Мартинівська сільська громада
Полтавський

Увага! Американський білий метелик!

Дата: 02.06.2021 15:37
Кількість переглядів: 670

 

        Увага !                      Фото без опису

Американський білий метелик.

Американський білий метелик (АБМ)  — багатоїдний карантинний шкідник. В Україні живлення гусениць АБМ відмічено більш як на 250 видах плодових і декоративних порід й тому характеризує його як виключно агресивного і небезпечного шкідника, здатного завдати великої шкоди насадженням. Внаслідок  великої потреби в живленні, гусениці повністю об’їдають листя на деревах, оповиваючи гілки павутиною. Через це знижується врожайність і захисна, декоративна, естетична функції насаджень, погіршуються умови існування фауни. Типовим місце живленням АБМ є насадження в населених пунктах, присадибних ділянках, парках, садах, уздовж доріг. Фото без описуДжерелом заселення шкідника залишаються і лісосмуги, де концентрується більшість гнізд метелика, а це викликає реальну загрозу його розселення на прилеглі промислові сади. Метелик з розмахом крил 40-50 мм; крила білосніжні з шовковистим полиском; тіло вкрите густими білими волосинками. Гусениця, яка завершила живлення, 30-40 мм завдовжки, зі спинного боку оксамитовокоричнева, по боках тіла - жовті смуги з оранжевими бородавками, на яких розміщені тонкі світлі волосинки й дві -три волосинки чорного кольору; голова і ноги чорні. Зимують лялечки під відмерлою корою дерев, під рослинними рештками, в тріщинах і щілинах парканів, під навісами та в інших захищених місцях. Виліт метеликів навесні відбувається недружно, розтягуючись іноді до місяця. Перші метелики з’являються наприкінці квітня - на початку травня. Тривалість їх життя  6-14 діб. Вони ведуть сутінковий спосіб життя. Самки відкладають яйця на верхній і нижній бік листків та на трав’яну рослинність групами по 300-500 яєць, укриваючи кладку тонким прозорим пушком. Ембріональний розвиток триває 5-10 діб. Відроджені Фото без описугусениці скелетують листок, пізніше з’їдають його цілком, залишаючи тільки грубі жилки. Активні вночі й на світанку, вдень сидять на нижньому боці листка. Зі зниженням температури до 5–6°С живлення припиняється. Без живлення гусениці можуть існувати до 15 діб.   Тривалість розвитку гусениць  45-54 доби. За цей час вони линяють 6-7 разів. Заляльковуються в різних захищених місцях. На розвиток лялечки потрібно 9-14 діб. У липні - серпні відбувається літ метеликів другого покоління. Самки відкладають 2000–2300 яєць. Гусениці, які завершили розвиток, у серпні - вересні заляльковуються і залишаються до весни наступного року. Шкідник розвивається у двох поколіннях. Гусениці, відроджені з однієї кладки яєць, можуть повністю оголити плодове дерево 10–15 річного віку.

Фото без описуЗаходи захисту: Дотримання комплексу карантинних заходів, які обмежують можливість поширення шкідника. У разі пошкодження 20 % листя після розпускання бруньок — обробка дерев біопрепаратами (Лепідоцид, Бітоксибацилін)  або інсектицидами (Конфідор, 20% в.р.к. — 0,4–0,5 л/га; Моспілан, 20% з.п. — 0,33 кг/га; Карате, 5% к.е. — 0,4 л/га) забезпечує надійний захист плодових і декоративних паркових насаджень від цього шкідника. Препарати проти американського білого метелика слід використовувати з обережністю, тому що вони токсичні. Дуже важливо дотримуватись заходів безпеки та використовувати особисті засоби захисту.

ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь