ДО ВІДОМА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ!

Дата: 21.09.2023 12:04

ДО ВІДОМА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ!

15 липня 2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 11.07.2023  №709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб». Постановою визначено нові підходи до надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Надання допомоги на проживання внутрішньо переміщених осіб (далі - Допомога) направлена на осіб, які найбільше її потребують. Відтепер з метою посилення адресності, зокрема:

• з 1 серпня 2023 року Допомога автоматично продовжується на 6 місяців для внутрішньо переміщених осіб, які вже до зазначеної дати отримують допомогу на проживання (крім тих, які перебувають за кордоном більше 30 календарних днів підряд, відбувають покарання в місцях позбавлення волі, були засуджені за колабораціонізм, повернулися до постійного місця проживання);
  • розмір Допомоги залишається на рівні 3,0 тис. грн щомісяця для дітей та осіб з інвалідністю, 2,0 тис. грн - для інших осіб;

Допомогу отримають діти, народжені після переміщення в сім’ях внутрішньо переміщених осіб.

Допомога призначається на родину внутрішньо переміщених осіб з урахуванням соціального статусу, майнового стану кожного члена родини.

З 1 вересня 2023 року передбачено здійснення верифікації всіх отримувачів Допомоги, за результатами якої Міністерство фінансів України буде надано пропозиції щодо припинення надання Допомоги окремим з них; щодо осіб, які вперше виявили бажання отримувати Допомогу з 01 серпня 2023 року, буде застосовуватися верифікація.

З 1 вересня 2023 року виплата допомоги припиняється внутрішньо переміщеним особам, які отримували допомогу відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, якщо такі ВПО після вступу в силу постанови:

1. придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;
  2. придбали на суму більше 100 тис. грн. земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
  3. мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тис. грн;
  4. придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму більше 100 тис. грн;
  5. мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 м2 на одного члена сім’ї.