Чергове засідання виконкому
29 червня під головуванням сільського голови Віктора Котенка відбулось чергове засідання виконавчого комітету Мартинівської сільської ради.
У ході зібрання розглянуто ряд важливих питань з різних сфер життєдіяльності громади, зокрема:
- Про стан захворюваності, вакцинації та поширення короновірусної інфекції COVID-19 на території Мартинівської громади.
- Про схвалення звіту про виконання сільського бюджету за І півріччя 2021 року.
- Про створення міждисциплінарної команди.
- Про затвердження Положення та складу комісії для формування пропозицій щодо потреби в субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання та забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.
- Про затвердження рішення комісії з питань захисту прав дитини та надання дозволу опікуну гр. Ковцуру С.О. на здійснення продажу нерухомого майна, що належить малолітньому Дробітьку Б.В.
- Про затвердження рішення комісії з питань захисту прав дитини та надання дозволу гр. Левошко Л.С. на дарування земельних ділянок малолітній доньці Бульбах О.Ю.
- Про Координаційну раду з питань реалізації заходів щодо соціального захисту осіб похилого віку при виконавчому комітеті Мартинівської сільської ради.
- Про відзначення кращих представників територіальної громади з нагоди Дня незалежності України.
- Про розгляд скарги гр. Бохана В.Г.
- Про розгляд заяви гр. Пучкової О.М.
- Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 29.06.2021р. №60/2021 «Про надання дозволу на будівництво».
- Різне.
По першому питанню порядку денного доповідала головний лікар комунальної установи «Карлівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Терентьєва Людмила Віталіївна. Вона повідомила, що короновірусна хвороба надзвичайно легко передається і дуже важко лікується. В Мартинівській громаді на COVID-19 перехворіло 177 чоловік. На даний момент на щастя хворих немає. Зараз у Карлівській ЦРЛ на лікуванні 3 хворих на короновірус і 2 зробили тест, який більш за все буде позитивним. Тобто, знову йде ріст. Єдиний спосіб вберегтися від захворювання або перенести його в легкій формі – це вакцинація. На даний час є вакцини від ковіду Астразенека (Нідерланди), Коронавак (Китай), Файзер (Німеччина, Бельгія), Модерна (США). На даний час зробили щеплення понад 4000 мешканців колишнього Карлівського району. В Мартинівську АЗПСМ було передано 100 доз короноваку, які були використані, сьогодні надано ще 100 доз. Тому всі бажаючі можуть вакцинуватись від ковіду в цьому закладі. Члени виконкому Далудін О.І., Селезньов А.М., Ляхова О.Ю. задавали питання кому не можна робити щеплення, яка різниця між вакцинами і чи встигають ці вакцини за етапами мутації вірусу, адже це вже 4 хвиля. На ці питання доповідач відповіла, що не можна робити щеплення хворим в активній стадії, ефект дії всіх вакцин приблизно рівний і оскільки сам вірус в усіх мутаціях один і той же, то вакцина є ефективною. На питання заступника голови Родика О.А. чи доцільно робити щеплення людям, які вже перехворіли на короновірус Терентьєва Л.В. відповіла, що щеплення треба робити всім, оскільки антитіла після хвороби в організмі 3 місяця, тоді як після 2 щеплень гарантовано рік. Сільський голова Віктор Котенко запитав чи покращиться імунітет після щеплення і чи треба робити щеплення в кого високий рівень антитіл? Людмила Терентьєва відповіла, що імунітет безумовно покращиться, а щодо антитіл, то якщо вони на рівні 14-16 то можна не щеплюватись. На питання через який термін треба робити повторне щеплення Людмила Терентьєва відповіла, що повторне щеплення вакциною Астрозенек робиться через 12 тижнів, а Короновак і Файзер через 21-28 днів. Крім того, доповідач повідомила, що всі, хто пройшли подвійне щеплення можуть отримати безкоштовно сертифікат, що дасть змогу безперешкодно перетнути кордон і т.д. Закликала всіх робити щеплення.
Після цього члени виконкому одноголосно затвердили звіт про виконання бюджету.
По наступних чотирьох питаннях доповідала начальник Служби у справах дітей Оксана Михайленко. Всі питання погоджені одностайно.
Ірина Сущенко, начальник управління правової та кадрової роботи, ознайомила членів виконкому з проектом рішення про Координаційну раду з питань реалізації заходів щодо соціального захисту осіб похилого віку при виконавчому комітеті Мартинівської сільської ради. Зазначила, що дане рішення розроблене на вимогу поліції. Члени виконкому його підтримали.
Далі члени виконкому схвалили проект рішення щодо відзначення кращих представників територіальної громади з нагоди Дня незалежності України, яке озвучив секретар виконкому Ігор Дроздович. При цьому внесли свої пропозиції, доповнивши список. Ці відзнаки буде вручено під час святкування Днів села в громаді.
При розгляді питання щодо скарги гр. Бохана В.Г. член виконкому Андрій Селезньов відмітив, що штраф в 51 грн. – це смішно, на що Ірина Сущенко відповіла, що чинне законодавство передбачає саме таку відповідальність. При повторному правопорушенні відповідальність буде вищою. Олександр Далудін запропонував попередити гр. Бохана В.Г., оскільки собака вільно бігає в населеному пункті. Сьогодні вона гавкнула, а завтра вкусить або ще гірше. Там ходять і малі діти і престарілі громадяни, які не в змозі себе захистити. Прийняте одноголосне рішення залишити рішення адмінкомісії залишити в силі і зобов’язати гр. Бохана В.Г. сплатити штраф у вказаному розмірі.
Далі староста Білухівського старостинського округу Алла Бойченко зачитала заяву гр. Пучкової О.М., яка скаржилася на те, що садиба її сусіда Руденка Д.М., який мешкає в Полтаві, заросла амброзією полинолистою і на її дзвінки щодо приведення двору в належний стан не реагує. Виконком прийняв рішення дати строк Руденку Д.М. до 30.07.2021 року привести садибу в належний стан, інакше будуть вжиті інші заходи впливу.
Далі розглянули питання «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 29.06.2021р. №60/2021 «Про надання дозволу на будівництво».
На цьому виконком завершив свою роботу.