Мартинівська сільська громада
Полтавський

Програма «Якісного медичного обслуговування населення Мартинівської сільської ради на 2025-2026 роки»

Дата: 19.12.2024 12:23
Кількість переглядів: 30

 

     

МАРТИНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

тридцять шоста чергова сесія восьмого  скликання

 

 

 

РІШЕННЯ

 

19 грудня 2024 року                                                               с.Мартинівка

 

Про затвердження Програми «Якісного

медичного обслуговування населення

Мартинівської сільської ради на

2025-2026 роки»

 

 

    Керуючись пунктом 22 частини першої статті 26, частиною 2 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши звернення КНП «Карлівського центру первинного медико-санітарної допомоги» № 01-18/472 від 11.10.2024 року Мартинівська сільська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму «Якісного медичного обслуговування населення Мартинівської сільської ради на 2025-2026 роки» (додається).

2. Організацію виконання даного рішення покласти на фінансовий відділ сільської ради, контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань  планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку сільської ради.

 

Сільський голова                                                             Віктор КОТЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                   Затверджено

                                                                    рішенням 36 чергової сесії                       

                                                                                  Мартинівської сільської ради

                                                                                  8 скликання від 19.12.2024 року          

 

 

 

 

 

 

 

 

Програма якісного  медичного  обслуговування  населення  Мартинівської   сільської  ради   на 2025 – 2026 роки

 

 

                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

с. Мартинівка

2024

 

 

Програма якісного  медичного  обслуговування  населення

Мартинівської   сільської  ради   на 2025 – 2026 роки

 

 

  1. Загальна   характеристика  програми .

 

       Здоров’я є найважливішим з прав людини та найвищою людською цінністю, від якої залежить економічний, фізичний та духовний потенціал суспільства. Це показник соціального і культурного прогресу, один із головних елементів національного багатства. Тому кожна держава розглядає охорону та зміцнення здоров’я як своє найголовніше завдання.

За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, підготовленими на основі кращого світового досвіду, лише розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини дасть змогу істотно вплинути на поліпшення демографічної ситуації, досягнути справедливого розподілу і раціонального використання бюджетних коштів.

У більшості держав світу на частку первинної медико-санітарної допомоги припадає до 80 відсотків загального обсягу медичних послуг, а питома вага чисельності лікарів загальної практики-сімейної медицини серед лікарів галузі охорони здоров’я становить 30-50 відсотків.

        Програма якісного  медичного  обслуговування  населення  Мартинівської сільської ради на 2025-2026 роки , розроблена  на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 24.05.1997р. № 280/97-ВР, Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. № 435-IV, Господарського кодексу України від 16.01.2003р. № 436-IV, Бюджетного кодексу України  від 08.07.2010 р. № 2456-VI, Розпорядження КМУ «Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я» від 30.11.2016р. № 1013-р., Методичних рекомендацій з питань перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства від 14.02.2018 р. законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про міліцію», «Про Службу безпеки України», «Про Державну прикордонну службу України», «Про Національну гвардію України», «Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України», Постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 року №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів окремих груп населення та за певними категоріями захворювань», Наказу МОЗ України №169 від 14.04.2003 року «Про внесення змін до переліку лікарських засобів вітчизняного чи іноземного виробництва, які можуть закуповувати заклади і установи здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів» та рішення 15 сесії 7 скликання Карлівської районної ради Полтавської області  від 27.02.2018 року «Про створення  Комунального некомерційного  підприємства   «Карлівський центр первинної медико-санітарної допомоги » .                    

        Актуальність  Програми якісного  медичного  обслуговування  населення  Мартинівської   сільської  ради   на 2025-2026 роки (далі – Програма) продиктована необхідністю поліпшення якості надання та доступності медичної допомоги населенню, що проживає на  території  Мартинівської   сільської  ради, поліпшення матеріально-технічної бази, підвищення престижу праці медичних працівників первинної ланки з надання медичної допомоги, покращення їх соціального та економічного становища. Вона зумовлена, в першу чергу, необхідністю забезпечення первинної ланки медико-санітарної допомоги сімейними лікарями - лікарями загальної практики сімейної медицини, необхідністю поліпшення стану здоров’я населення шляхом забезпечення доступу до кваліфікованої первинної медико-санітарної допомоги, орієнтованої на інтегрований підхід до рішення медико-санітарних потреб окремих громадян, родин та громади в цілому.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. ПАСПОРТ

Програми  якісного  медичного  обслуговування  населення

 Мартинівської   сільської  ради     на 2025 – 2026 роки

1.

Ініціатор розроблення програми

Мартинівська  сільська  рада

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми

Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні", Бюджетний кодекс України

3.

Розробник програми

Комунальне некомерційне підприємство  «Карлівський центр первинної медико–санітарної допомоги»

4.

Співрозробники програми

 

5.

Відповідальні  виконавці програми

Комунальне некомерційне підприємство  «Карлівський центр первинної медико–санітарної допомоги»

6

Учасники програми

Мартинівська  сільська  рада

Комунальне некомерційне підприємство  «Карлівський центр первинної медико–санітарної допомоги»

7.

Термін реалізації програми

2025 – 2026 роки

8

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм)

Кошти бюджету Мартинівської  сільської  територіальної громади

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього (тис.грн), у тому числі:

7610,1  тис. грн.

9.1

Коштів місцевого (бюджету

7610,1  тис. грн.

 

Коштів інших джерел

В межах фінансування

 

Ресурсне забезпечення

Програми  якісного  медичного  обслуговування  населення

 Мартинівської   сільської  ради     на 2025-2026 роки

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми

Всього, витрати на виконання програми, тис. грн.

Етапи виконання програми

2025 р.

2026 р.

 

Державний бюджет

-

-

-

-

 

Місцевий бюджет

7610,1

3636,2

3973,9

-

Інші джерела фінансування

В межах фінансування

В межах фінансуваня

В межах фінансуваня

-

 

 

 

3.  Проблеми первинної медико-санітарної допомоги на розв’язання яких спрямована програма

Комунальне  некомерційне  підприємство « Карлівський центр первинної медико–санітарної допомоги »   здійснює медичне обслуговування населення, що проживає на території   Мартинівської   сільської  ради    в кількості 4610 жителів. Потужність закладу 64 відвідувань на день.

Протягом останніх років вирішено ряд завдань спрямованих на забезпечення прав громадян на якісну та доступну медико-санітарну допомогу, створення умов для формування здорового способу життя. Покращилась доступність населення до кваліфікованої лікарської допомоги, забезпечуються заходи з профілактики та ранньої діагностики захворювань, надається невідкладна медична допомога на догоспітальному етапі, широко використовуються стаціонарозамінні технології, якісний диспансерний нагляд за прикріпленим населенням. Розроблено та впроваджено в роботу локальні клінічні протоколи надання первинної медичної допомоги та маршрути пацієнта.

Вдалось частково покращити матеріально-технічне, організаційне, кадрове та медикаментозне забезпечення структурних підрозділів .

Однак залишається складною демографічна ситуація. Поступово зменшується показник природного приросту населення З кожним роком відмічається ріст інвалідизації населення.  На тлі несприятливих демографічних змін відбувається погіршення стану здоров'я населення з істотним підвищенням в усіх вікових групах рівнів захворюваності і поширеності хвороб , зокрема хронічних неінфекційних захворювань, включаючи хвороби системи кровообігу, злоякісні новоутворення, цукровий діабет. Водночас, відмічається тенденція до погіршення стану здоров'я молоді, збільшення частоти соціально небезпечних хвороб, у тому числі туберкульозу та ВІЛ/СНІДу  та коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19) .

Поряд із цим в первинній ланці залишається низка питань, які потребують доопрацювання та вирішення, а саме:

       -  впровадженні інформаційно-аналітичної підтримки розвитку первинної медичної допомоги, що забезпечує контроль за лікувально-діагностичним процесом та здійсненням профілактичних заходів, наданні лікувально-профілактичними закладами медичних послуг, що підвищать оперативність роботи лікаря, покращать систему планування і аналізу статистичної звітності;

      - забезпеченні населення ефективними, безпечними і якісними лікарськими засобами та виробами медичного призначення для надання невідкладної допомоги;

      - забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів технічними засобами для використання в амбулаторних (Програма  забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів технічними засобами для використання в  побутових умовах на 2025-2026 рр.)

