Мартинівська сільська громада
Полтавський

Програма «Соціально-економічного розвитку Мартинівської сільської територіальної громади Полтавського району Полтавської області на 2025 рік»

Дата: 19.12.2024 12:34
Кількість переглядів: 61

 

Фото без опису

МАРТИНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

тридцять шоста чергова сесія восьмого скликання

 

 

 

РІШЕННЯ

 

19 грудня 2024 року                                                               с. Мартинівка

 

 

Про затвердження Програми «Соціально-економічного

розвитку Мартинівської сільської територіальної

громади Полтавського району Полтавської області

на 2025 рік»

 

    Керуючись пунктом 22 частини першої статті 26, частиною 2 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Мартинівська сільська рада

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Програму «Соціально-економічного розвитку Мартинівської сільської територіальної громади Полтавського району Полтавської області

на 2025 рік» (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань  планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку сільської ради.

 

Сільський голова                                                             Віктор КОТЕНКО

 

 

 

 

 

 

                                                                                ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                      рішенням 36 чергової  сесії 

                                                                 Мартинівської сільської ради

                                                   восьмого скликання

                                                            від 19 грудня 2024 року

 

 

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

 

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

МАРТИНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

ПОЛТАВСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

НА 2025 РІК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

с. Мартинівка

2024 рік

 

 

 

ЗМІСТ

Вступ

1. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОМАДИ       

    1. Загальна характеристика.

1.2. Природно-ресурсний потенціал

1.2.1. Водні об’єкти

1.2.2. Мінерально-сировинні ресурси

1.2.3. Природно-заповідний фонд

1.2.4. Земельні ресурси та землекористування

1.2.5. Демографічний стан.

1.2.6. Освіта

1.2.7. Житлово-комунальне господарство та житловий фонд громади.

1.2.8 Цивільна та пожежна безпека.

1.2.9. Громадський транспорт.

1.2.10 Культура та відпочинок

1.2.11. Торгівля та побут

1.2.12.Соціальний захист населення громади.

1.2.13. Охорона здоров’я.

1.2.14. Адміністративні послуги

1.2.14. Адміністративні послуги

1.2.15. Інвестиційна діяльність.

1.2.16. Інформатизація та основні тенденції цифрової трансформації громади

2. ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ГРОМАДИ.

3. ФІНАНСОВИЙ СТАН ТА БЮДЖЕТ ГРОМАДИ

4.  SWOT-аналіз факторів, що мають вплив на розвиток Мартинівської  ТГ .

5. СТРАТЕГІЧНІ, ОПЕРАЦІЙНІ ЦІЛІ ТА ЗАВДАННЯ.

 

Додаток 1 - ПЕРЕЛІК ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ ПЛАНУ ЗАХОДІВ на 2025 р. З РЕАЛІЗАЦІІ СТРАТЕГІІ РОЗВИТКУ МАРТИНІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ДО 2027 Р.

Додаток 2 - ПЕРЕЛІК МІСЦЕВИХ ПРОГРАМ РОЗВИТКУ, ЩО СПРЯМОВАНІ НА РЕАЛІЗАЦІЮ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МАРТИНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ 2025 Р.

 

 

 

 

 

                                                        Вступ

 

          Законодавчим підґрунтям розроблення Програми є: Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про державне

прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» №1602-III від 23 березня 2000 року; постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету» (зі змінами), наказ Мінрегіону від 30.03.2016 року №75 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо формування і реалізації прогнозних та програмних документів соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади», а також нормативних актів з питань економічної та регіональної політики.

         На виконання вимог прикінцевих положень Бюджетного кодексу України щодо запровадження програмно-цільового методу бюджет громади на 2022 рік приймається з врахуванням норм програмно-цільового методу бюджетування.

         Програма економічного і соціального розвитку населених пунктів Мартинівської сільської ради на 2024 рік базується та враховує головні цілі та завдання, які визначені «Стратегією розвитку Мартинівської  сільської ради» та відповідає стратегічним та операційним цілям Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2027 року (постанова Кабінету Міністрів України від 05.08.2020 № 695), Стратегії розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки (рішення двадцять дев’ятої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання від 20 грудня 2019 року № 1242 зі змінами).

         Головною метою Програми є створення умов для економічного зростання та удосконалення механізмів управління розвитком громади на засадах ефективності, відкритості та прозорості, посилення інвестиційної та інноваційної активності, забезпечення належного функціонування транспортної та комунальної інфраструктури, дотримання високих екологічних стандартів, та внаслідок цього підвищення конкурентоспроможності громади, доступності широкого спектра соціальних послуг та зростання добробуту населення.

       Програма ґрунтується на аналізі розвитку економіки Мартинівської сільської ради та визначає оперативні цілі і заходи економічної та соціальної політики сільської влади, критерії ефективності її реалізації та основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку на 2024 рік.

       Відповідно до оцінки тенденцій економічного і соціального розвитку та наявних проблем, у Програмі визначено цілі, завдання соціальної та економічної політики на 2024 рік. Програма визначає основні цілі та першочергові завдання, передбачає комплекс взаємопов’язаних заходів з зазначенням джерел їх фінансування.

       Програма є основою для формування та раціонального використання фінансових ресурсів відповідно до визначених цілей і завдань соціально-економічного розвитку на 2024 рік.

Відповідальні за виконання заходів Програми – виконавчий комітет Мартинівської сільської ради.

      За кожним напрямом сформульовані проблемні питання, ризики та критерії ефективності. Прогнозні кількісні та якісні критерії ефективності будуть досягнуті лише при виконанні намічених завдань та заходів.

       Фінансування передбачених програмою заходів буде здійснюватися за рахунок коштів місцевого бюджету, трансфертів, освітньої субвенцій з  державного бюджету, що спрямовуються на реалізацію державних цільових програм, та інших джерел не заборонених чинним законодавством

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОМАДИ.

    1. Загальна характеристика.

      Мартинівська сільська територіальна громада (ТГ) була утворена рішенням 42 сесії 7 скликання Мартинівської сільської ради  6 грудня 2019 року в рамках адміністративно-територіальної реформи шляхом об’єднання Мартинівської, Варварівської та Білухівської сільських рад Карлівського району. Мартинівська громада розташована в південно-східній частині Полтавської області.

У фізико-географічному відношенні територія Мартинівської ТГ розташована в Лісостеповій зоні (лівобережно- дніпровська провінція – південна область Придніпровської рівнини). Домінуючими в межах громади типами ґрунтів є чорноземи типові середньо гумусні, чорноземи намиті, лучно-чорноземні та лучні ґрунти переважно середньо- та важко суглинкові. В геоструктурному відношенні територія знаходиться в межах Дніпровсько-Донецької западини. У гідрогеологічному відношенні територія відноситься до Дніпровсько-Донецького артезіанського басейну.

Територія Мартинівської ТГ є нерозривною, її межі визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об’єдналися.

 

Фото без опису

 

Рис 1.1. Географічне розташування Мартинівської ТГ відносно до сусідніх громад

Територія громади межує:

1) з північного сходу – з Хрестищанською сільською радою Красноградського району;

2) зі сходу – з Кирилівською сільською радою Красноградського району;

3) з південного сходу – з Ленінською, Піщанською та Зорянською  сільськими радами Красноградського району

4) з півдня – з Ланнівською ОТГ Полтавського району;

5) із заходу – з Карлівською ОТГ Полтавського району.

