Дата: 08.03.2024 09:19

Фото без опису 9 березня 2024 року Україна відзначає 210 років з дня народження великого сина Черкащини, українського Пророка, всесвітньо відомого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.

«Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!», – пророчі слова видатного митця та громадського діяча понад два століття є символом визвольної боротьби українського народу. І сьогодні, у 745-й день протистояння загарбницькій навалі, вони звучать як ніколи актуально.

Крізь прицільний вогонь систем залпового вогню, пориваючи гуркіт бомбардувальників, серед тотальної руйнації прекрасних українських міст, містечок, сіл, через заціпеніле мовчання людей у сховках – повсюди проглядаються пророчі рядки Кобзаря: «Не вмирає душа наша, не вмирає воля. Й неситий не виоре на дні моря поле …».

У кожному рядку Тараса Шевченка – прагнення волі, засторога від підступного ворога і щира віра у квітуче майбутнє рідної землі. І нині ми стійко дотримуємося позиції «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля» заради втілення настанови «І возвеличимо на диво і розум наш, і нашу мову…».

«Наша дума, наша пісня не вмре, не загине… От де, люде, наша слава, Слава України!», – ці слова Шевченка мають стати дороговказом для всіх прийдешніх поколінь українців!.

Слава Великому Тарасу!

Слава Україні!