Дата: 25.11.2022 09:09

Фото без опису 26 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.

Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську націю.

Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані.

Нашим спільним обов’язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму, а також розповісти про причини, наслідки Голодомору та спротив злочинній політиці тоталітарного режиму.

Цьогорічні вшанування відбуваються в особливих умовах. В Україні йде війна. Російські окупанти вже вкотре намагаються знищити все наше українське. Але навіть у таких умовах ми повинні гідно вшанувати пам’ять безневинно вбитих.

О 16.00 год. оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.

Нині серед живих залишились надзвичайно мало тих, хто пережив Голодомор 1932 – 1933 років та й голод 1946 – 1947 років. До того ж, вони, як і всі люди старшого віку, потребують уваги рідних і близьких, особливо в часи сьогодення. Тож нехай День пам’яті жертв голодоморів стане і додатковою можливістю приділити увагу та надати підтримку тим, хто сьогодні потребує нашого піклування.

Закликаємо жителів Мартинівської громади взяти участь у поминальній Всеукраїнській акції «Запали свічку» та подумки згадати про усіх безневинних померлих - жертв Голодомору  у ті тяжкі трагічні часи.

Та віддати шану усім загиблим українцям, які віддали своє життя протягом останніх 9 місяців.

Фото без опису Фото без опису  Фото без опису