ПРОТОКОЛ №  1 засідання Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Виконавчому комітеті Мартинівської сільської ради

Дата: 28.09.2023 11:01

ПРОТОКОЛ №  1

25 вересня 2023 року                                                                                     с. Мартинівка

Присутні: 14 осіб.

Відсутні: 3 особи.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Про  створення Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Виконавчому комітеті Мартинівської сільської ради.

2. Визначення основних напрямків роботи Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Виконавчому комітеті Мартинівської сільської ради.

1. По першому питанню:

СЛУХАЛИ:

Шевченко Валентину, голову Координаційної ради, яка виступила з привітальним словом до членів Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб та повідомила, що 28 липня 2023 року розпорядженням Мартинівського сільського голови було створено Координаційну раду з питань внутрішньо переміщених осіб при Виконавчому комітеті Мартинівської сільської ради, затверджено її Положення та склад, а 25 вересня 2023 року внесені зміни до складу Координаційної ради, ознайомила з Положенням про Координаційну раду з питань внутрішньо переміщених осіб та запропонувала визначити основні напрямки її діяльності. Крім того, зазначила, що основною метою діяльності Координаційної ради є інтеграція внутрішньо переміщених осіб у громаді.

ВИСТУПИЛИ:

Олена Ляхова, заступник голови Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб, звернула увагу, що на сьогоденній день необхідна злагодженість роботи між підприємствами, установа та організаціями щодо координації дій по роботі з внутрішньо переміщеними особами, необхідні якісні списки першочергових потреб ВПО, які зареєстровані на території Мартинівської громади. Запропонувала створити пам’ятку для осіб зі статусом ВПО з координатами установ, організацій, що сприятиме вирішенню невідкладних питань вищевказаних осіб.

Наталія Микитенко, секретар Координаційної ради, яка зазначила, що відділ соціального захисту населення управління правового, соціального забезпечення та управління персоналом апарату виконавчого комітету Мартинівської сільської ради веде обік осіб ВПО, які зареєстровані на території громади  шляхом заповнення соціального паспорта ВПО, в якому  внутрішньо переміщені особи зазначають про першочергові потреби.

Голосували:

«За» - 14

«Проти» - 0

«Утрималися» - 0

«Відсутні» - 3

ВИРІШИЛИ:

1. Інформацію голови Координаційної ради прийняти до відома.
  2. Переглянути соціальні паспорти внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані на території громади і запросити заповнити першочергові потреби тих осіб, які їх не подавали.
  3. Розробити пам’ятку для осіб зі статусом ВПО з координатами установ, організацій.

2. По другому питанню:

СЛУХАЛИ:

Шевченко Валентину, голову Координаційної ради, яка доповіла про основні напрямки роботи Координаційної ради, до яких належать:

• забезпечення прав і законних інтересів внутрішньо переміщених осіб;
  • соціальна адаптація та інтеграція внутрішньо переміщених осіб;
  • допомога у працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб:
  • медичне обслуговування внутрішньо переміщених осіб;
  • забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб;
  • надання освітніх послуг внутрішньо переміщеним особам.

ВИСТУПИЛИ:

Олександр Родик, член Координаційної ради з питань внутрішньо перемащених осіб, який запропонував внести до основних напрямків роботи:

• організацію зустрічей з внутрішньо переміщеними особами для обговорення їхніх проблем;
  • проведення інформаційних заходів з питань прав і законних інтересів внутрішньо переміщених осіб.

Учасники засідання обговорили план роботи і внесли ряд зауважень та пропозицій.

Голосували:

«За» - 14

«Проти» - 0

«Утрималися» - 0

«Відсутні» - 3

ВИРІШИЛИ:

1. Затвердити основні напрямки роботи Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Виконавчому комітеті Мартинівської сільської ради.
  2. Не рідше раз на рік звітуватись про діяльність Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Виконавчому комітеті Мартинівської сільської ради.

Голова Координаційної ради                                               Валентина ШЕВЧЕНКО

Секретар Координаційної ради                                           Наталія МИКИТЕНКО