Про затвердження плану заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству в Мартинівській територіальній громаді на 2021-2023 роки

Дата: 12.03.2021 08:56

МАРТИНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОГО РАЙОНУ

РІШЕННЯ

від 26 лютого 2021 року                 с. Мартинівка                        № 13/2021

Керуючись Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 року № 2229-VIII, постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» від 22.08.2018 року № 658, Наказом Мінсоцполітики від 30.11.202 р. № 787 Про затвердження Методики  визначення потреб територіальних громад у створенні спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі» та з метою формування нульової терпимості до домашнього насильства, інформування постраждалих осіб про права, заходи та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися:

1. Затвердити план заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству в Мартинівській територіальній громаді на 2021-2023 роки (додаток).
  2. Структурним підрозділам, відповідальним за виконання плану заходів, інформувати виконавчий комітет Мартинівської сільської ради про проведену роботу щорічно в І кварталі.
  3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника сільського голови Родика О.А.

Сільський голова                                                        В.В. Котенко

до розпорядження сільського голови

від26.02.2021 р. №13/2021

Заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству

в Мартинівській територіальній громаді на 2021-2023 роки

З/П

НАЗВА ЗАХОДУ

ВІДПОВІДАЛЬНІ

ТЕРМІН РЕАЛІЗАЦІЇ

І. Інформаційно-просвітницькі заходи щодо формування в суспільстві

нульової терпимості до домашнього насильства

1.

Організація загальношкільних зборів в закладах загальної середньої освіти на тему: «Взаємодія сім’ї і школи – запорука успішного навчання і виховання. Єдині вимоги у вихованні».

2.

Проведення для учнів 1-11 класів закладів загальної середньої освіти виховних годин з питань попередження насильства в сімї на тему: «Життя – найдорожча цінність».

3.

Проведення круглих столів щодо Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

4.

Організація тренінгових занять для практичних психологів закладів загальної середньої та дошкільної освіти на тему: «Домашнє насилля: ознаки та схема дії дитини, проведення бесід в закладах», «Насильство в сім’ї: диференціація випадків».

5.

Проведення соціально-психологічного дослідження серед учнів 5-8 класів з метою вивчення проблем підліткового насильства та розроблення рекомендацій для попередження фактів психологічних розладів, агресивності та жорстокості серед неповнолітніх.

6.

Проведення з учнями 5-8 класів закладів загальної середньої освіти бесід, круглих столів на тему: «Що робити, коли тебе ображають дорослі», «Насильство в сімї та як його уникнути».

7.

Систематичне розміщення на інформаційних стендах закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти інформації щодо переліку служб допомоги дітям.

8.

Організація та проведення щорічної всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

9.

Організація та проведення навчань з підвищення кваліфікації для суб’єктів, відповідальних за реалізацію державної політики з питань попередження домашнього насильства.

10.

Проведення превентивних заходів в учнівському середовищі з питань інформування про поняття домашнього насильства, як ідентифікувати постраждалу особу та куди слід звертатися за допомогою.

2021-2023

ІІ. Робота щодо виявлення фактів домашнього насильства та своєчасне інформування субєктів відповідальних за реалізацію державної політики з питань попередження домашнього насильства

11.

Забезпечення своєчасного інформування медичним персоналом правоохоронних органів у випадку звертання пацієнтів з ознаками/наслідками насильницьких дій.

Мартинівська, Білухівська, Варварівська АЗПСМ, Мар’янівський, Вакулянський, Краснянський та Шевченківський ФАПи

12.

Інформування закладами охорони здоровя відділ освіти, культури та спорту Мартинівської сільської ради про факти виявленні дітей, що звернулись за допомогою з ознаками вчинення щодо них насильницьких дій

13.

Проведення профілактичних бесід в сімях, які опинилися в складних життєвих обставинах.

14.

Відвідування сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах і мають на вихованні дітей з метою попередження вчинення правопорушень стосовно них.

15.

Проведення відповідної роботи в навчальних закладах міста з розяснення неповнолітнім права на їх звернення до відповідних органів та установ з питань вчинення стосовно них домашнього насильства або реальної загрози його вчинення.

16.

Проведення заходів щодо виявлення та взяття на облік дорослих та неповнолітніх осіб, які вчиняють домашнє насильство.

Відділ освіти, культури та спорту Мартинівської сільської ради спільно з дільничним інспектором поліції,

2021-2023

ІІІ. Надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі,

робота з кривдниками

17.

Прийом і розгляд заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства, надання допомоги постраждалим особам.

18.

Проведення корекційних програм для кривдників.

Адміністративна комісія при Виконавчому комітеті Мартинівської сільської ради,

19.

Організація роботи щодо створення спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Адміністративна комісія при Виконавчому комітеті Мартинівської сільської ради

Керуючий справами (секретар)

виконавчого комітету                                                                                                 І.А. Дроздович