Межі території громади не можуть бути змінені без згоди членів територіальної громади.

 

 

 

Рис. 1.2. Картографічне зображення Мартинівської ТГ на карті України

 

 

 

Фото без опису

 

Рис. 1.3. Географічне розташування та транспортне сполучення Мартинівської  ТГ

 

Адміністративний центр громади знаходиться в с. Мартинівка, який розташований на відстані – 75 км від обласного центру (м. Полтава) та 22 км від м. Карлівка. Відстань до Харкова – 108 км, Сум – 238 км, Дніпро – 145 км. Відстань до Київа – 411 км.

 

Таблиця 1.1 - Порівняння громади, району і області на 01.01.2024

Регіони

Загальна площа, км2

Площа громади у % до загальної площі району/області

Населення, осіб

Населення громади у % до загальної чисельності населення району/області

Щільність населення, осіб/км2

 

Громада

253,6

х

3878

х

15,3

 

Район

10844,2

2,34

582391

0,67

53,7

 

Область

28750,0

0,88

1387000

0,28

48,2

 

 

Площа території Мартинівської ТГ становить 253,6 км2, що становить 2,34% від території Полтавського району. Чисельність населення станом на 1 січня 2024 р. – 3878 осіб. З огляду на площу території – громада є малозаселена. Густота населення – 15,3 осіб на км2, що в 3,5 разів менше, ніж у Полтавському районі, і в 3,2 рази менше, ніж у Полтавській області.

Дана тенденція безпосередньо пов’язана з відсутністю великої житлової забудови на території громади.

Таблиця 1.2. Відстань від населених пунктів до адміністративного центру  ТГ

Назва населеного пункту

Відстань, км

Щоденна кількість рейсів громадського транспорту, що мають зупинку в межах населеного пункту

До сільської ради, км

До районного центру, км

До обласного центру, км

с. Мартинівка

 

22

75

1

с. Варварівка

9,6

19

70,8

1

с. Білухівка

17,3

26,3

78,5

 

с. Мар’янівка

5,7

17,9

70,6

1

с. Вакулиха

9,7

30,3

83,1

 

с. Тишенківка

7

27,6

80,3

 

с. Красне

10,4

31

83,80

 

с. Шевченка

13,7

42,7

95,40

 

с. Знаменка

20,6

29,7

76,20

 

*відстань розраховано за даними:  https://della.ua/distance/

 

Найвіддаленіші від адміністративного центру Мартинівської ТГ (с. Мартинівка) є села: Знаменка (20,6км), Білухівка (17,3 км), Шевченка  (13,7 км), Красне (10,4 км). Решта населених пунктів знаходяться на відстані до 7 км.

До складу Мартинівської громади входить 9 населених пунктів села: Мартинівка, Білухівка, Варварівка, Вакулиха, Лісове (Красне), Тишенківка, Шевченка, Мар'янівка, Знаменка.

В загальній структурі площ населених пунктів громади найбільшу питому вагу займає Мартинівська сільська рада (47,91%).

 

Таблиця 1.3 - Площа території колишніх сільських рад  Мартинівської ТГ (станом на 01.01.2024 р.)

№з/п

Найменування населених пунктів

Площа території, га

 

Питома вага,%

1

Мартинівська сільська рада

12148,70

47,91

2

Варварівська сільська рада

4992,10

19,69

3

Білухівська сільська рада

8215,10

32,40

 

Всього

25355,90

100,00

1.2. Природно-ресурсний потенціал

 

1.2.1. Водні об’єкти

 

На території громади налічується 1 річка, 16 ставків, 1 водосховище.

У оренді перебуває 2 водних об’єкта загальною площею 95,1957 га. за межами  с. Мартинівка та с. Вакулиха.

Площа водного фонду – 248,458 га або 1,0% території.

Громада виготовила паспорта водних об’єктів в кількості 3 штуки на загальну площу 15,26 га. В подальшому проводиться підготовча робота щодо проведення торгів з продажу права оренди у формі електронного аукціону водного об’єкта площею 1,63 га. розташованого за межами с. Варварівка.  

Територією громади протікає річка Орчик (басейн Дніпра), протяжністю 108 км.

Річка О́рчик-права притока Орелі (басейн Дніпра).

Довжина річки 108 км, площа водозбірного басейну 1460км

Природні ресурси підземних вод є одним із основних джерел господарсько-питного водопостачання населених пунктів Мартинівської ТГ. Підземні води залягають декількома водоносними горизонтами, які відрізняються водністю та хімічними характеристиками. Основним водоносним горизонтом, придатним для централізованого водопостачання є водоносний горизонт канівських і бучацьких відкладів, який залягає на відносно невеликих глибинах.

 

 

1.2.2. Мінерально-сировинні ресурси

 

Майже 90% території Мартинівської громади займають землі (чорноземи) сільськогосподарського призначення, тому об’єкти виробничої сфери представлено середніми та малими фермерськими господарствами Домінуючими в межах сіл типами ґрунтів є чорноземи типові середньогумусні, чорноземи намиті, лучно-чорноземні та лучні ґрунти переважно середньо- та важкосуглинкові. Ґрунтоутворюючими  породами є переважно ліси та лісовидні суглинки. Чорноземи повнопрофільні відносяться до найбільш родючих земель і перебувають  переважно під садибною забудовою та садово-городніми ділянками. В межах території проектування, місцями на схилах, вони зазнають ерозії.

У громаді поширені ресурси, характерні для Полтавщини, такі як поклади глини, піску, вапняка, що потребують детального дослідження за допомогою спеціалізованих установ, які мають велике значення для будівельної галузі та інших промислових сфер.

На території громади ведуться роботи із видобутку пиродного газу, нафти та газового конденсату з двох родовищ Західно-Хрестищенського та Розпашнівського.

 

1.2.3. Природно-заповідний фонд

 

      На території громади є два природно-заповідні об’єкти, ландшафтний заказник місцевого значення - «Олегова балка» площею 52,7 га. та заказник ботанічний місцевого значення – «Капусник» - площа 301 га.

Оле́гова ба́лка — ландшафтний заказник місцевого значення в Україні. Розташований у межах Полтавського району, Полтавської області, поблизу селища Мартинівка. Площа 52,7 га. Створено відповідно до рішення обласної ради від 20.12. 1993 року. Перебуває у віданні Мартинівської сільської ради.

Капу́сник - ботанічний заказник місцевого значення в Україні площею 301 га. Об'єкт природно-заповідного фонду Полтавської області.

Розташований у межах Мартинівської сільської громади Полтавського району Полтавської області, на захід від села Варварівка.

Статус присвоєно згідно з рішенням Полтавської облради від 28.02.1995 року. Перебуває у віданні ДП « Новосанжарський лісгосп» (Карлівське лісництво, кв. 1-7).

Статус присвоєно для збереження лісового масиву на правобережній терасі річки Орчик. Зростають: ясенклендуб.

  Наразі контролюється питання, щодо збереження самозалісених територій за Мартинівською територіальною громадою і недопущення повної передачі цих територій загальною площею 581,329 га. в користування ДСГП «Ліси України».

  Надано дозвіл ДСГП «Ліси України» на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для лісового господарства на загальну площу 52,75 га.

  Станом на 01.04.2024 р. на території Мартинівської територіальної громади в постійному користуванні у ДСГП «Ліси України» перебувають землі загальною площею 649,0973 га.

 

1.2.4. Земельні ресурси та землекористування

 

 

Таблиця 1.4 - Характеристика земельного фонду Мартинівської ТГ

 

Види земельних угідь

Площа, га

Питома вага,%

Загальна площа земель, всього

25355,9

100,000

Сільськогосподарські землі

22888,093

90,267

рілля

19534,176

85,346

багаторічні насадження

175,31

0,766

сіножаті

873,27

3,815

пасовища

1721,7789

7,523

Землі лісогосподарського призначення, у тому числі:

1058,46

4,174

Забудовані землі

613,8545

0,024

Землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення

139,1283

0,549

Заповідні землі

353,7

1,395

Землі водного фонду

248,458

0,980

Інші землі

54,2062

0,214

 

Згідно з наданими даними, земельний фонд громади має досить однорідну структуру, де переважають сільськогосподарські угіддя. Вони займають понад 90% території, що свідчить про аграрну спрямованість громади. Такий високий показник вказує на те, що основним видом економічної діяльності є сільське господарство.

Частка забудованих земель дорівнює 0,024%. Мала частка забудованих земель свідчить про низьку щільність населення та переважання сільської місцевості.

На території громаді розташовані землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення – 0,55%. Незначна частка земель промисловості вказує на обмежений розвиток промислового виробництва.

 

Землі водного фонду дорівнюють 0,980%.

 

Фото без опису

 

Рисунок 1.4 - Структура земельного фонду Мартинівської ТГ за видами земельних угідь,%

 

Зважаючи на значну частку сільськогосподарських угідь, перспективним напрямком розвитку може бути вдосконалення аграрних технологій, диверсифікація виробництва, розвиток переробної промисловості.

Природні ландшафти та аграрні традиції можуть стати основою для розвитку агротуризму.

 

1.2.5. Демографічний стан.

 

Станом на 01.01.2024 року в Мартинівській ТГ проживало 3879 осіб. Найбільш заселеними населеними пунктами громади є адміністративний центр громади с. Мартинівка.

Динаміка чисельності населення Мартинівської ТГ в розрізі населених пунктів представлена в табл. 1.5. Необхідно зазначити, що у всіх населених пунктах громади за досліджуваний період часу (2013-2023 рр.) спостерігається скорочення чисельності населення: с. Мартинівка (-22,41%), с. Варварівка               (-31,32%), с. Білухівка (-42,11%), с. Мар’янівка (-29,25%), с. Вакулиха (-25,41%), с. Тишенківка (24,65%), с. Красне (25,71%), с. Шевченка (-20,55%), с. Знаменка (-68,42%).

 

Таблиця 1.5. Динаміка населення Мартинівської ТГ в розрізі населених пунктів, 2018-2023 рр., осіб.

Назва населеного пункту

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

2022

2023

 

 

5509

5431

5307

5150

5090

5039

4925

4767

4685

4415

3867

1

с. Мартинівка

1691

1685

1674

1612

1558

1548

1550

1502

1457

1372

1312

2

с. Варварівка

1424

1414

1401

1389

1380

1381

1302

1241

1278

1222

978

3

с. Білухівка

1102

1082

980

915

907

888

880

863

853

809

638

4

с. Мар’янівка

629

601

614

601

616

612

590

564

522

487

445

5

с. Вакулиха

181

182

180

177

174

161

152

148

144

126

135

6

с. Тишенківка

142

139

131

130

138

144

140

145

140

131

107

7

с. Красне

175

170

159

162

158

141

148

151

154

140

130

8

с. Шевченка

146

141

152

150

148

154

156

147

132

123

116

9

с. Знаменка

19

17

16

14

11

10

7

6

5

5

6

 

За досліджуваний період населення громади скоротилось на 1642 особи (29,81%). Найбільш населеними є території с. Мартинівка (33,93% населення), с. Варваоівка (25,29%), с. Білухівка (16,5%) та с. Мар’янівна (11,51%). Решта населених пунктів – незначні за чисельністю – до 500 осіб. У с. Знаменка залишилось зареєстрованими 6 осіб.

              Гендерний аналіз населення Мартенівської ТГ громади, котрий представлено в табл. 1.6., свідчить про різні тенденції співвідношення чоловіків та жінок в розрізі різних вікових категорій в структурі населення. Необхідно зазначити, що показник, як скорочення, так і зростання чисельності населення в розрізі населених пунктів  має нерівномірне значення.

 

Таблиця 1.6 – Гендерна структура населення  Мартинівської  ТГ за 2013-2023рр.

 

Показник

2016

2017

2018

2019

2020

2021

2022

2023

жінки, осіб

2735

2638

2686

2578

2462

2474

2360

1805

чоловіки, осіб

2326

2344

2296

2252

2200

2220

2055

1637

всього

5061

4982

4982

4830

4662

4694

4415

3442

жінки, %

54,04

52,95

53,91

53,37

52,81

52,71

53,45

52,44

чоловіки, %

45,96

47,05

46,09

46,63

47,19

47,29

46,55

47,56

 

 Так, за 2013-2023 рр. показник скорочення чисельності жінок дорівнював (-930) осіб (-34%%), тоді як скорочення чоловіків (-689) осіб (-29,6%). Середнє співвідношення між чоловіками та жінками у Мартинівській ТГ  складає: 53,21% жінок та 46,79% чоловіків.

У гендерній структурі населення Мартинівської громади наявне переважання жінок у загальній структурі населення. Показник гендерної структури громади в досліджуваному періоді склав 0,91, що є вищим за загальнонаціональний показник (0,86 по Україні) та середній показник по Полтавській області.

На рис. 1.5 наведено структуру населення Мартинівської ТГ в розрізі вікових категорій, 2023 рр., %.

 

Фото без опису

Рисунок 1.5. - Структура вікового складу населення Мартинівської  ТГ, 2023 рр., %

 

За останні роки простежується тенденція скорочення кількості дитячого населення  (6-18 років). Частка дітей (0-18 років) дорівнює 10%. У віковій структурі населення громади переважають особи працездатного віку (69%). У громаді мешкає 1050 осіб пенсійного віку (21%).

У структурі природного руху населення громади простежується тенденція до зменшення народжуваності (негативна тенденція).

Фото без опису

Рисунок 1.6. – Співвідношення чоловіків та  жінок за віковими групам населення Мартинівської  ТГ, 2023 рр., %

Суттєвий вплив на демографічну ситуацію у громаді чинить чисельність тих, хто прибуває з інших регіонів  –  внутрішньо переміщених осіб, що вимушені були виїхати із зони бойових дій. Необхідно зазначити, що після початку повномасштабної війни росії проти України Мартинівська громада поповнилась внутрішньо переміщеними особами (1313 осіб). Більшість з них упродовж 2022 року покинула Мартинівську  громаду, а частина – залишилась у громаді.

Станом на 25.06.2024 року загальна чисельність ВПО у Мартинівській громаді становила 469 осіб. У складі ВПО (станом на 25.06.2024 року) було 25 осіб з інвалідністю. Лише окремі ВПО намагаються інтегруватися в економічне і соціальне життя громади, 11 осіб з числа ВПО офіційно працевлаштувались в межах громади.

 

Фото без опису

Рисунок 1.7 – Динаміка кількості ВПО Мартинівської ТГ,

2021-2023 рр., осіб

 

Найактуальніші проблеми ВПО – це відсутність власного житла, безробіття,  низький потенціал та мотивація.

Мартинівська  ТГ володіє трудовим потенціалом з достатньо високим рівнем освіти та професійно-кваліфікаційного складу. Так, за результатами соціологічного дослідження, 35% мають вищу освіту. Середню спеціальну мають 44,2% респондентів та професійно-технічну 18,8%  (рис. 3.6.). Варіанти відповідей «інше» свідчать про відповіді студентів (незакінчена вища освіта, середня або студент, курси).

Складна економічна та політична ситуація в країні негативно вплинула на стан ринку праці Полтавського регіону, вивільнення зайнятих працівників, зменшення кількості новостворених робочих місць. Так, найбільш чисельною за кількістю працюючих є бюджетна сфера. Для підвищення конкурентоспроможності безробітних громадян на ринку праці, більш повного задоволення потреб роботодавців у необхідних спеціалістах, в громаді організовуються профпідготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації.

Дані соціологічного дослідження свідчать, що близько 62% опитуваних працевлаштовані та отримують доходи, 16,2% визначають свій статус, як «безробітний». Такий показник свідчить про значне приховане безробіття на території громади. В загальній чисельності опитуваних 5,3% студенти (учні) та 9,2% пенсіонери.

Зайнятість у Мартинівській громаді сконцентрована, головним чином, у сільському господарстві, сфері торгівлі та в суспільному секторі економіки, який охоплює установи та організації сфери публічного управління (державні та місцеві), освіти, охорони здоров’я, соціальних та культурних послуг незалежно від їх організаційно-правової форми та джерел фінансування.

 

Фото без опису

 

Рисунок  1.8 - Структура занятості за видами економічної діяльності Мартинівської ТГ, станом на 01.01.2024 р., %

 

Чисельність працюючих складає 56,6% від загальної чисельності працездатного населення. Натомість, безробітні – 1,93%.

До вразливих груп населення громади належать жінки і чоловіки похилого віку та особи з інвалідністю, самотні матері/батьки, багатодітні сім'ї та сім'ї з дітьми з інвалідністю.

 

1.2.6. Освіта

Освітній сектор Мартинівської територіальної громади представлений 1 дошкільним закладом, 1 опорний заклад ліцей, 2 гімназії з дошкільними підрозділами, 1 ліцей.

До складу закладів загальної середньої освіти громади відносяться:

опорний заклад – Мартинівський ліцей Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області до якого підвозяться діти з чотирьох сіл громади, а саме с. Тишенківка, с. Вакулиха, с. Лісове, Шевченка;

Варварівський ліцей Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області;

Мар’янівська гімназія Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області;

Біліхська гімназія Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.

Станом на 01.01.2024 р. у закладах загальної середньої освіти навчається 339 дитини. Середній показник завантаженості закладів освіти дорівнює 42% (при проєктній потужності 799). Найбільше завантаження в закладі загальної середньої освіти – ОЗ Мартинівський ліцей (73%).

Таблиця 1.7 – Наповнюваність закладів загальної середньої освіти Мартинівської ТГ (станом на 1.01.2024 р.), учнів

 

Назва  ЗЗСО

Проєктна потужність

2021-2022 н.р.

2022-2023 н.р.

2023-2024 н.р

Фактична завантаженість, 2023/2024,%

Білухівська гімназія

183

45

45

39

21,5

Варварівський ліцей

238

84

83

83

34,8

ОЗ Мартинівський ліцей

255

177

174

178

69,8

Мар’янівська гімназія

123

41

45

39

31,7

Всього

799

347

347

339

42,4

За останні три роки спостерігається тенденція зменшення кількості учнів у закладах освіти громади, що призводить до зменшення наповнюваності класів відповідно до проєктної потужності закладу.

Необхідно зазначити, що за останній проміжок часу спостерігається  постійне скорочення контингенту учнів закладів освіти Мартинівської ТГ. Так, контингент учнів за відповідними періодами дорівнював:

2020-2021 рр. – 361;

2021-2022 рр. – 347;

2022-2023 рр. – 340;

2023-2024 рр. – 336.

У структурі контингенту, близько 38,58% складають учні початкових класів (151 учня у 2020-2021 н.р.; 141 учень у 2021-2022 н.р.; 127 учнів у 2022-2023 н.р.; 116 учнів у 2023-2024 н.р.).

Навчальний процес в закладах загальної середньої освіти Мартинівської ТГ забезпечують 60 викладачів (станом на 01.01.2024 р.).

Дошкільна освіта.

У громаді функціонує 1 заклад дошкільної освіти: ЗДО «Малятко»

Останні роки відстежується напівзавантаження дитячих освітніх установ, зокрема це пов’язано з демографічної ситуацією у громаді.

Завантаженість ЗДО складає 55,0%.

Завдяки акумулюванню всіх джерел фінансування в начальних закладах громади працює 8 інклюзивних класів. Інклюзивним навчанням охоплено 10 дітей. Простежується тенденція збільшення кількості класів та дітей, які навчаються в інклюзивних класах.

1.2.7. Житлово-комунальне господарство та житловий фонд громади.

 

На території громади 540 незаселених квартир (20,32% від загальної чисельності квартир; 21,37% від загальної житлової площі приміщень).

Опалення житлової забудови та суб’єктів господарювання індивідуальне, пічне та газове. Водопроводом та каналізацією обладнано 42,85%.

З метою задоволення потреб населення громади у наданні житлово- комунальних послуг при Мартинівській сільській раді працюють два комунальних підприємства Халтуринське ГСКП та КП «Білухівка».

Усі населені пункти громади газифіковані. Послуги по постачанню природного газу надають ТОВ «Полтавагаззбут» та ТОВ ГК «Нафтогаз України».

Енергопостачання в Мартинівській сільській раді здійснює ПАТ «Полтаваобленерго».

Одним з основних напрямків реформування житлово-комунального господарства, є створення умов поводження з твердими побутовими відходами. У громаді запроваджено контейнерне збирання твердих побутових відходів.  

З метою забезпечення збирання побутових відходів у всіх населених пунктах Мартинівської громади  розроблені та затверджені схеми санітарної очистки населених пунктів .

 

1.2.8 Цивільна та пожежна безпека.

 

Рішенням сесії Мартинівської сільської ради від 25 лютого 2022 року на території Мартинівської ТГ було створено місцеву пожежну охорону. Прийнято положення в новій редакції, затверджено структуру Мартинівської місцевої пожежної охорони, штатний розпис, призначено начальника МПО.     

 Згідно штатного розпису буде сформований особовий склад МПО, які повноцінно та професійно будуть виконувати роботи по ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій .

Триває процедура підписання Договору про спільну діяльність в галузі забезпечення охорони від пожеж населених пунктів Полтавської області, між ГУ ДСНС у Полтавській області, 1 ДПРЗ ГУ ДСНС у Полтавській області, Мартинівською сільською радою та Мартинівським МПО.

