наявних ресурсів у галузі освіти, враховуючи тенденції щодо зменшення кількості учнів в населених пунктах територіальної громади та виконання вимог чинного законодавства України щодо оптимізації закладів освіти та упорядкування мережі закладів загальної середньої освіти Мартинівської сільської ради:

 

  1. Оголосити проведення громадського обговорення щодо реорганізації Білухівської гімназії Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області та Мар’янівської гімназії  Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області шляхом приєднання  та перейменування закладів у філії ОЗ Мартинівського ліцею Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області без статусу юридичної особи (із забезпеченням здобуття початкової освіти та  збереженням дошкільного підрозділу).
  2. Затвердити текст оголошення про початок громадського обговорення (додається)
  3. Затвердити графік проведення громадського обговорення (додається).
  4. Гречко Тетяні  та Супрун Наталії забезпечити оприлюднення оголошення про початок процедури громадського обговорення у формі громадських слухань та графіка п 2 та 3 даного розпорядження на офіційному сайті громади.
  5. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на начальника відділу освіти, культури та спорту  Тетяну ГРЕЧКО.

 

Сільський голова                                                                                        Віктор КОТЕНКО

 

 

                                                                                                                            Додаток 1

Громадське обговорення щодо перепрофілювання, реорганізації (ліквідації) закладів освіти Мартинівської сільської ради

 

IНайменування організатора громадського обговорення – Мартинівська сільська рада.

ІІ. Документи, винесені на громадське обговорення - Проєкти рішень Мартинівської сільської ради про перепрофілювання та реорганізацію закладів освіти громади: Білухівської гімназії, Мар’янівської гімназії.

Нормативне забезпечення:

Стаття 143 Конституції України: Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого  самоврядування утворюють,  реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Стаття 103-2 Бюджетного кодексу України: Освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у таких типах закладів освіти: початкові школи, гімназії (крім дошкільних підрозділів у таких закладах), ліцеї.

Стаття 26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: Реорганізація або ліквідація навчальних закладів  комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

Стаття 25  Закону України «Про освіту»: Засновник закладу освіти зобов’язаний у разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечити здобувачам освіти можливість продовжувати навчання на відповідному рівні освіти.

Стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»:  Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають районні, міські, сільські, селищні ради.

Рішення про утворення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, селищні, сільські ради відповідно до вимог законодавства.

Ліцеї можуть бути утворені та здійснювати освітню діяльність за умови дотримання вимог цього Закону, ліцензійних умов та положення про ліцей, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника.

Стаття 35 Закону України «Про повну загальну середню освіту»: Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;

гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;

ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Початкова школа функціонує як окрема юридична особа або як структурний підрозділ гімназії.

Гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи.

Як виняток, за рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти.

ІІІ. Соціальні групи населення, на які поширюватиметься дія документу - жителі  Мартинівської  територіальної громади.

ІV. Мета проведення громадського обговорення - врахування думки жителів Мартинівської територіальної громади щодо реорганізації закладів освіти громади: Білухівської гімназії, Мар’янівської гімназії.

 V. Формат проведення громадського обговорення та порядок участі в обговоренні представників визначених соціальних груп населення:

Консультації з громадськістю проводитимуться у формі публічного громадського обговорення, шляхом зустрічей керівництва Мартинівської сільської ради та відділу освіти Мартинівської сільської  ради з громадськістю старостинських округів Мартинівської територіальної громади за визначеним графіком.

Графік проведення публічного громадського обговорення

№ з/п

Дата

Тема обговорення

Місце проведення, адреса

Час

1

15.02.2024

Реорганізація Білухівської гімназії, шляхом приєднання до ОЗ Мартинівського ліцею Мартинівської сільської ради Полтавської області 

село Білухівка

10.00

2

12.03.2024

Реорганізація Мар’янівської гімназії, шляхом приєднання до ОЗ Мартинівського ліцею Мартинівської сільської ради Полтавської області 

село Мар’янівська

10.00

 

 

 

 

 

 

           

  У громадському обговоренні з правом голосу можуть брати участь дієздатні жителі Мартинівської територіальної громади, які досягли 18-річного віку та місце проживання яких в установленому законом порядку зареєстроване на території, в межах якої проводяться громадські обговорення.

VІ. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень):

         Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: 39520, Полтавська  обл., Полтавський  р-н, с. Мартинівка, вул. Б Хмельницького, буд. 18 — Мартинівська сільська рада — відділ освіти, культури та спорту Мартинівської сільської ради., електронна адреса: email:      voks.martynivka@gmail.com

          Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Родик Олександр Анатолійович – заступник голови Мартинівської сільсьокої ради. Контактна особа – Гречко Тетяна Сергіївна – начальник відділу освіти, культури і спорту Марнинівської сілької ради.

           Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті  Мартинівської сільської ради.

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, до 17:00 01 вересня 2024 року. Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються.

 

                                                                                                                                 Додаток 2

                                             Графік проведення громадського обговорення

№ з/п

Дата

Тема обговорення

Місце проведення, адреса

Час

2

15.02.2024

Реорганізація Білухівської гімназії, шляхом приєднання до ОЗ Мартинівського ліцею Мартинівської сільської ради Полтавської області 

село Білухівка

10.00

3

12.03.2024

Реорганізація Мар’янівської гімназії, шляхом приєднання до ОЗ Мартинівського ліцею Мартинівської сільської ради Полтавської області 

село Мар’янівська

10.00

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь