2. Про хід виконання програми з охорони та збереження культурної спадщини Мартинівської територіальної громади на 2023 – 2027 роки

Дата: 27.12.2023 08:21

МАРТИНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

РІШЕННЯ

від 15 грудня 2023 року          с. Мартинівка                        № 419/2023

Про хід виконання програми з охорони

та збереження культурної спадщини

Мартинівської територіальної громади

на 2023 – 2027 роки

Відповідно до статей 27, 52 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України від 03 травня 2023 року №3097-ⅠⅩ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей формування Державного реєстру нерухомих пам’яток України» та Закону України від 9 квітня 2015 року № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»,  з метою здійснення контролю за виконанням Програми з охорони та збереження культурної спадщини Мартинівської територіальної громади на 2023 – 2027 роки, затвердженої рішенням 28 чергової сесії Мартинівської сільської ради восьмого скликання від 29.06.2023 року, виконавчий комітет

ВИРІШИВ:

1. Затвердити Акти огляду технічного стану об’єктів (пам’ятки) культурної спадщини в кількості 17 об’єктів (додаються).
  2. Перейменувати пам’ятки культурної спадщини, занесені до  реєстру нерухомих пам’яток місцевого значення, що знаходяться на території Мартинівської  сільської ради (додається)
  3. Начальнику відділу освіти, культури та спорту Мартинівської сільської ради ГРЕЧКО Тетяні:

3.1. подати список перейменованих об’єктів до Департаменту культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації.

1. продовжити роботу з обліку пам’яток культурної спадщини по Мартинівській територіальній громаді.
  1. Проведення заходів щодо здійснення заміни написів на об’єктах культурної спадщини покласти на Халтуринське ГСКП (ГАВРЮШЕНКА Михайла) та КП «Білухівка» (КОЗЕЛЬКА Володимира).
  2. Фінансовому відділу Мартинівської сільської ради (ДУМЕНКО Юлії) при формуванні бюджету на 2024 рік передбачити кошти для проведення заходів щодо заміни написів на об’єктах культурної спадщини для Халтуринського ГСКП та КП «Білухівка».
  3. Контроль за виконанням цього  рішення  покласти  на начальника відділу освіти, культури та спорту Тетяну ГРЕЧКО.

Сільський голова                                                              Віктор КОТЕНКО

до рішення виконавчого комітету

№419/2023 від 15.12.2023 р.

Село

№, дата рішення про взяття під охорону

Найменування пам’ятки

Перейменувати

1.

с. Мартинівка

Рішення облвиконкому №247 від 23 квітня 1982р.

Братська могила радянських воїнів та  пам’ятний знак воїнам-землякам, які загинули в роки II світової війни 1941-1945 рр.

Могила пам'яті полеглим, які загинули у Другій світовій війні 1939 – 1945 років.

2.

с. Варварівка

Рішення облвиконкому № 247 від 23 квітня 1982р.

Меморіальний комплекс: братська могила активістів, партизанів та радянських воїнів та пам’ятний знак воїнам-землякам, які загинули в роки II другої війни 1941-1945 рр.

Надпис на російській мові: «Вспомним тех поименно, горем вспомним своим, это нужно не мертвым, это нужно живым»

Демонтувати зірку з надписом «Отечественная война»

Меморіальний комплекс: могила полеглим у Другій світовій війні, які загинули у Другій світовій війні 1939 – 1945 років.

3.

с. Мар’янівка

Рішення облвиконкому №247 від 23 квітня 1982 р.

Меморіальний комплекс: братська могила радянських воїнів та пам’ятний знак воїнам-землякам, які загинули в роки ІІ світової війни 1941-1945

4.

с. Білухівка

Рішення облвиконкому № 247 від 23 квітня 1982 р.

Братська  могила радянських воїнів Жука І.Т. і Звєздова О.О., сільський цвинтар,

с.Знаменка

Братська могила захисників України, які загинули у Другій світовій війні 1939 – 1945 років.

5.

с. Білухівка

Рішення облвиконкому №247 від 23 квітня1982 р.

Могила невідомого радянського воїна , с.Білухівка, цвинтар

Могила невідомого воїна, який загинув у Другій світовій війні 1939 – 1945 років

6.

с. Білухівка

Рішення облвиконкому № 247 від 23 квітня 1982  р.

Братська могила учасників встановлення Радянської Влади, край яру, біля села Білухівка

7.

с. Білухівка

Рішення облвиконкому № 247 від 23квітня 1982 р.

Могила невідомого радянського воїна , с.Білухівка, цвинтар

Могила невідомого воїна, який загинув у Другій світовій війні 1939 – 1945 років

8.

с.Мартинівка

Рішення облвиконкому №247

від 23 квітня 1982 р.

Могила (Сухова Івана та Кілашвілі Георгія ) часів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.. с-ще Мартинівка, цвинтар

Могила ( Сухова Івана та Кілашвілі Георгія) часів Другої світової війни 1939-1945 років.

Керуючий справами (секретар)

виконавчого комітету                                              Ігор ДРОЗДОВИЧ