На території громади здійснює свою діяльність Халтуринське ГСКП яке забезпечене технікою (трактори, Manitu, екскаватор) на базі особового складу працівників комунального господарства сформоване добровільне формування цивільного захисту Мартинівської ТГ, яке налічує 16 чоловік. Добровольці пройшли курсову підготовку та отримали посвідчення   

У випадку виникнення пожеж та інших надзвичайних ситуацій особовий склад формування буде задіяний для виконання поставлених задач.

На території громади згідно технічних можливостей частина системи МАСЦО змонтована та працює в тестовому режимі в 4 селах громади: с.Мартинівка, с.Варварівка, с.Білухівка, с.Мар’янівка. На виготовлення проєктно-кошторисної документації витрачено 49 тис.грн., вартість обладнання з монтажно-пусковими роботами становила 530 тис.грн.

Програмно – апаратний комплекс (ПАКО)- є підсистемою МАСЦО, що забезпечує через гучномовці доведення до населення у визначеному районі, зоні оповіщення попереджувальних сигналів сирени і мовного повідомлення про небезпеку “УВАГА ВСІМ”. ПАКО забезпечує миттєве включення сирени і текстового повідомлення.

На території громади діють 8 захисних споруд, з них: сховище -1 і ПРУ -2  (власність “Шебелінкагазвидобування”, що використовуються для укриття робочої зміни) та 2 захисних споруди  в межах сіл громади і 3 модульні швидкоспоруджувальні споруди (ШСС) для укриття цивільного населення, зокрема для учасників освітнього процесу.

У територіальній громаді в відповідності до потреб створено фонд захисних споруд (http://surl.li/nlfck ).

 

У Мартинівській громаді функціонують  пункти незламності, в яких наявні тепло, світло, інтернет, зв'язок, вода, аптечки, дитячі куточки, забезпечення для мам та дітей, живлення для мобільних пристроїв, місця для відпочинку (онлайн-мапа https://nezlamnist.gov.ua/ ).

 

1.2.9. Громадський транспорт.

 

На території Мартинівської громади  відсутні залізничні станції та автостанції.

Зовнішній зв’язок здійснюється автомобільним транспортом. Поруч з громадою проходять автомобільний шлях регіонального значення Р11 та автошлях М29 міжнародного значення в Україні, що є частиною Європейського маршруту Е 105.

 

Рис. 2.21. –Транспортне сполучення Мартинівстької  ТГ

      

Автомобільна транспортна мережа складається з автомобільних доріг загального користування та доріг і вулиць місцевого значення. У межах Мартинівської сільської територіальної громади проходять автомобільні дороги загального користування.

Загальна протяжність автомобільних доріг на території громади становить 158,1 км. З них: обслуговує ДП «Агенство місцевих доріг Полтавської області» - 74,2 км.; дороги місцевого значення – 83,9 км. Загальна площа території громади – 253,559 км. кв.  Мартинівська сільська рада займає площі 29,63% Карлівського району та 0,88% Полтавської області. Одним із проблемних питань є стан дорожнього покриття на переважній більшості доріг. Якість автомобільних доріг по території громади, з числа тих які перебувають у комунальній власності, задовільна. Систематично проводяться роботи з поточного ремонту доріг, що розташовані на території Мартинівської сільської територіальної громади.

 

Таблиця 1.8 - Протяжність комунальних доріг Мартинівської ТГ

№зп 

Назва населеного пункту

Протяжність у км.

1.

с. Мартинівка

31,08

2.

с. Варварівка

26,13

3.

с. Білухівка

14,19

4.

с. Мар’янівка

3,86

5.

с. Вакулиха

1,51

6.

с. Тишенківка

0,86

7.

с. Красне

2,47

8.

с. Шевченка

2,25

9.

с. Знаменка

1,55

 

Всього

83,9

 

Найближче залізничне сполучення м. Карлівка на відстані 22 км. Відстань до Харкова – 108 км, Сум – 238 км, Дніпро – 145 км. Відстань до Київа – 411 км.

 

Таблиця 1.9 – Протяжність доріг обласного значення Мартинівської ТГ, 2023 р.

 

Категорія

Населені пункти через які проходить дорога 

Протяжність у км

О1707098

Максимівка - Варварівка- Мартинівка

10,7

О1724342

Вільхуватка - Білухівка - Мартинівка - /Р-11/

15,6

О1707099

Мартинівка - Шевченкове - Високе

14,07

С170704

//М‒03/ ‒ Максимівка ‒ Карлівка/ ‒ Володимирівка

11,4

С170705

/Вільховатка ‒ Білухівка ‒ Попівка ‒ Р‒11/ ‒ Знаменка

2,3

С170707

Білухівка ‒ Мартинівка

7,3

С170708

/Мартинівка ‒ Шевченкове ‒ Високе/ ‒ Вакулиха

2,4

С170709

/Мартинівка ‒ Шевченкове ‒ Високе/ ‒ Красне

1

С170710

Мартинівка ‒ Мар’янівка ‒ /Р‒11/

8,8

Всього:

                                                                                                                74,2

Одним із проблемних питань є стан дорожнього покриття на переважній більшості доріг. Якість автомобільних доріг по території громади, з числа тих які  перебувають у комунальній власності, задовільна.  Систематично проводяться роботи з поточного ремонту доріг, що розташовані на території Мартинівської ТГ.

 

1.2.11. Торгівля та побут

 

У структурі закладів торгівлі Мартинівської громади переважають торгівельні заклади представлені переважно продуктовими магазинами, або магазинами, які реалізують товари змішаних груп (продуктові та промислові товари широкого вжитку).

 

 

 

Загальна кількість торгівельних закладів – 22 одн., у т.ч. 20 магазинів та 2 маркета.  На територій громади функціонує кафе «У Клима» (вид діяльності :діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування).

У структурі закладів торгівлі Мартинівської громади переважають торгівельні заклади представлені переважно продуктовими магазинами, або магазинами, які реалізують товари змішаних груп (продуктові та промислові товари широкого вжитку).

 В громаді працюють 3 поштові відділення в с. Білухівка, с. Варварівка та с. Мартинівка. В 6 населених пунктах діють пересувні поштові відділення. Також у громаді працює 4 відділення Нової пошти (2 – с. Мартинівка, 1 – с. Варварівка та 1 – с. Білухівка).

 

1.2.10 Культура та відпочинок

 

Мережа культурних закладів Мартинівської ТГ є досить розвиненою для громади такого типу.

Таблиця 1.10. Мережа закладів культури (станом на  01.01.2024 р.)

№з/п

Назва закладу

Кількість

місць

Кількість персоналу

1

Будинок культури с.Білухівка

250

4

2

Будинок культури с.Варварівка

350

4

3

Будинок культури с.Мартинівка

350

2

4

Будинок культури с.Мар’янівка

50

3

5

Будинок культури с.Красне

50

1

6

Бібліотека с.Білухівка

13

1

7

Бібліотека с.Варварівка

15

1

8

Бібліотека с.Мартинівка

 

12

1

9

Бібліотека с.Мар’янівка

7

1

10

Варварівський народний історичний музей

30

2

 

 Один колектив має звання «народний» - хор «Білухівське джерело» Білухівського будинку культури Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області;  вокально-інструментальний колектив «Гвардія» за популяризацію жанру готується до присвоєння звання «народний».

