Мартинівська сільська громада
Полтавський

Програма розвитку освіти Мартинівської територіальної громади на 2024-2026 роки

Дата: 21.12.2023 11:17
Кількість переглядів: 35

 

Програма розвитку освіти

Мартинівської територіальної громади

на 2024-2026 роки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

с. Мартинівка

2023р.

ПАСПОРТ

Програми розвитку освіти

Мартинівської територіальної громади

на 2024-2026 роки

 

  1. Замовник Програми – Мартинівка сільська рада.
  2. Розробник Програми – відділ освіти, культури та спорту Мартинівської сільської ради.
  3. Термін реалізації Програми – 2024-2026 роки
  4. Етапи фінансування Програми - щорічно
  5. Обсяги фінансування Програми: 12431,1 тис. грн.

 

 

 

Роки

Обсяг фінансування (тис. грн.)

Місцевий бюджет

Інші джерела

2024

8491,1

 

2025

1995

 

2026

1945

 

2024- 2026

12431,1

 

 

  1. Очікувані результати виконання Програми:
  • реалізація заходів особистісної орієнтації освіти;
  • створення рівних можливостей для здобуття якісної дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти;
  • удосконалення системи безперервної освіти;
  • впровадження сучасних інформаційних технологій;
  • створення умов для професійної самореалізації педагогічних працівників;
  • модернізація та зміцнення матеріально-технічної бази.

 

  1. Термін звітування – щорічно

 

 

 

 

Керівник Програми:                         ____________ Віктор КОТЕНКО

                                                                  Мартинівський сільський голова

 

Виконавець Програми:                    ____________    Тетяна ГРЕЧКО

начальник відділу освіти, культури та спорту Мартинівської сільської ради

 

 

 

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ОСВІТИ

Мартинівської територіальної громади

на 2024-2026 роки

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

Зміни в політичному, соціально-економічному житті нашої країни, зростаючі вимоги суспільства до якісної освіти спонукають до радикальних реформ в  освіті та до поступових кроків до її удосконалення.

         Освіта є основою прогресу людства.

         У зв’язку з цим перед освітянами стоять завдання формування в молодих українців таких якостей, як прагнення до навчання впродовж життя, постійний пошук найкращих шляхів розв’язання життєвих проблем.

         Робота освітян громади впродовж останніх трьох років була спрямована на задоволення освітніх потреб громадян щодо здобуття повної загальної середньої освіти, забезпечення рівного доступу до якісної освіти.

          Нові кроки в розвитку освіти будуть пов’язані з посиленням ролі місцевих органів виконавчої  влади, місцевого самоврядування, із залученням громадян до вирішення назрілих питань.

На початок 2024 року  в системі освіти громади функціонує 4 освітніх закладів:

1 ЗДО;

2 Ліцеї;

2 Гімназії;

  Програма розвитку освіти ромади на 2024-2026 роки передбачає реалізацію системного реформування галузі та перспективи її вдосконалення і враховує особливості нашого краю, демографічну ситуацію та соціальні потреби населення.

Пріоритетами розвитку освітньої галузі в громаді визначено:

  • особистісну орієнтацію освіти;
  • створення рівних можливостей для здобуття якісної освіти;
  • удосконалення системи безперервної освіти;
  • впровадження сучасних інформаційних технологій;
  • створення умов для професійної самореалізації педагогічних працівників;
  • модернізація та зміцнення матеріально-технічної бази.

Програма складається з 7 підпрограм, кожна з яких охоплює стратегічні напрямки розвитку освіти.

Збереження і розвиток мережі закладів дошкільної освіти, запровадження різних форм дошкільної освіти в сільській місцевості забезпечить підпрограма розвитку дошкільної освіти. Вона сприятиме підготовці педагогів до використання особистісно-орієнтованих технологій, науково-методичному забезпеченню освітнього процесу відповідно до сучасних вимог.

Підпрограма розвитку повної загальної освіти має забезпечити оптимізацію мережі навчальних закладів усіх типів з метою приведення їх у відповідність до потреб особистості та економічних можливостей громади. Нею також передбачається здійснення цілого ряду заходів щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти та соціального захисту учасників освітнього процесу.

