Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2024-2028 роки Мартинівської сільської ради
МАРТИНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ПОЛТАВСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
тридцять перша чергова сесія восьмого скликання
РІШЕННЯ
21 грудня 2023 року с.Мартинівка
Про затвердження Програми
розвитку фізичної культури і спорту
на 2024-2028 роки Мартинівської сільської ради
Керуючись законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про фізичну культуру і спорт», розглянувши звернення відділу освіти, культури та спорту, Мартинівської сільської ради, ураховуючи висновки постійної комісії з питань освіти, , культури, охорони здоров’я, фізичного виховання та соціальної політики, сільська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Програму розвитку фізичної культури і спорту на 2024-2028 роки Мартинівської сільської ради (далі – Програма), що додається.
- Визнати такою, що втратила чинність, Програма з розвитку фізичної культури та спорту на 2021-2023 роки, затверджена рішенням 9 чергової сесії восьмого скликання Мартинівської сільської ради від 10 червня 2021 року.
3. Фінансовому відділу Мартинівської сільської ради передбачити кошти на фінансування даної Програми.
- Головним розпорядником коштів визначити Відділ освіти, культури та спорту Мартинівської сільської ради.
- Про хід виконання Програми виконавцям доповідати щорічно.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Мартинівської сільської ради з питань освіти, культури охорони здоров’я, та соціальної політики.
Сільський голова підпис Віктор КОТЕНКО
Додаток 1
до рішення Мартинівської
сільської ради
від 21 грудня 2023
ПРОГРАМА
розвитку фізичної культури і спорту на 2024-2028 роки
Мартинівської сільської ради
Розділ І. Паспорт Програми
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Мартинівська сільська рада |
2. |
Підстава розроблення Програми |
Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про фізичну культуру і спорт», «Про повну загальну середню освіту»
|
3. |
Розробник Програми |
Відділ освіти, культури та спорту Мартинівської сільської ради |
4. |
Учасники Програми |
Відділ освіти, культури та спорту Мартинівської сільської ради, фінансовий відділ, Карлівська ДЮСШ МОГО ВФСТ „Колос”
|
5. |
Термін реалізації Програми |
2024-2028 рік |
6. |
Джерела фінансування |
кошти місцевого бюджету та інші джерела не заборонені законодавством
|
7. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, тис грн всього, у тому числі: |
2024–225600 грн 2025–225600 грн 2026–225600 грн 2027–225600 грн 2028–225600 грн |
Всього: 1 128 000 грн |
Додаток 2
до рішення Мартинівської
сільської ради
________ від 21 грудня 2023 року
ПРОГРАМА
РОЗВИТКУ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ
В МАРТИНІСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ
на 2024–2028 роки
Вступ
Програма розвитку фізичної культури та спорту в Мартинівській сільській раді на 2024-2028 роки (далі Програма) – розроблена на виконання Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» та інших законодавчих актів України і спрямована на створення умов для організації та проведення фізкультурно-оздоровчих заходів в закладах освіти, позашкільних закладах освіти, в закладах культури, за місцем роботи, проживання та відпочинку населення, виявлення, розвитку та підтримки кращих спортсменів. Особлива увага буде приділятися розвитку фізичної культури та спорту а також роботі з ветеранами фізичної культури та спорту, дітьми, підлітками, молоддю, залученню всіх верств населення до здорового способу життя.
На сьогодні актуальними проблемами залишаються: погіршення стану здоров’я населення, зловживання алкоголем, тютюновими виробами, вживання наркотичних засобів. Як наслідок – зменшується тривалість життя, загострюється криміногенна ситуація, особливо у молодіжному середовищі.
Заходи Програми спрямовані на створення та поліпшення правових, фінансових, організаційних, соціально-економічних основ діяльності у сфері фізичної культури і спорту та регулюють найбільш важливі суспільні відносини у створенні умов для розвитку фізичної культури і спорту як важливої складової здорового способу життя та зміцнення здоров’я жителів громади.
Загальні положення
Фізична культура і спорт становить собою частину культури суспільства й визначається як вид діяльності, спрямований на пізнання й перетворення фізичного єства людини, є складовою частиною виховного процесу дітей та підлітків, учнівської та студентської молоді. Результат, що досягається за допомогою такої діяльності, виражається станом здоров'я людини, її творчим довголіттям, фізичними можливостями, рівнем фізичної підготовленості до ефективної праці, до різних форм суспільного життя, забезпеченні здорового дозвілля. Крім того, у процесі розвитку фізичної культури складаються специфічні наукові та матеріально-технічні цінності, що виражаються в накопичених знаннях про фізичні можливості людини, будівництві спортивних споруд, виробництві інвентарю та обладнання. Зародження та подальший розвиток фізичної культури та спорту обумовлені історією розвитку суспільства та суспільних відносин, унаслідок чого визначилися соціальні функції та основні напрями її використання у вирішенні соціальних завдань.
Мартинівська сільська рада здійснює державну політику в галузі фізичної культури та спорту згідно законів України, а також планів проведення спортивно-масових та культурно-масових заходів на території сіл громади. Проводиться певна робота, спрямована на стабілізацію розвитку фізичної культури і спорту, збереження всіх складових її діяльності. Але рівень розвитку фізичної культури і спорту ще не відповідає сучасним вимогам і не може задовольнити всіх потреб населення. Відсутня чітко скоординована програма взаємодії різних державних структур і громадських організацій, які беруть участь у фізкультурно-спортивному русі. Громадська думка та соціальна практика здебільшого ігнорують можливості фізичної культури і спорту у вирішенні важливих соціально-економічних проблем. До занять фізичною культурою і спортом залучено малий відсоток населення громади. Спостерігається тенденція до зниження середньої тривалості життя, викликає стурбованість демографічна ситуація.
Водночас нинішній рівень розвитку фізичної культури і спорту у нашій країні і, зокрема у Мартинівській територіальній громаді, не задовольняє потреб населення. Велика кількість дітей шкільного віку громади мають захворювання на сколіоз, органів зору, серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту. Також треба додати сюди малорухливий спосіб життя, надмірну вагу, неправильне та неякісне харчування, наркоманію, алкоголізм, тютюнопаління. Недооцінюються її можливості у формуванні здорового способу життя та зміцнення здоров'я населення, профілактиці шкідливих звичок, передусім серед молоді. Нагальним залишається питання забезпечення оптимальної рухової активності у структурі життєдіяльності та дозвілля громадян. На сьогодні існує потреба у проведенні якісних змін у сфері фізичної культури і спорту на основі використання сучасних підходів, об'єднання зусиль зацікавлених організацій та широких верств населення.
І. Мета Програми
Метою є активізація розвитку спорту вищих досягнень у Мартинівській територіальній громаді, удосконалення системи морального і матеріального заохочення спортсменів для досягнення високих спортивних результатів.
Програма – це комплекс заходів, які спрямовані на підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту.
В основу Програми покладено ідею задоволення потреб кожного мешканця територіальної громади в фізкультурно-оздоровчих та спортивних послугах.
Реалізація Програми забезпечить створення умов для покращення фізичного потенціалу і здоров'я населення, прискорить процес адаптації фізкультурно-спортивного руху до ринкових відносин, дасть змогу вийти на рівень передових показників фізичного розвитку населення та спортивних досягнень.
Метою Програми є:
- створення умов для забезпечення оптимальної рухової активності кожної людини, досягнення нею достатнього рівня фізичної та функціональної підготовленості, задоволення спортивних видовищних запитів населення;
- максимальне залучення дітей, підлітків, юнаків до занять спортом, створення обдарованим особам умов для реалізації їхніх здібностей у спорті вищих досягнень.
ІІ. Основні завдання
-
- залучати дітей, молодь, старше покоління громади до занять фізичною культурою і спортом за місцем проживання та в місцях масового відпочинку населення;
- визначення та задоволення місцевих потреб у кваліфікованих кадрах, підвищення професійного рівня роботи фахівців;
- передбачити в бюджеті кошти на введення нових посад;
- передбачити кошти на проведення спортивних змагань, придбання спортивної атрибутики;
- передбачити кошти на участь в районних, обласних спортивних змаганнях (згідно календаря змагань);
- забезпечити щорічне проведення масових спортивних змагань з різних видів спорту (згідно затвердженого календаря змагань на рік (акцентуючи увагу на літні місяці року).