       - забезпечення безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та категорій захворювань, особливо онкохворих жителів  та   людей  післяопераційного  стану  пересадки  органів  та  тканин , протезування  клапанів  серця , що проживають  на  території Мартинівської   сільської  ради   ;

      - поліпшення медичної допомоги вразливим верствам населення та жителям села;

       - забезпечення населення ефективними, безпечними і якісними лікарськими засобами та виробами медичного призначення .

4.   Мета та завдання Програми .

Метою прийняття та реалізації  Програми  є : об’єднання зусиль органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, керівників підприємств, установ, організацій, що здійснюють діяльність на території сільських населених пунктів в напрямку підвищення стандартів життя, модернізації   та зміцнення матеріально – технічної бази закладів охорони здоров’я , оснащення їх необхідним медичним обладнанням, комп′ютерною технікою,  автотранспортом, поліпшення умов праці медичних працівників, що допоможе забезпечити   населення  Мартинівської   сільської  ради  якісними медичними послугами, вирішить питання кадрового забезпечення медичними працівниками закладів охорони здоров’я у сільській місцевості  .      

Основними завданнями програми є: пріоритетний розвиток первинної медико-санітарної допомоги, удосконалення надання невідкладної медичної допомоги населенню, укріплення та оновлення матеріально-технічної бази амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, поліпшення забезпечення кваліфікованими медичними кадрами, перехід до фінансування  закупівлі сучасного медичного обладнання та матеріальної мотивації праці медичних працівників, забезпечення належного фінансування потреб первинної ланки

5. Шляхи і способи розв’язання проблем.

       Оптимальним варіантом розв’язання проблем  даної  Програми  є :

-  пріоритетний розвиток первинної медико – санітарної допомоги на засадах сімейної медицини;

-  удосконалення матеріально – технічної бази охорони здоров’я відповідно до світових стандартів, запровадження правових, економічних, управлінських механізмів, забезпечення конституційних прав громадян на охорону здоров’я , а  саме оснащення структурних підрозділів закладу медичним обладнанням та інструментарієм відповідно до табеля оснащення затвердженого МОЗ України від 26.01.2018 року № 148  (швидкими тестами: вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити; небулайзерів , спірометрів   та інше);

- залучення засобів масової інформації, навчальних закладів та громадських організацій до більш широкого інформування населення з питань профілактики, раннього виявлення та ефективного лікування захворювань;

-   поліпшення медичної допомоги вразливим верствам населення та жителям села;

- забезпечення населення ефективними, безпечними і якісними лікарськими засобами та виробами медичного призначення;

- поліпшення стану здоров’я всіх верств населення, зниження рівня захворюваності, інвалідності, смертності, продовження активного довголіття і тривалості життя;

- підвищення ефективності використання наявних кадрових, фінансових та матеріальних ресурсів охорони здоров’я;

- забезпеченні санітарним транспортом  та іншою медичною технікою заклади сільської місцевості, що покращить діагностику жителів сільської місцевості ;

- впровадженні інформаційно-аналітичної підтримки розвитку первинної медичної допомоги, що забезпечить контроль за лікувально-діагностичним процесом та здійсненням профілактичних заходів, наданні лікувально-профілактичними закладами медичних послуг, що підвищать оперативність роботи лікаря, покращать систему планування і аналізу статистичної звітності;

 -  створенні сучасної інноваційної моделі надання медичних послуг населенню через впровадження інформаційно-аналітичної та пошукової системи, покращенні матеріально-технічної бази, модернізації медичного обладнання для лікувально-профілактичних закладів сімейної медицини .