Наявність у Мартинівській ТГ двох колективів, один з яких вже має звання «народний», а інший готується до його отримання, свідчить про високий рівень розвитку аматорського мистецтва в громаді. Це є результатом цілеспрямованої роботи закладів культури та підтримки місцевої влади.

 

1.2.12.Соціальний захист населення громади.

 

Надання послуг соціального захисту в громаді здійснює відділ соціального захисту населення виконавчого комітету Мартинівської сільської ради.

Соціально-правовий захист дітей, а особливо тих, які потребують додаткової уваги з боку держави (дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах) здійснює служба у справах дітей Мартинівської сільської ради. Упродовж 2023 року працівниками служби проводилась робота щодо організації заходів соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування та запобігання соціальному сирітству. Станом на 01.01.2024 року на первинному обліку служби у справах дітей Мартинівської сільської ради перебувало 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У грудні 2022 року служба у справах дітей отримала всі необхідні доступи до ЄІАС «Діти».

За останній рік кількість осіб з інвалідністю, які проживають на території громади, збільшилась на 9,6%.

За даними ЄІБД у громаді за час  активних  військових дій  (2022 р.) було зареєстровано 1313 внутрішньо переміщених осіб, на кінець 2023 року ця кількість зменшилась до 455 осіб.

На території громади зареєстровано 10 ветеранів (2021 р. – 5 осіб, 2022 р.  – 5 осіб, 2023 р. – 10 осіб), тобто у 2023 році чисельність ветеранів збільшилась вдвічі.

 

Кількість соціальних послуг наданих в громаді  за 2021р. –  160, за 2022р. – 171, за 2023 – 196.

Серед базових соціальних послуг в громаді надаються: натуральна допомога, консультування, інформування, перекладу жестовою мовою та догляд вдома.

 

1.2.13. Охорона здоров’я.

 

Надання послуг у сфері охорони здоров’я в громаді забезпечують:

Халтуринська амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Мартинівка;

Варварівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Варварівка;

Білухівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Білухівка;

Мар`янівський фельдшерсько-акушерський пункт с. Мар’янівка;

Вакулихівський фельдшерсько-акушерський пункт с. Вакулиха;

Тишенківський фельдшерсько-акушерський пункт с. Тишенківка;

Краснянський фельдшерсько-акушерський пункт с. Красне

У громаді функціонує 3 приватних стоматологічних кабінета.

 

Таблиця 1.12. – Мережа закладів охорони здоров’я Мартинівської громади, 2023 р.

Медичний заклад

Кількість закладів

В них працівників

Халтуринська амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Мартинівка, Богдана Хмельницького, 18

1

7

Варварівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Варварівка, Лесі Українки, 14 А

1

4

Білухівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Білухівка, Шкільна,7

1

5

Мар`янівський фельдшерсько-акушерський пункт с. Мар’янівка, Марії Розумовської, 6

1

2

Вакулихівський фельдшерсько-акушерський пункт с. Вакулиха, Шевченка 12, кв. 2

1

1

Тишенківський фельдшерсько-акушерський пункт с. Тишенківка, Миру, 4

1

1

Краснянський фельдшерсько-акушерський пункт с. Красне, Першотравнева, 2

1

1

 

Таблиця 1.13. - Загальна інформація про медичні заклади Мартинівської ТГ станом на 01.01.2024

Назва амбулаторії/адреса

Кількість населення, що задеклароване

Штатна чисельність персоналу

1.

Халтуринська амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Мартинівка, Богдана Хмельницького, 18

1696

7

2.

Варварівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Варварівка, Лесі Українки, 14 А

1054

4

3.

Білухівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Білухівка, Шкільна,7

638

5

4.

Мар`янівський фельдшерсько-акушерський пункт с. Мар’янівка, Марії Розумовської, 6

 

2

5

Вакулихівський фельдшерсько-акушерський пункт с. Вакулиха, Шевченка 12, кв. 2

 

1

6

Тишенківський фельдшерсько-акушерський пункт с. Тишенківка, Миру, 4

 

1

7

Краснянський фельдшерсько-акушерський пункт с. Красне, Першотравнева, 2

 

1

 

Таким чином, Мартинівська громада забезпечує мешканців первинною медико-санітарною допомогою через мережу державних закладів охорони здоров'я. До неї входять амбулаторії загальної практики сімейної медицини та фельдшерсько-акушерські пункти. Крім того, функціонують і приватні стоматологічні кабінети, що розширює спектр доступних медичних послуг.

 

1.2.14. Адміністративні послуги

 

Для надання адміністративних послуг жителям громади та з метою покращення їх якості 12 травня 2021 року Мартинівська сільська рада прийняла рішення про створення на території громади Центру надання адміністративних послуг Мартинівської сільської ради (ЦНАП).

Перелік послуг, що надає Центр надання адміністративних послуг Мартинівської ТГ включає 159 позицій (табл. 2.32).

 

Таблиця 1.14. Перелік послуг, що надає Центр надання адміністративних послуг Мартинівської ТГ

Розділ

Кількість

Земля та екологія

40

Будівництво та нерухомість

46

Соціальний захист

29

Ветеранам війни

15

Громадянство та міграція

15

Захист громадян під час війни

9

Діяльність бізнесу та громадських формувань

1

Освіта, спорт та туризм, культура та релігія

2

Сільське господарство

1

Захист та охорона

1

Всього

159

 

Штатна чисельність працівників Центру надання адміністративних послуг становить 3 особи: керівник та 2 адміністратори. 

Офіційний сайт Центру надання адміністративних послуг Мартинівської територіальної громади https://cnap.martynivka-gromada.gov.ua/

 

 

1.2.15. Інвестиційна діяльність.

 

Формування інвестиційної спроможності громади є запорукою його сталого розвитку. Розширення можливостей місцевого економічного розвитку за рахунок залучення коштів державних фондів, грантових та інвестиційних ресурсів окреслює необхідність формування інвестиційних пропозицій. Економічна ефективність діяльності громади оцінюється за переліком показників рекомендованих Методичними рекомендаціями щодо формування і реалізації прогнозних та програмних документів соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади.

Важливо зазначити, що формування інвестиційної спроможності громади є тривалим і комплексним процесом, який вимагає скоординованих дій місцевої влади, бізнесу та громадськості.

 

1.2.16. Інформатизація та основні тенденції цифрової трансформації громади

 

Мартинівська ТГ прагне забезпечити всебічний та динамічний розвиток, створити та підтримати комфортні умови, надати широкий спектр якісних і доступних соціальних і адміністративних послуг її мешканцям, підвищити темпи цифрової трансформації та цифровізації  (табл. 2.39):

 

Таблиця  1.15. - Широкосмуговий доступ до мережі Інтернет  населених пунктів Мартинівської громади

Населений пункт

Площа території, га

Кількість мешканців

Відсоток широкосмугового доступу до мережі Інтернет

с. Мартинівка

437,43

1315

30,40%

с. Варварівка

1172,14

981

20,07%

с. Білухівка

554,04

639

36,46%

с. Мар’янівка

414,74

448

41,96%

с. Вакулиха

82,29

136

61,40%

с. Тишенківка

122,7325

107

40,82%

с. Красне

74,63

130

відсутній

с. Шевченка

78,3

116

відсутній

с. Знаменка

36,6

6

відсутній

 

Необхідно зазначити, що у 3 населених пунктах громади відсутній широкосмуговий доступ до мережі Інтернет.

