У Варварівці вшанували пам'ять про Героїв, які віддали свої життя за Україну, та відкрили Алею слави

Дата: 03.05.2024 14:54

Фото без опису Сьогодні у Варварівському старостинському окрузі Мартинівської ТГ відбулась значуща для місцевих жителів подія. Урочисто  відкрили Алею Слави в пам’ять про загиблих односельців та військовослужбовців громади.

Відкриття меморіального місця приурочили до Дня загибелі захисника Возного Сергія Миколайовича. Саме цього дня, рік тому, 3 травня 2023 року під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Ямпіль Донецької області Сергій прийняв останній бій.

Година пам'яті захисника України відбулась у сільському Будинку культури, куди були запрошені керівники Мартинівської ТГ, очільник та працівники Варварівського старостату, родина Возних, учителі та учні школи, військові побратими, місцеві жителі та всі, хто знав і пам'ятає Сергія.

Ведучі заходу нагадали присутнім про життєвий шлях Героя.

Всі разом хвилиною мовчання вшанували пам'ять про нього.

У серці щеміло, у душі пекло, котились сльози… Це сильна туга і біль згадувати про тих, кого немає… Але «ми повинні згадувати, повинні завжди пам’ ятати наших Воїнів. Вони – наша гордість, наша сила і міць. На прикладі їх вчинків будуть виховуватись не одне покоління наших дітей».

Заступник сільського голови Олександр Родик у своєму виступі спом'янув про той день, коли востаннє бачився з Сергієм, він приходив у відпустку. Олександр Анатолійович запитав: «Як там?» На що Сергій відповів: «Там - війна».

Слово про свого колегу мала і директор Варварівської спеціалізованої школи-інтернату Світлана Овчаренко та побратим, з яким Сергій захищав країну.

Потому, всі присутні були запрошені до урочистої ходи до місця відкриття Алеї слави.

Фото без опису  Фото без опису

На Алеї Слави встановили 2 пам’ятні дошки зі світлинами односельців, які віддали життя за Україну.

Це: Возний Сергій Миколайович, народився 15 лютого 1975 року у                   с. Варварівка, Карлівського району  Полтавської області. Загинув 3 травня 2023 року у  районі населеного пункту Ямпіль Краматорського району Донецької області.

Бовкун Олександр Анатолійович, народився 9 липня 1977 року у м. Хрустальний (Красний Луч) Луганської області. Загинув 20 грудня 2023 року в районі н.п. Степове Покровського району Донецької області.

Право відкрити світлини Героїв було надано військовим.

Священнослужителі провели поминальну панахиду та освятили меморіальні стели Воїнів.

Фото без опису  Голова Мартинівської сільської ради Віктор Котенко сказав: «Воїни, які загинули, віддали найдорожче – своє життя – заради того, щоб в їхніх сімей було майбутнє, щоб вони могли жити, вчитися, працювати. І кожен з нас на своєму місці працює, щоб наблизити таку довгоочікувану перемогу» – сказав сільський голова. – Ми віримо в те, що перемога стає ближчою, і робимо все, щоб не згасла пам’ять про Героїв, які поклали своє життя. Наш обов’язок пам’ятати та цінувати подвиг нашого світлого воїнства і піклуватися про їхні родини».

Також до слова були запрошені начальник відділу освіти, культури та спорту Тетяна Гречко, староста Варварівського старостинського округу Михайло Данець та директор Варварівського народного історичного музею Віра Бегмат.

У виконанні Варварівського народного хору «Варварочка» та вчителя місцевого навчального закладу Олексія Савельєва звучали журливі українські пісні.

На завершення присутні поклали квіти до стендів та подумки згадали за кожного Воїна.

У Мартинівській сільській раді це вже третя Алея Слави та пам’яті, відкрита на честь загиблих Захисників громади.

Ми пам’ятаємо:

Барвіна Дмитра Володимировича (14.09.1993 – 16.05.2015)

Масленка Володимира Михайловича (19.02.1966 -28.04.2022)

Забару Вадима Юрійовича (12.06.1993 – 26.06.2022)

Привиденого Сергія Васильовича (09.07.1974 – 22.10.2022)

Гажієнка Віталія Анатолійовича (24.02.1991 – 01.11.2022)

Прийму Сергія Івановича (24.03.1988 – 08.11.2022)

Деченка Олексія Сергійовича (15.12.1983 – 22.03.2023)

Возного Сергія Миколайовича (15.02.1975 – 03.05.2023)

Криванича Миколу Васильовича (05.11.1969 – 06.05.2023)

Кіселевича Олександра Володимировича (27.04.1982 – 30.10.2023)

Ляпоту Сергія Васильовича (05.10.1974 – 06.11.2023)

Бовкуна Олександра Анатолійовича (09.07.1977 – 20.12.2023)

Слава Україні! Героям Слава!

Фото без опису  Фото без опису