Проведено тренінг по питанню поводження з вибухонебезпечними предметами
Нині Україна є країною з найбільшим забрудненням території мінами та вибухонебезпечними предметами у світі. Через це різко зросла небезпека травмування і загибелі дорослих та дітей, чоловіків та жінок внаслідок неправильного поводження з боєприпасами та вибухонебезпечними предметами на територіях проведення бойових дій.
У першу чергу, це залишені в деокупованих містах та селах міни, а також небезпечні предмети, що потрапили в неконтрольований обіг по всій території країни. Тому інформування та навчання з попередження ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами, набуває все більшої актуальності.
З метою отримання знань та навичок щодо правил безпечної поведінки в умовах наявності загроз від мін та вибухонебезпечних предметів, сьогодні, 15 червня, у приміщенні Мартинівського БК представники громадської організації Handicap International провели навчальний тренінг, участь в якому взяли працівники виконавчого комітету сільської ради, комунального підприємства, старостинських округів, представники соціальної, медичної та освітньої сфер громади, місцеві жителі.
Розповідь на актуальну тему сьогодення була дуже повчальна, корисна та цікава.
Вразила статистика жертв серед цивільного населення під час російського вторгнення в Україну. Так, станом на 21 травня 2023 року, у підрахунку з 24 лютого 2022 року, коли почався широкомасштабний конфлікт в нашій державі, за підрахунками Верховного комісара ООН з прав людини зафіксовано 24 тис. 012 жертв цивільного населення. (8895 загиблих та 15 117 поранених). Цифра страшна, у порівнянні з періодом воєнного конфлікту з 2014 року по 2022 рік, протягом якого було зафіксовано понад 2 тис. постраждалих цивільних громадян. Багато випадків трапляються з людьми через їх необізнаність, незнання, неуважність, страх, паніку. Про це та інше інформував представник вищевказаної громадської організації пан Євген.
Присутні мали змогу дізнатися про основні види боєприпасів, що використовуються в наш нелегкий час на території України (протитранспортні міни, протипіхотні міни, боєприпаси, що встановлені на розтяжку), про те, як поводитися із вибухонебезпечними предметами, що не вибухнули або залишені (авіаційні бомби, артилерійські боєприпаси, ракети: керовані та некеровані, мінометні міни, касетні боєприпаси), про міні пастки, які залишає після себе ворог, про травми, які може отримати людина при контакті з вибухонебезпечними предметами, про наслідки впливу війни на стан людини (психологічні, фізичні, гуманітарні, соціально-економічні). Говорили ще про небезпечні території (бліндажі, окопи, блокпости, військові укріплення, пошкоджені або покинуті будинки, транспортні засоби), які теж можуть становити велику небезпеку для життя людини.
Підсумовуючи свій виступ, Євген наголосив, що в будь-якій небезпечній ситуації необхідно телефонувати за номером 101 (Державна Служба України з надзвичайних ситуацій) або за номером 112 (служба екстреної допомоги населенню).
По завершенню заходу, начальник відділу освіти, культури та спорту Тетяна Гречко спільно із представниками кампанії Handicap International домовились про проведення такого ж тренінгу на актуальну тематику «Навчання ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами» з учнями освітніх закладів нашої громади.
Шановні жителі та гості Мартинівщини!
Будьте обачні та обережні! Бережіть своє життя та своїх рідних!