 

6. Напрями діяльності та заходи програми

Основними завданнями функціонування та розвитку первинної медико-санітарної допомоги населенню , що проживає на  території Мартинівської   сільської  ради    на  2025-2026  роки є:

– збереження і покращення здоров’я населення;

– гарантована доступність і якість кваліфікованої медичної допомоги;

– будівництво, реконструкція, проведення ремонту, оснащення обладнанням медичного та офісного призначення, комп’ютерною технікою, високошвидкісним Інтернетом та локальною мережею, засобами зв’язку і автотранспортом;

– удосконалення організації медичної допомоги, пріоритетний розвиток первинної медико-санітарної допомоги;

– підвищення рівня санітарної культури населення, формування здорового способу життя;

– удосконалення механізмів фінансування закладів охорони здоров’я враховуючи сучасні тенденції та нові прийняті закони.

Виконання програми дає змогу:

– підвищити ефективність та якість надання медичної допомоги на первинній ланці з метою подолання несприятливих демографічних тенденцій;

– збільшити питому вагу медичної допомоги, що надається лікарями загальної практики – сімейними лікарями – щороку на 5 –10%;

– сформувати систему надання населенню високоякісної медичної допомоги на засадах сімейної медицини;

– продовжувати   реалізацію   організації та координації медичної допомоги між лікарями загальної практики-сімейної медицини (первинна ланка) із вузькими спеціалістами;

– сприяти комплексній роботі та налагодженню взаємозв’язку між службами екстреної медичної та невідкладної допомоги;

– забезпечення сучасною матеріально-технічною базою , відповідно рекомендованих табелів оснащення та нормативів, що  постійно  оновлюються.

 

Обсяг коштів , які пропонується  залучити на  виконання  Програми

Усього витрат  на  виконання Програми   (тис. грн.)

 

2025 р.

2026 р.

 

Обсяг ресурсів, усього, (тис. грн) у тому числі:

3636,2

3973,9

7610,1

1. Бюджет Мартинівської  сільської  ради

3636,2

3973,9

7610,1

 

 

 

 

7.  Очікувані результати виконання Програми.

 

     За підсумками реалізації програми будуть досягнуті наступні короткотривалі та перспективні за соціально-економічною складовою результати:

-   підвищити ефективність  роботи закладів охорони здоров’я, подоланню несприятливих демографічних тенденцій.

-  збільшення питомої ваги медичних послуг на засадах сімейної медицини, що забезпечить зменшення потреби у дорогих видах медичної допомоги- покращити забезпечення амбулаторій загальної практики-сімейної медицини медичним обладнанням, інструментами, санітарним автотранспортом, згідно  табеля оснащення розроблено на підставі Наказу Міністерства охорони здоров’я України № 148 від 26.01.2018 р.;

- поліпшити якість амбулаторного лікування пільгових категорій населення, забезпечивши їх лікарськими засобами безкоштовно або із знижкою 50% в залежності від потреби хворого;

- сформувати систему доступних та високоякісних медичних послуг на засадах сімейної медицини, що забезпечить зменшення потреби населення у дорогих видах медичної допомоги, в т. ч. стаціонарної.

- покращити ранню діагностику захворювань серцево-судинної системи, онкології, що знизить показники смертності і інвалідності від даної патології;

- покращити надання населенню якісної амбулаторної медичної допомоги первинного рівня та зменшити кількість звернень до вузьких спеціалістів;

- забезпечити організацію та координацію лікарем сімейної медицини надання пацієнтам спеціалізованої амбулаторної медичної допомоги, направлення населення на консультацію до вузьких спеціалістів вторинного та третинного рівнів, направлення на стаціонарне лікування;

- забезпечити надання оптимальної  амбулаторної паліативної допомоги, а саме медикаментозного знеболення хворим на онкологію в термінальних стадіях;

- поліпшити своєчасне надання невідкладної медичної допомоги населенню міста та обслуговування викликів, завдяки забезпеченню структурних підрозділів закладу  автотранспортом;

- своєчасна вакцинація проти інфекцій керованих специфічними засобами імунопрофілактики.

8. Оцінка  ефективності  виконання  заходів

 

Виконання завдань програми сприятиме:

  • підвищенню ефективності роботи закладів охорони здоров’я, подоланню несприятливих демографічних тенденцій.
  • збільшення питомої ваги медичних послуг на засадах сімейної медицини, що забезпечить зменшення потреби у дорогих видах медичної допомоги .