Підпрограма “Обдаровані діти” на 2024–2026 роки має за мету продовжувати створення сприятливих умов для відбору, навчання і виховання цих дітей, забезпечити цілісність процесу розвитку дитячої обдарованості, систематизувати та пропагувати досвід педагогічних працівників, які працюють з обдарованими дітьми.

Заходи підпрограми “Шкільний автобус” спрямовані на забезпечення на території громади регулярного безплатного підвезення до місць навчання і додому учнів та педагогічних працівників, підвищення освітнього рівня населення, раціональне використання кадрового потенціалу педагогічних працівників освітніх закладів.

Значне місце у Програмі займає проблема інформатизації та комп’ютеризації освітніх закладів, розширення мережі класів, під’єднаних до глобальної комп’ютерної мережі Інтернет, та впровадження комп’ютерно-орієнтованих технологій у освітній процес.

Підпрограма забезпечення освітніх закладів сучасними технічними засобами навчання з природничо-математичних і технологічних дисциплін передбачає заходи щодо створення відповідних умов у освітніх закладах при запровадженні інноваційних педагогічних технологій.

Оскільки дієвість та якість освітньої системи визначає учитель: від його професійного рівня, морально-етичних якостей залежить реалізація освітньої політики, то у підпрограмі “Вчитель” міститься ряд заходів, спрямованих на зменшення відтоку педагогічних кадрів із системи освіти, поповнення закладів випускниками нової генерації, якнайповніший соціальний захист педагогічних працівників, створення умов для їх творчого та професійного самовираження.

         Особливістю Програми в цілому є врахування реальних фінансових можливостей, раціональне й ефективне використання бюджетних асигнувань, залучення до реалізації її окремих заходів коштів спонсорів, меценатів, фондів, інвестицій, надання додаткових освітніх послуг населенню за принципом “Громада для школи, школа для громади”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                               

 

 

 

 

 

 

                                           

Програма

розвитку системи дошкільної освіти на 2024–2026 роки

 

Вступ

Дошкільна освіта - це система дошкільних навчальних закладів різних типів, які забезпечують у взаємодії з сім’єю всебічний розвиток дітей, сприяють формуванню цінностей демократичного суспільства.

Закон України "Про дошкільну освіту" проголошує, що дошкільна освіта є обов'язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні.

 На території Мартинівської територіальної громади функціонує 1 заклади дошкільної освіти та 3 дошкільні групи при ліцеї та гімназіях. Усіма формами дошкільної освіти  охоплено 47 дітей.

Основні завдання щодо вирішення проблем та розвитку дошкільної освіти в громаді:

- продовження роботи щодо створення оптимальних організаційно-педагогічних умов для реалізації вимог Базового компонента дошкільної освіти, підвищення її якості;

- здійснення заходів щодо комп’ютеризації (придбання сучасних навчальних комп’ютерів, мультимедійного обладнання), забезпечення безперебійної роботи Інтернету;

- продовження роботи щодо поліпшення матеріально-технічних умов для функціонування дошкільних навчальних закладів: забезпечення технологічним обладнанням, придбання навчально-ігрового обладнання та дидактичного матеріалу, м’якого інвентаря тощо;

-організація якісного харчування дітей.

 Мета

Розвиток системи дошкільної освіти громади відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти та запитів батьків.

Завдання

1. Збереження й розвиток мережі дошкільних навчальних закладів громади та запровадження різних форм дошкільної освіти у сільській місцевості.

2. Створення умов для всебічного розвитку дітей у дошкільних навчальних закладах різних типів.

3. Забезпечення готовності педагогів до використання особистісно орієнтованих технологій в галузі дошкільного виховання.

4. Науково-методичне забезпечення навчально-виховного процесу в дошкільних навчальних закладах громади відповідно до сучасних вимог.

5. Покращення матеріально-технічного забезпечення дошкільних закладів.

6.  Активізація науково-дослідної, експериментальної роботи; вивчення, узагальнення та пропагування кращого педагогічного досвіду, наукових ідей.

Очікувані результати

І. Оптимізація мережі закладів дошкільної освіти відповідно до потреб громади.

2. Забезпечення якості дошкільної освіти: реалізація особистісно орієнтованої моделі, гармонійний та різнобічний розвиток дітей, активна взаємодія з родинами.

