Відвідали культурно-гастрономічний фестиваль "Опішня СливаФест"

Дата: 06.09.2021 10:34

Фото без опису

5 вересня голова Мартинівської сільської ради Віктор Котенко, його заступник Олександр Родик, депутати, працівники апарату виконавчого комітету, відділу культури, освіти та спорту гостювали на Опішнянській землі.

Фото без опису  У серпні й на початку осені дозріває унікальний і дієтичний продукт — слива. Понад 80 країн світу вирощують сливи, але особливістю опішнянських сортів є їхній солодкий та насичений смак. Такої неповторності смаку дає місцева унікальна глина, на якій ростуть ці дерева.

4-5 вересня в селищі Опішня пройшов фестиваль присвячений цьому фрукту «Опішня СливаФест» під гаслом «Їсти, пити, жити на повні груди».

Кожен, хто завітав на традиційний фестиваль найсмачнішої опішнянської сливи  отримав неймовірні враження, зарядився позитивом і чудовим настроєм.

Під час фестивалю працювали різні локації. Так, на локації «Кулінарна сцена» відбувалось кулінарне шоу «Сливові традиції опішнянських господинь». Дивували цьогоріч гостей місцеві майстрині розмаїттям страв та смаків, і пригощали автентичними, фірмовими  рецептами.

Для відвідувачів готували цілі казани запашного солодкого варення, яким частували безкоштовно. Також зі слив варили пастилу, борщ, плов, м’ясо, вареники, соки та багато іншого.

Фото без опису  Святкова програма відбувалась за участі творчих колективів з різних куточків України та області. Завітали на  опішнянське свято й команда Міжнародного фестивалю «Полтавська галушка», які вітали всіх зі святом  чарівними піснями.

У містечку майстрів кожен бажаючий зміг придбати пам’ятні сувеніри, скуштувати смачні страви зі слив чи  поповнити колекцію традиційними славними опішнянськими  горщиками й власноруч зліпити виріб з глини.

Бавили око цікаві фотозони, біля яких було зроблено тисячі фотографій. Малеча розважалась на атракціонах в зоні розваг та відпочинку. А ще всі охочі мали змогу власноруч розмалювати тематичний плакат «СливаФесту».

Задумка цікава! Дійство веселе! Тому керівники та працівники Мартинівської сільської ради, взявши собі за приклад проведення фестивалю Опішнянською ОТГ, намітили шляхи та ідеї проведення подібного дійства на території нашої громади вже наступного року. Можливо, під назвою «Мартинівка. ГарбузФест»))).