В результаті реалізації проекту матимуть вигоду цільові групи:

  • все населення отримуватиме якісні медичні послуги нового рівня в Центрі первинної медико-санітарної допомоги ;
  • медичні працівники, які надаватимуть медичні послуги, в результаті впровадження програми отримають сучасне інформаційне забезпечення робочого місця, модернізоване обладнання , що покращить якість надання медичної допомоги населенню.

 

9. Фінансове   забезпечення  виконання  Програми

 

Фінансове забезпечення виконання Програми здійснюється за рахунок:

  • шляхом укладання договорів про медичне обслуговування населення;
  • шляхом фінансування з сільського бюджету  з використанням програмно-цільового методу ( за бюджетною програмою);
  • шляхом надання фінансової підтримки із бюджету;
  • залучення додаткових коштів для розвитку якісної медицини;
  • інших джерел, не заборонених законодавством України.

Кошти, отримані за результатами діяльності, використовуються Підприємством на виконання запланованих заходів Програми.

Обсяги фінансування Програми на  2025-2026 роки (додаток).

Виконання Програми у повному обсязі можливе лише за умови стабільного фінансування її складових.

 

                                                                                                                         Додаток

до  Програми  якісного  медичного  обслуговування  населення 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Мартинівської   сільської    ради  на 2025-2026 роки

План заходів

програми  якісного  медичного  обслуговування  населення  Мартинівської   сільської  ради   на 2025-2026 роки

№ з/п

Перелік заходів програми

Строк виконання заходу

Джерела фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), тис. гривень, у тому числі:

 

2025

2026

 

1

2

3

4

5

6

 

 

Разом:

 

 

    3636,2

3973,9

1

Оплата праці 

2025

2026 р.

.

 

Бюджетні кошти

2129,4

2340,0

 

2

Нарахування на оплату праці

Бюджетні кошти

457,8

503,0

 

3

Предмети матеріали, обладнання та інвентар

придбання паливно-мастильних матеріалів, дизпалива ; канцелярського та письмового приладдя, бланків, паперу та господарчих  товарів; запасні частини до транспортних засобів; придбання меблів , будматеріали та ін..

Бюджетні кошти

250,0

180,0

 

4

Медикаменти та перев"язувальні матеріали

придбання медикаментів , туберкуліну  , виробів медичного  призначення, ЗІЗ, дезінфікуючих засобів ;  придбання  технічних   засобів для пільгової  категорії  населення  та ін..

Бюджетні кошти

210,0

300,0

 

5

Продукти харчування

безкоштовне  харчування  молочними  сумішами дітей до 1 року з  малозабезпечених сімей

Бюджетні кошти

1,0

1,1

 

6

Оплата послуг (крім комунальних)

оплата   інтернет-зв’язку , телефонного - зв’язку , обслуговування  електрокардіографів;  страхування  медпрацівників,  водіїв  та  автотранспортних  засобів ;  техогляди, повірки   обладнання  та  оплата послуг; оплата  періодичних  видань ; касове  обслуговування ;поточні  ремонти , оплата  послуг; заправка  та регенерація  картриджів ;  обслуговування комп’ютерних програм та  комп’ютерної та  копіювальної  техніки .

Бюджетні кошти

140,0

154,0

 

7

Видатки на відрядження

навчання, підвищення кваліфікації працівників , оплата  відряджень;

Бюджетні кошти

0

0

 

8

Оплата водопостачання і водовідведення

Бюджетні кошти

0

0

 

9

Оплата  електроенергії

Бюджетні кошти

70,0

77,0

 

10

Оплата природного газу

Бюджетні кошти

300,0

330,0

 

11

Оплата інших енергоносіїв

вивіз   нечистот  , пелети.

Бюджетні кошти

0

0

 

12

Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку

програма підготовки  лікарів ЗП-СЛ  для  закладів первинної  допомоги ; навчання з  охорони  праці та  видатки  на  охорону  праці;

Бюджетні кошти

8,0

8,8

 

13

Інші виплати населенню

відшкодування витрат, пов’язаних з відпуском лікарських засобів безоплатно або на пільгових умовах відповідно до законодавства; 

Бюджетні кошти

70,0

80,0

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь