ПОПЕРЕДЖАЄМО ПОВТОРНО ПРО СУВОРУ ЗАБОРОНУ СПАЛЕННЯ СУХОСТОЮ ТА САМОВІЛЬНОГО ЗАЙНЯТТЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК

Дата: 29.03.2022 10:23

Шановні жителі та мешканці Мартинівської громади!

21 березня на офіційному сайті Мартинівської сільської ради до відома та виконання було опубліковано вимоги, норми та заборони Закону України (який набрав чинності 17 березня 2021 року) про посилення відповідальності за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, біля водойм, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами.

Виявляється, у нашій громаді проживають люди, для яких, як говориться, «закони не писані», тому вони, не зважаючи на  воєнний час, свідомо випалюють суху траву, та ще й з метою використання її в подальшому під городництво, тобто, самовільно займають земельну ділянку.

Шановні українці! Наголошуємо ще раз: це робити заборонено! Передбачені адміністративна та кримінальна відповідальність.

Фото без опису

Щодо самовільного випалювання рослинності або її наслідків правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:

• на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн)
    • на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).

За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:

• для громадян від 340 до 1360 грн;
    • для посадових осіб від 850  до 1700 грн.

За забруднення атмосферного повітря – від 30600 до 61200 грн, або обмеження волі до трьох років.

За знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу – від 91800 до 153000 грн, або обмеження волі на строк від 2 до 5 років

За порушення пожежної безпеки в лісах: для населення – від 1530 до 4590 грн, для посадовців – від 4590 до 15300 грн.

За забруднення повітря шкідливими випарами – від 30600 до 61200 грн.

За пошкодження рослинного покриву – від 91080 до 153000 грн.

Щодо самовільного зайняття земельної ділянки та самовільного проведення на ній будь-яких сільськогосподарських робіт, згідно статті 197-1 ЗУ, карається штрафом від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

Фото без опису

У такий нелегкий для України час, наші герої-рятувальники щодня гасять пожежі, розбирають завали, розміновують території — цілодобово на варті нашої безпеки. Замість цього їм доводиться виїжджати на виклики та ліквідовувати підпали сухої трави. Не додавайте рятувальникам роботи! Кожен такий виїзд — це втрачений час і пальне. Маємо всі це усвідомити.

Будьте справжніми громадянами своєї держави, будьте екологічно вихованими і не допускайти фактів спалювання сухої рослинності, виконуйте норми Законів України, дотримуйтесь головних конституційних принципів заради МИРУ, заради розвитку незалежної, суверенної європейської України.