3. Формування готовності працівників закладів дошкільної освіти до роботи в умовах динаміки освітніх процесів.

Фінансування

Фінансування підпрограми здійснюватиметься в межах асигнувань, передбачених в місцевому бюджеті, та інших джерел, не заборонених законодавством.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Програма розвитку загальної середньої освіти

                                             на 2024 - 2026 роки

Вступ

Модернізація системи освіти в Україні спрямована на демократизацію, гуманізацію та підвищення її якості через інноваційну діяльність у освітньому процесі. Забезпечення гарантованого конституційного права кожного громадянина на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти – обов’язок усіх гілок влади.

При розробці підпрограми враховано стан та тенденції розвитку освіти в громаді, особливості функціонування кожного навчального закладу,  забезпечення якості надання освітніх послуг.

На даний час на території Мартинівської територіальної громади функціонує  4 загальноосвітніх закладів, із них: 1 Опорний заклад Ліцей, 1 ліцей, 2 гімназії; в яких навчається 335 учнів. Існуюча мережа освітніх закладів не в повній мірі відповідає потребам населення. Спостерігається постійне скорочення контингенту учнів, а це веде до значного підвищення вартості навчання одного учня.

Існуюча матеріально-технічна база шкіл потребує значного покращення. Є цілий ряд проблем в організації навчального процесу в закладах, де має місце індивідуальна форма навчання. Більш ефективною має бути робота з дітьми, що потребують соціального захисту.

Мета

Основною метою підпрограми є створення умов для реалізації гарантованого конституційного права кожного громадянина на доступність і безоплатність здобуття якісної загальної середньої освіти, розвиток і творча самореалізація особистості

Завдання

Досягнення поставленої мети передбачається здійснити шляхом вирішення таких завдань:

  • приведення змісту освітньої діяльності освітнього закладу у відповідність із діючими актами в галузі освіти, концептуальними положеннями, нормами, правилами і засадами громадянського суспільства, місцевих умов;
  • упорядкування мережі загальноосвітніх  закладів відповідно до потреб населення та демографічної ситуації у громаді;
  • забезпечення умов щодо підготовки шкільної молоді до свідомого вибору майбутньої професії;
  • створення умов для рівного доступу до якісної освіти усіх верств населення, враховуючи наступність, безперервність та безоплатність загальної середньої освіти;
  • забезпечення відкритого характеру освіти та можливість щодо повної реалізації здібностей, запитів кожної особистості, її соціальний захист.

Очікувані результати

Виконання даної програми дозволить досягти таких результатів:

- створити рівні умови для реалізації прав та інтересів молоді щодо отримання якісної повної загальної середньої освіти;

- удосконалити мережу загальноосвітніх закладів відповідно до демографічної ситуації та місцевих умов;

- значно покращити матеріально-технічну базу освітніх закладів та привести її до сучасних вимог;

- впровадити у навчальний процес новітні освітні технології та сучасні методи навчання; забезпечити соціальний захист всіх учасників освітнього процесу.

Фінансування

Фінансування підпрограми здійснюватиметься в межах асигнувань, передбачених у місцевому бюджеті та з інших джерел, не заборонених законодавством.

Мартинівська сільська рада є виконавцем підпрограми і повинна передбачити у своєму бюджеті цільові кошти на фінансування підпрограми.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ 1

«Обдаровані діти» на 2024–2026 роки

Вступ

Інноваційні процеси в галузі освіти спрямовують науковців, педагогів-практиків на розробку нових підходів та моделей навчання дітей з різними індивідуальними можливостями. Доведено, що навчання обдарованих дітей повинно бути максимально індивідуалізованим і відбуватися на основі комплексної психологічної діагностики.

Складність у виявленні, й що дуже важливо, підтримці дитячої обдарованості актуалізує потребу у створенні цілісної районної підпрограми, яка б охоплювала різні аспекти науково-методичного, психологічного, управлінського супроводу навчання та виховання таких учнів.

