Реорганізація школи - основне порушене питання на виїзному прийомі у заступника сільського голови у Білухівському старостинському окрузі
24 січня, відповідно плану роботи Мартинівської сільської ради, заступник сільського голови Олександр Родик провів особистий виїзний прийом громадян у Білухівському старостинському окрузі.
Як завжди, до тих, кого обирали, люди йдуть з надією про вирішення особистого питання, отримання поради чи відповіді на посталу проблему, або ж, вирішення ситуації на місці. Так відбулось і сьогодні. Місцеві жителі колективно звернулися до заступника з приводу реорганізації навчального закладу.
Вже не один рік ведуться дискусії щодо можливості існування звичайної сільської школи в умовах нинішнього суспільства, щодо отримання якісних освітніх послуг жителями населених пунктів громади…
І лише сьогодення кинуло виклик громадам щодо прийняття рішень про ліквідацію, оптимізацію сільських шкіл. Вирішувати долю освітнього закладу - це не просто приймати рішення «за» чи «проти» - це означає діяти в межах законодавства, диктованого часом, інколи всупереч власним переконанням, баченням, відчуттям. Щиро сподіваємось, що кроки зроблені сьогодні – забезпечать достойний рівень освіти завтра…
То що ж ми маємо насправді…
Питання про необхідність проведення реорганізації освітніх закладів розпочали обговорювати в громаді ще на початку навчального року. З ним виступала на сесійних зібраннях, засіданнях виконавчого комітету, начальник відділу освіти, культури та спорту Тетяна Гречко. Про умови та необхідність проведення оптимізації шкіл було обговорено на педагогічних нарадах, під час проведення Круглого столу у Мартинівському опорному закладі. Інформацію про початок та актуальність проведення громадського обговорення даного питання оприлюднено на офіційному сайті Мартинівської ТГ ще в жовтні минулого року. Даний процес запущено і триває, бо так вимагає освітнє законодавство.
З метою сприяння у позитивному вирішенні посталої проблеми - батьки, вчителі, внутрішньо переміщені особи, люди поважного віку, жінки військових зверталися сьогодні до Олександра Анатолійовича. Заступник сільського голови вислухав думку та прохання кожного, надавши вичерпні відповіді та роз'яснення. Спільно вирішили: запросити на зустріч до білухівчан команду відділу освіти, увесь депутатський склад, місцеву громадськість та разом обговорити про необхідність існування школи в селі. Бо, як казала під час спілкування, одна із матусь, «я не хочу, щоб моя малолітня дитина їздила в інше село навчатись, коли в моєму рідному селі є прекрасна школа». А люди, які переїхали до Білухівки з окупованих населених пунктів країни, прохали не закривати сільську школу, бо там, звідки вони прибули, вже немає шкіл, вони знищені, і повертатись їм нікуди, і дітям навчатись нема де. «І ми не знаємо, що ще буде попереду, люди будуть їхати в село на постійне місце проживання і залишатимуться там, де є перспектива для існування, а, головне – школа».
Прийняття рішення про оптимізацію закладів освіти та їх реорганізацію, справді є болючим питанням для кожного: від найвищого керівника громади до пересічного жителя, і тим паче для найменшого учасника освітнього процесу – школяра. Сучасне суспільство вимагає конкурентоспроможних освітніх послуг. Школам із наповнюваністю у 2-3 учні у класі дедалі важче вистояти у конкурентній боротьбі. Тому час для прийняття рішень настав…
Крім того, на особистому прийомі у заступника громадяни зверталися і з особистих питань. Так, білухівські майстрині, які з першого дня війни допомагають нашим захисникам (шиючи на замовлення і так необхідні речі, одяг, в'яжучи шкарпетки, плетучи сітки, готуючи смаколики і т.д.), запитали щодо можливості створення на території села громадської організації «Невгамовні», яку б могла утримувати Мартинівська сільська рада та виділяти необхідні кошти для закупівлі тканини чи необхідних матеріалів. Бо «уже в місцевих бабусь закінчуються всі збереження та надбання» і власних коштів не вистачає на придбання потрібної сировини.
Голова та заступник ради ветеранів Білухівського старостинського округу також звернулися щодо збереження школи та запитали про можливість відкриття сільського музею та відзначення Дня людей поважного віку.
Обговорили і ряд інших особистих звернень місцевих жителів.
Віримо, що настануть кращі часи, закінчиться ця клята війна, працюватимуть всі школи в громаді, навчатимуться діти, здобуватимуть якісну освіту і буде щасливою вся мартинівська родина.
А поки - долучаємось до громадського обговорення. Думка кожного буде важлива для нас. Адже з однієї сторони – це біль наших сердець, а з іншої – необхідність виконання Законів та Постанов.