Нерівномірність доступу до інтернету в Мартинівській територіальній громаді є досить значною. Так, наприклад, якщо в селі Мартинівка лише 30,40% населення має доступ до широкосмугового інтернету, то в селі Вакулиха цей показник сягає 61,40%. А в селах Шевченка та Знаменка доступ до мережі Інтернет відсутній зовсім.

Загалом, рівень доступу до інтернету в громаді є досить низьким. Це негативно впливає на якість життя мешканців, обмежує можливості для розвитку бізнесу та отримання адміністративних послуг в електронному вигляді.

 

Таблиця 1.16. - Широкосмуговий доступ до мережі Інтернет комунальних закладів та установ Мартинівської ТГ

№ з/п

Заклади

Кількість

Відсоток підключень

1.

Заклади дошкільної освіти

1

100%

2.

Заклади загальної середньої освіти

4

100%

3.

Будинки культури

5  (4 - підключено1- ні)

80%

4.

Бібліотечні заклади

4

100%

5.

ЦНАП

1

100%

7.

Заклади охорони здоровя

7 (6 - підключено,  1- ні)

85%

 

Більшість закладів (дошкільних, загальноосвітніх, культури, ЦНАП, закладів охорони здоров'я) мають 100% підключення до Інтернету. Це свідчить про значні успіхи у цифровізації комунальної сфери громади.

Лише у закладах культури та охорони здоров'я спостерігається невелике відхилення від 100% показника, що може бути пов'язано з певними технічними або фінансовими обмеженнями.

 

 

 

 

 

 

 

2. ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ГРОМАДИ.

Територіальний господарський комплекс громади представлений підприємствами виробничої та невиробничої сфери приватної, комунальної та державної форм власності. Всього на території громади зареєстровано 184 суб’єкта господарювання, з яких: 61 підприємство-юридична особа (33,15%) та 123 підприємства-фізична особа.

Фото без опису

 

Рис. 2.1 Кількість зареєстрованих суб’єктів господарювання на території громади, 2017-2023 рр.

 

Аграрний сектор економіки громади представлений сільськогосподарськими  та фермерськими господарствами, які спеціалізуються на вирощуванні зернових та технічних культур, тваринництво представлено невеликими фермами з вирощування кролів, свиней, корів та розведення бджіл:  ПП “АЛЬФА-КАПІТАЛ ТЕРРА”, ПП «Білухівка», ФГ «Асмік», ПП «Агромаш», ПСП «Орач», ПСП «Вікторія», СФГ «Обрій», ФГ «Орчик плюс», ФГ «Дарія», СФГ «Гарант», ТОВ «Агропрогрес», СФГ Апіс», СФГ «Розквіт», СФГ «Прометей», ФГ Житниця», СФГ «Валентина», СФГ «Майське», ФГ «Наш край» і інші.

Промисловість.

Приватна газопромислова філія «Шебелинкагазвидобування»

АТ  «Укргазвидобування»,  одна з найбільших газовидобувних компаній України та ТОП-100 найбільших платників податків України веде свою діяльність на території громади.

 

Таблиця 2.1. Кількість підприємств сільськогосподарського виробництва на території Мартинівської ТГ

 

Найменування показника

Значення показника

Всього

25

В т. ч: акціонерні товариства

 

ТзОВ

4

Фермерські господарства

15

Приватні підприємства

6

У табл. 2.28 наведено структуру орендованих земель Мартинівської ТГ у 2023 році.

Найбільші  орендарі земель – агроформування Мартинівської ТГ: ПП "БІЛУХІВКА" (вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур) – 30,33% площ орендованих земель; ПП “АЛЬФА-КАПІТАЛ ТЕРРА” (вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів, вирощування інших однорічних і дворічних культур, вирощування винограду, вирощування зерняткових і кісточкових фруктів, вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників, вирощування пряних, ароматичних і лікарських культур, відтворення рослин,) – 37,64; Піддубний А.В. – 4,92% (оренда ставка); ФГ  "С. В. ЖИТНИЦЯ" (вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур) – 4,46% та інші.

 

Таблиця 2.2. – Структура орендованих земель Мартинівської ТГ у 2023 році.

Назва агрофірми

Державна власність

Комунальна власність

Всього:

Питома вага,%

Юридичні особи

1

Білухівський НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Карлівської районної ради Полтавської області

 

80,991

80,991

4,34

2

Варварівське ССТ

 

0,068

0,068

0,00

3

Варварівський НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Карлівської районної ради Полтавської області

38,247

 

38,247

2,05

4

ПАТ "Полтаваодленерго"

 

0,5924

0,5924

0,03

5

Полтаваобленерго

 

0,6272

0,6272

0,03

6

ПрАТ "ВФ Україна"

 

0,045

0,045

0,00

7

ПрАТ «МТС Україна»

 

0,01

0,01

0,00

8

ПП "АГРОМАШ"

 

23,6707

23,6707

1,27

9

ПП "БІЛУХІВКА"

50,0617

515,7627

565,8244

30,33

10

ПП "АЛЬФА-КАПІТАЛ ТЕРРА"

146,59

555,438

702,028

37,64

11

ПСП "ОРАЧ"

 

59,4681

59,4681

3,19

12

ПСП "ВІКТОРІЯ"

 

6,00

6,00

0,32

13

Піддубний А.В.

 

91,6957

91,6957

4,92

14

СФГ "АСМІК"

 

59,9051

59,9051

3,21

15

СФГ «Обрій»

 

6,8565

6,8565

0,37

16

ТОВ " МДМ"

9,2803

 

9,2803

0,50

17

ТОВ "Юкрейн Тауер Компані"

 

0,006

0,006

0,00

18

ТОВ "АГРОПРОГРЕС"

 

63,8298

63,8298

3,42

19

ФГ "АЛЕКС-ПЛЮС"

 

3,5

3,5

0,19

20

ФГ "ОРЧИК ПЛЮС"

 

3,73

3,8786

0,21

21

ФГ  "С. В. ЖИТНИЦЯ"

 

83,2836

83,2836

4,46

22

АТ " Укртелеком"

 

0,048

0,048

0,00

23

Халтуринське госпразрахункове СКП

 

65,6166

65,6166

3,52

 

Всього

244,179

1621,1444

1865,3234

100,0

 

Фізичні особи-підприємці орендують 498,67 га площі земель територіальної громади. У Мартинівській  ТГ зафіксовано значну кількість зареєстрованих суб'єктів господарської діяльності, що свідчить про активний розвиток підприємництва та економічну активність громади.

Серед них найбільшими платниками податків є: АТ "Укргаз-видобування" (63,73%), ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "АЛЬФА-КАПІТАЛ ТЕРРА" (16,17%), ПСП "Орач" (9,13%), ПП"Білухівка" (6,16%), ПП" Агромаш" (3,49%), Халтуринське ГСКП (1,31%).

