ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ПОЛТАВСЬКОЇ ОВА

Всесвітня акція «Ланцюг єдності» до Дня Незалежності України

24 серпня о 19:00, в День Незалежності України, українці, які за кордоном і люди вільного світу, виходитимуть на центральні вулиці міст за межами України і братимуться за руки, щоб утворити живі ланцюги єдності. Символ єдності Народу нашого.  Головна мета заходу – привернути увагу світу до України ще раз, згуртувати міжнародну спільноту і українців за кордоном в одну глобальну акцію і об’єднатись 24 серпня навколо України.

14:19 19.08.2024

Полтавщина в житті Пилипа Орлика

Однією з найстарших Конституцій світу вважається американська – 1787 року. Конституцію Франції ухвалили 1791-го, за два роки після Великої французької революції. Тоді ж була ухвалена і польська Конституція. Та першою Конституцією Європи можна вважати Конституцію Пилипа Орлика 1710 року. Історики вважають цей документ однією з ключових засад української ідентичності. Співавтором Конституції був полтавець Костянтин Гордієнко (р.н. невід. – 05/16.05.1733) – багаторічний кошовий отаман Запорозької Січі, як і Орлик, непримиренний борець проти Москви.

10:25 19.08.2024

Україна здобула 16 медалей на чемпіонаті Європи з боулінгу серед спортсменів із вадами слуху

У Брюсселі завершився чемпіонат Європи з боулінгу серед спортсменів із вадами слуху. В неофіційному заліку медалей збірна України посіла перше місце, здобувши 5 золотих, 4 срібних та 7 бронзових нагород. Серед них спортсмени Полтавщини здобули найбільше медалей. Катерина Ковальчук стала призером у всіх номінаціях: здобула 2 «золота», 2 «срібла», 2 «бронзи». Владислав Яловега завоював 4 медалі (2 золотих, 1 срібну, 1 бронзову). Яна Причина посіла перше місце в командній грі й третє в «трійках».

10:21 19.08.2024