Будемо вірити і сприяти тому, щоб лебедина сім'я вижила взимку. І щоб наше село стало для цих птахів справжньою домівкою.

Дата: 12.12.2023 15:28

Хочеться розповісти цікаву історію, яка сталася у нашій громаді.

Кожного року навесні на місцеві водойми прилітають із теплих країв лебеді. Ці величаві птахи протягом літньої та осінньої пори радують людське око та захоплюють любителів природи, адже вони дуже красиві та граціозні. Через невелику кількість своїх різновидів, лебеді занесені до Червоної книги. На території України зустрічаються два види цих птахів. Це тундровий лебідь та лебідь клікун, який проживає у нас під час міграції.

Навесні лебеді гніздяться, а вже через 35 днів у них народжуються пташенята. Так сталося і цього разу. У лебединій сім'ї з'явились сірі пухнасті діти. Протягом теплої пори не всі лебедята встигли підрости так як слід до початку вильоту в теплі краї. Одне пташеня залишилось на зимівлю разом із своїми батьками на мартинівській землі.

Із настанням холодів птахи вже встигли і примерзнути до криги. З метою їх спасіння було визвано службу ДСНС. А зараз, силами КП «Халтуринське ГСКП» та ПП «Бурякорадгосп імені Халтуріна» для цих величавих красенів збудовано хатинку, яка, можливо,  стане для них цьогоріч «теплим краєм».

Небайдужі люди вже підстелили в будиночок сінця, принесли зерна.