Залучення внутрішньо переміщених осіб та мешканців громади до розвитку економіки Мартинівської громади

Дата: 15.08.2023 13:58

Фото без описуПовномасштабна війна, розгорнута Російською Федерацією 24 лютого 2022 року, суттєво відкоригувала пріоритети розвитку територіальних громад в Україні, перенісши їх в бік безпеки та виживання. Внаслідок воєнних дій багато підприємств припинили свою роботу, значних руйнувань зазнала інфраструктура, чимало українців змушені були покинути свої домівки та шукати прихистку в інших регіонах. Війна поклала додаткову відповідальність на ті регіони, які перебувають у тилу, щодо функціонування економіки, формування резервів, надання населенню послуг, підтримки критичної інфраструктури.

Понад 8 мільйонів українців були вимушені покинути рідні домівки та шукати прихистку у більш безпечних громадах країни. Із локалізацією активних боїв та звільненням окремих регіонів, частина з них повернулася до місць постійного проживання. Проте значна кількість громадян досі не може цього зробити, зокрема через продовження гарячої фази війни чи втрату власного дому. Чимало українців вирішують залишатися у нових для себе громадах, потребуючи допомоги у інтеграції та пошуку роботи.

За даними управління соціального захисту населення Полтавської районної військової адміністрації в Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб на територій Мартинівської територіальної громади станом на 20 липня 2023 року перебуває 922 особи, з них жінки становлять 58,7%. За соціальними категоріями: особи працездатного віку – 469 осіб або 50,9%, діти – 219 або 23,7%, пенсіонери – 234 або 25,4. Фактично ж в громаді налічується близько 450 осіб.

Опитування ВПО

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради 26 червня поточного року провів опитування  внутрішньо переміщених та місцевих мешканців.

Основна місія опитування – виявити проблеми із зайнятості та працевлаштування, з якими стикнулися вимушені переселенці і місцеві мешканці в умовах війни та окреслити шляхи їх можливого вирішення.

На запитання анкети відповіді надали 51 особа. З них кожен третій вже має роботу, 39,2% (20 осіб) бажали отримати роботу. Переважна більшість з тих хто не мав наміру працевлаштовуватися або очікував повернення до покинуто місця проживання (кожен третій), або виконував домашні (сімейні) обов’язки (догляд за дітьми, хворими, людьми похилого віку).

Опитування роботодавців

З метою координації дій щодо залучення внутрішньо переміщених осіб та мешканців громади щодо працевлаштування, на ім’я керівників підприємств та організацій Мартинівської громади, начальника Карлівського управління Полтавської філії Полтавського обласного центру зайнятості було направлено листи з проханням  повідомити чи наявні на підприємствах вакансії, а також щодо кількості працевлаштованих (штатні особи, зовнішні сумісники, працюючі за договорами цивільно-правового характеру) внутрішньо переміщених осіб (реєстрація місця проживання на окупованих територіях або в регіонах де ведуться активні бойові дії) на підприємстві.

За інформацією отриманою від роботодавців  та Центру зайнятості:

• 20 осіб перебували на обліку у Центрі зайнятості;
  • 3 особи були залучені до участі у суспільно-корисних роботах;
  • 3 особи працевлаштовані за направленням центру зайнятості та 11 осіб – у закладах освіти.

Також заявлені вакансії:

Назва посади

Куди звертатися

Тракторист 1 посада

Халтуринське ГСКП
вул. Дмитра Барвіна, 2 село Мартинівка

Стаж не менше одного року, стан здоров’я підтверджений медичною довідкою

Водій 2 посади

Приватне підприємство «АГРОМАШ»

вул. Шевченка, 8

с. Вакулиха

Водійські права категорії Е