 

Мета

- систематизувати досвід педагогічних працівників, які працюють з обдарованими дітьми і досягли певних результатів;

- оптимізувати діяльність закладів освіти з розвитку обдарованості дітей та молоді;

- забезпечити морально-психологічну та матеріальну підтримку обдарованої молоді;

- підтримати талановитих дітей та творчих педагогічних працівників, що працюють з обдарованою учнівською молоддю.

 

Завдання

- створити сприятливі умови для відбору, навчання й виховання обдарованих дітей;

- забезпечити цілісність процесу розвитку дитячої обдарованості;

- розробити систему моніторингу з метою виявлення та підтримки обдарованих дітей;

- поглибити міжнародну співпрацю у сфері нових педагогічних технологій навчання і виховання обдарованих дітей.

 

Очікувані результати

Виконання підпрограми дасть можливість:

- створити умови для виявлення і навчання обдарованих дітей та реалізації їх можливостей;

- забезпечити соціальний захист обдарованих дітей;

- поліпшити науково-методичне забезпечення організації роботи з обдарованими дітьми;

- систематизувати та пропагувати досвід педагогічних працівників, які працюють з обдарованими дітьми.         

Фінансування

Фінансування підпрограми здійснюватиметься в межах асигнувань, передбачених у сільському бюджеті та з інших джерел, не заборонених законодавством.

 

 

Розділ 2

“Шкільний автобус” на 2024–2026 роки

Вступ

У громаді в сформована мережа закладів освіти у сільській місцевості з урахуванням потреб населення. На сьогодні підвозяться близько 98% здобувачів від загальної кількості учнів, що потребують підвозу. Однак, якість підвозу вимагає покращення.

Організацію перевезення учнів і педагогічних працівників планується здійснювати шляхом:

  • закупівлі нових транспортних засобів;
  • технічного забезпечення існуючого автобусного транспорту;
  • укладення договорів з автотранспортними підприємствами, установами, організаціями всіх форм  власності та перевізниками, фізичними особами на здійснення організованого перевезення учасників освітнього процесу.

Мета і завдання

Метою підпрограми є:

  • забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного підвезення до місця навчання і додому учнів та педагогічних працівників;
  • забезпечення рівного доступу до якісної освіти;
  • підвищення освітнього рівня сільського населення.

Завданнями підпрограми є:

  • забезпечення реалізації прав громадян на доступність і безоплатність здобуття загальної середньої освіти;
  • належне технічне обслуговування існуючих автобусів для забезпечення у сільській місцевості регулярного підвезення учнів і педагогічних працівників до місця навчання і додому;
  • поліпшення організації  позакласної роботи, військово-патріотичного навчання та виховання учнівської молоді у загальноосвітніх закладах;

Очікувані результати

Виконання підпрограми дасть можливість:

  • зберегти та удосконалити мережу загальноосвітніх навчальних закладів та забезпечити їх результативне функціонування;
  • створити у сільській місцевості належні умови для здобуття учнями повної загальної середньої освіти;
  • забезпечити учнів та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів організованим  підвозом до місць навчання і додому;
  • підняти якісний рівень отримання освітніх послуг.

Фінансування

Фінансування підпрограми здійснюватиметься за рахунок коштів державного, місцевого бюджетів та з інших джерел, не заборонених законодавством.

Розділ 3

інформатизації та комп’ютеризації  освітніх закладів

на 20242026 роки

Вступ

В нових соціально-економічних умовах освіта набуває особливого статусу, оскільки саме вона сприятиме переходу до інформаційного суспільства, а отже пов’язана з формуванням пріоритетів держави.

За цих умов особливої актуальності набувають питання інформатизації та комп’ютеризації освітнього процесу.  Комп’ютерно-орієнтовані засоби навчання повинні бути системними і застосовуватись впродовж усього терміну навчання.

Сучасний випускник школи повинен мати компетенцію застосування інформаційних технологій. Тому на вчителя покладено відповідальність за опанування і впровадження ІКТ у повсякденну педагогічну практику та формування інформаційної компетентності учнів. Ефективне впровадження інформаційних технологій в освітній процес громади залежить від багатьох чинників: матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів використання ІТ, відповідного фахового рівня вчителів тощо.

Саме від того, якою мірою вирішено проблеми інформатизації освіти в громаді, залежить рівень підготовки фахівців освіти в майбутньому.

На даний час всі загальноосвітні школи  в громаді забезпечені комп’ютерною технікою. Комп’ютерна техніка швидко старіє і потребує систематичного оновлення.

 

Мета і завдання

Метою програми є підготовка підростаючого покоління до повноцінної плідної життєдіяльності в інформатизованому суспільстві, підвищення якості, доступності та ефективності освіти. При цьому інформатизація освітніх закладів розглядається як невід’ємна складова інформатизації освіти, яка повинна суттєво вплинути на зміст, організаційні форми і методи навчання та управління навчально-пізнавальною діяльністю, а також істотно змінити діяльність учнів, вчителів і керівників.

Реалізація головної мети інформатизації передбачає досягнення таких цілей:

- формування інформаційної культури учнів, яка стає невід’ємною складовою загальної культури кожної людини і суспільства в цілому;

-  профільна диференціація освітнього процесу з метою якомога повнішого розвитку нахилів і здібностей дітей, задоволення їх запитів й потреб, розкриття їх творчого потенціалу;

- удосконалення управління освітою.

Пріоритетні напрями та завдання інформатизації

загальної середньої освіти:

- оснащення закладів освіти сучасними засобами інформаційних технологій;

- створення (модернізація) спеціалізованих навчальних приміщень (класів), що відповідають нормативно-правовим документам;

- підключення до мережі Інтернет;

- забезпечення базовими і системними прикладними засобами навчання.

Очікувані результати

Внаслідок виконання підпрограми інформатизації загальної середньої освіти:

1. Збільшиться кількість шкіл, оснащених сучасними засобами інформаційних технологій.

2. Будуть створені умови для:

- формування якісно нових підходів до організації освітнього процесу за рахунок використання комп’ютерно орієнтованих засобів навчання та доступу до вітчизняних і світових інформаційних ресурсів;

- реалізації дистанційного навчання;

- підвищення фахової кваліфікації учасників освітнього процесу в галузі інформаційних технологій;

- значного поліпшення стану україномовного комп’ютерно орієнтованого науково-методичного забезпечення діяльності учнів, вчителів та управління навчальним процесом.

Фінансування

Фінансування підпрограми передбачається здійснювати за рахунок різних джерел: державного, місцевого бюджетів та інших коштів, зокрема спонсорів, меценатів, установ, організацій, юридичних та фізичних осіб.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ 4

Тепло дітям на 20242026 роки

Вступ

 

Термомодернізація навчальних закладів – нагальна проблема, що постає сьогодні перед територіальною громадою, управліннями освіти, адміністраціями навчальних закладів та, власне, самими батьками учнів.        

Головною метою Програми скорочення споживання навчальними закладами громади  паливно-енергетичних ресурсів та питної води за рахунок впровадження різноманітних заходів з енерго- та ресурсозбереження, покращення на цій основі загального економічного  і технічного стану закладів освіти громади

Мета і завдання

Метою підпрограми є:

  • забезпечення у сільській місцевості полягає в зменшенні споживання енергії при забезпеченні достатнього комфорту;
  • проведення комплексу робіт з технічного переоснащення будівель освітніх закладів;
  • забезпечення рівного доступу до якісної освіти;
  • підвищення освітнього рівня сільського населення.

Завданнями підпрограми є:

  • розробка першочергових і невідкладних маловитратних та швидкоокупних заходів з енергозбереження та підвищення ефективності енергоспоживання;
  • обов’язкове використання нового енергозберігаючого обладнання, технологій, матеріалів, приладів тощо при виконанні робіт з капітального ремонту або реконструкції будівель і споруд закладів освіти громади, оновлення їх матеріально-технічної бази;
  • зменшення споживання енергоресурсів навчальними закладами;

 

Очікувані результати

Виконання підпрограми дасть можливість:

  • підвищення показників енергоефективності закладів освіти;
  • скорочення витрат на опалення освітніх закладів;
  • покращення якості освітнього процесу для учасників освітнього процесу та умов праці працівникам;
  • підняти якісний рівень отримання освітніх послуг.

Фінансування

Фінансування підпрограми здійснюватиметься за рахунок коштів державного, місцевого бюджетів та з інших джерел, не заборонених законодавством.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь