Наша країна вперше відзначає День української державності

Дата: 28.07.2022 08:24

Фото без опису

Сьогодні, 28 липня, Україна вперше відзначає День державності, який було започатковано минулого року.

Відповідний указ президент Володимир Зеленський підписав під час урочистого засідання Верховної Ради, присвяченого Дню незалежності України.

День української державності відзначається того ж дня, що й День хрещення Київської Русі – України. Точкою відліку української державності Зеленський запропонував вважати рік заснування Києва – столиці Київської Русі – України, яку «недаремно вважають місцем, де все починалося».

«Тут починалося православ'я, тут узяла початок старослов'янська мова, правонаступницею якої стала сучасна українська мова. Тут розпочалася і наша державність», – сказав президент.

Шановні українці!

Цього року свято відзначається в умовах повномасштабного вторгнення Росії. Але відзначається всупереч усьому,

бо Україну не зламати.

«День Української Державності затверджує зв'язок українців, які мешкають зараз, з багатьма поколіннями нашого народу. Понад тисячу років досвіду українців у державотворенні, нашій культурі, нашій самобутності, українському характері.

День української державності – це можливість для кожного українця згадати історію своєї країни, повну боротьбу за незалежність, єдність та щасливе життя.

Цінуймо те, за що боролися наші предки, пам'ятаймо всіх, хто загинув у цій боротьбі, будуймо майбутнє, в якому нам самим хотілося б жити.

Вітаємо кожного українця з його святом, з Днем української державності!

Разом до ПЕРЕМОГИ! Все буде Україна!