- проведення спортивно-масових заходів до Дня села, Дня фізкультурника, Дня здоров’я (весняний крос) до «Олімпійського дня» з залученням жителів громади всіх вікових категорій;
- організація проведення: велопробігу до Дня захисту дітей, до Дня захисника Вітчизни – козацькі забави, до Дня української армії - військово-патріотичні заходи;
- проведення в громаді та участь в районному та обласному етапах військово – патріотичної гри «Сокіл- Джура»;
- розвивати клубну систему у сфері фізично-оздоровчої та спортивно-масової роботи: мережі дитячо-підліткових гуртків, гуртків для молоді та старшого покоління;
- надання підтримки становленню та впровадження доступних і якісних оздоровчих, та реабілітаційних послуг;
- придбати майданчики фізкультурно-оздоровчого призначення;
- проводити облаштування та благоустрій всіх майданчиків на території громади;
- підтримка обдарованої та талановитої спортивної молоді, заохочення призами, туристичними поїздками, придбання спортивної форми;
- придбання спортивного інвентарю для ЗОШ, СБК, ЗДО громади;
- створення системи інформування населення через засоби масової інформації про роль і значення масового спорту у житті громади та кожної людини;
- здійснення матеріального заохочення та стимулювання кандидатів в майстри спорту, майстрів спорту, майстрів спорту міжнародного класу, переможців і призерів чемпіонатів та першостей світу, Європи, України, та їх тренерів шляхом призначення стипендій;
-
- . створення передумов для формування соціально-активної особистості;
-
- стимулювання досягнення високих спортивних результатів, сприяння результативності виступів спортсменів району.
- Стипендії призначаються відповідно до діючих Положень.
ІІІ. Очікувані результати
-
- розвиток фізичної культури та спорту на основі нових економічних перетворень і ринкових відносин;
- залучення дітей, підлітків і молоді до систематичних занять фізичною культурою та спортом;
- підвищення рівня залучення громадян до занять фізичною культурою та спортом;
- покращення стану матеріально-технічної бази існуючих спортивних споруд та будівництво нових спортивних об’єктів.
ІV. Матеріально-технічне забезпечення
4.1. Постійно здійснювати перевірки технічного стану спортивних споруд, забезпечити надійність та безпечну експлуатацію будівель, споруд та інженерних мереж.
4.2. Сприяти оснащенню спортивним інвентарем та обладнанням спортивних залів загальноосвітніх навчальних закладів, спорткоплекс.
4.3. Сприяти забезпеченню необхідним інвентарем та обладнанням провідних спортсменів громади для здійснення повноцінного тренувального процесу.
4.4. При формуванні місцевого бюджету на поточний рік передбачити кошти та здійснювати відшкодування транспортних послуг з перевезення спортсменів відповідно до мети Програми.
4.5. Забезпечити висвітлення в засобах масової інформації спортивно-масових заходів, що проводяться в громаді, а також участь спортсменів Мартинівської сільської ради в змаганнях.
4.6.Предбачити кошти на придбання призів для заохочення спортсменів та їх тренерів.
V. Джерела фінансування та строк виконання Програми
5.1. Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів Державного, обласного та місцевого бюджетів, інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.
5.2. Зокрема, відповідні органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади - відповідальні виконавці заходів, передбачатимуть у межах доведеного їм граничного обсягу асигнувань на відповідний рік видатки на реалізацію Програми. Обсяги бюджетних асигнувань визначатимуться, виходячи з необхідності забезпечення виконання у відповідних роках конкретних заходів Програми, орієнтовних витрат на їх реалізацію, обрахованих на підставі встановлених норм та нормативів, прогнозних цін та тарифів з урахуванням індексу росту споживчих цін тощо, а також з урахуванням можливостей дохідної частини відповідних бюджетів та спрямування на вказані цілі коштів з позабюджетних джерел.