Таблиця 2.3. - Основні бюджетоутворюючі підприємства у розрізі структури податкових надходжень, 2023 р.

 

№ з/п

Назва суб’єкта господарської діяльності

РП за користування надрами загальнодержавного значення

ПДФО із зароб. Плати

ПДФО із доходів платника інших ніж зароб. Плата

Адмінпослуги

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

ЗП з Юр.осіб

Орендна плата з юридичних осіб

ЄП з сільгоспвиробників

ВСЬОГО

Частка суб’єкта господарювання

1

АТ "Укргаз-видобування"

43559,48

 

 

 

56,1

406,5

 

 

44022,1

63,73

2

ПП "АЛЬФА-КАПІТАЛ ТЕРРА"

 

2404,3

2648,0

6,4

40,9

 

4011,7

2058,5

11169,7

16,17

3

ПСП "Орач"

 

1589,2

3152,9

 

41,4

1,5

261,0

1260,0

6306,0

9,13

4

ПП"Білухівка"

 

126,5

682,3

5,1

59,8

 

2368,0

1014,0

4255,7

6,16

5

ПП"Агромаш"

 

649,4

974,5

 

29,3

 

218,3

540,9

2412,4

3,49

6

Халтуринське ГСКП

 

901,3

 

6,5

 

 

83,3,

 

907,8

1,31

ВСЬОГО

43559,48

5670,7

7457,7

18,0

227,5

408,1

6859,0

4873,4

69073,7

100

Питома вага,%

63,06

8,2

10,8

0,0

0,3

0,6

9,9

7,1

100

 

 

Саме у розвитку підприємницької діяльності громада бачить можливість для реалізації бізнес-потенціалу і творчих здібностей своїх мешканців і, як наслідок – перспективу збільшення надходжень до бюджету і сталого економічного зростання.

Важливо відзначити, що наявність такої кількості зареєстрованих суб'єктів господарювання створює потенціал для подальшого економічного зростання громади. Це може включати збільшення надходжень до місцевого бюджету, створення нових робочих місць, розвиток інфраструктури та підвищення якості життя населення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. ФІНАНСОВИЙ СТАН ТА БЮДЖЕТ ГРОМАДИ

 

У структурі надходжень власні надходження складають 80,1%. Трансфери з державного бюджету – 19,8%, трансферті з місцевого бюджету – 0,08%. До складу трансферів відносяться: базова дотація, додаткова дотація, освітня субвенція інші субвенції (табл. 2.34).

 

Таблиця 3.1 - Динаміка фінансового стану та бюджету загального фонду Мартинівської громади за 2021-2023 роки, тис. грн

Показники

2021

2022

2023

план

факт

план

факт

план

факт

 

Власні надходження

47263,2

112802,6

60544,7

91868,3

62659

83275,42

 

Трансферти з державного бюджету

15287,1

15287,1

15708,4

14262

18135

20601,4

 

Базова дотація

1463,1

1463,1

1244,6

1244,6

6590,7

6590,7

 

Додаткова дотація

 

 

 

 

0

2466,4

 

Освітня субвенція

13824,0

13824,0

14463,8

13017,4

11544,3

11544,3

 

Трансферти з місцевих бюджетів

120,1

252,5

88,71

575,3

48,8

77,61

 

Всього доходи

62670,4

128342,2

76341,8

106705,6

80842,8

103954,4

 

Питома вага власних доходів,%

75,4

87,9

79,3

86,1

77,5

80,1

 

 

У 2023 р. Мартинівська  ТГ отримала  базову дотацію (6590,7 тис. грн.), додаткову дотацію (2466,4 тис. грн.), освітню субвенцію (11544,3 тис. грн.). Всього доходи у 2023 році дорівнювали 103954 тис. грн. (80,1% питома вага власних доходів у загальній структурі доходів).

У структурі власних надходжень (табл. 2.34) найбільшу питому вага займає рентна плата за користування надрами загальнодержавного значення  (52,31%). Єдиний податок – 1,92%.

 

Таблиця. 3.2 Динаміка фінансового стану та бюджету Мартинівської громади за 2021-2023 роки, тис. грн

Показники

2021

2022

2023

тис. грн

%

тис. грн

%

тис. грн

%

 

Власні надходження

112802,6

87,9

91868,3

86,1

83275,4

80,1

 

Рентна плата за користування надрами загальнодержавного значення 

81062,6

71,87

55655,8

60,59

43559,00

52,31

 

Податок та збір на доходи фізичних осіб

15 549,4

13,8

19216,2

20,92

20764,8

24,94

 

Акцизний податок

161,8

0,1

185,4

0,20

301,6

0,36

 

Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки

231,4

0,2

276,5

0,30

338,9

0,41

 

Плата за землю

9146,9

8,1

9894,6

10,77

10212,7

12,26

 

Єдиний податок

1268,0

1,1

1274,8

1,39

1595,2

1,92

 

Єдиний податок з  с/г виробників

5146,2

4,6

5180,9

5,64

6089,2

7,31

 

Інші надходження

20,2

0,0

6,3

0,01

72,2

0,09

 

 

Фото без опису

Рис.3.1 Динаміка доходів місцевого бюджету Мартинівської ТГ, 2021-2023 рр.

 

Таким чином, у структурі доходів податкові надходження громади за роками складають:

2021 рік: 86,05%;

2022 рік: 85,42%;

2023 рік: 78,66%.

Аналіз видаткової частини дозволить визначити позицію Мартинівської громади в можливості забезпечувати раціональне витрачання місцевих ресурсів.

 

 

Фото без опису

Рисунок 3.2 – Структура видатків місцевого бюджету  Мартинівської ТГ,%

В розрізі бюджетних програм загального фонду кошти освоєні в межах кошторисних призначень без перевитрат.

 

 

Таблиця 3.3- Структура видатків бюджету Мартинівської ТГ за 2023 рік.

 

Напрями витрат

Всього витрат

в т.ч. видатки розвитку

тис. грн.

%

тис. грн.

% до загальної суми

Функціонування органів влади

20748,60

15,38

533,40

0,40

Гуманітарна сфера

40700,53

30,17

1483,60

1,10

освіта (включаючи дошкільну)

30263,82

22,44

1224,80

0,91

культура

5944,77

4,41

258,80

0,19

фізкультура та спорт

258,65

0,19

0,00

0,00

медицина

0,00

0,00

0,00

0,00

соціальний захист

4233,29

3,13

0,00

0,00

ЖКГ та благоустрій

17139,88

12,71

1855,60

1,38

Інвестиції та розвиток

0,00

0,00

0,00

0,00

Охорона та раціональне використання природних ресурсів

154,20

0,11

0,00

0,00

Економічна діяльність (видатки на ремонт автомобільних доріг)

29460,68

21,84

168,48

0,12

Інша діяльність (видатки на виконання заходів з територіальної оборони)

15361,19

11,39

14394,51

10,67

Міжбюджетні трансферти

11317,82

8,40

1944,87

1,44

Всього витрат

134882,90

100,00

20380,46

15,11

 

Таким чином, аналіз формування місцевого бюджету, постійного фінансового контролю дозволяє відслідковувати раціональних витрачання  місцевих ресурсів та здійснювати пошук додаткових надходжень до місцевого бюджету.

 

 

 

  4.  SWOT-аналіз факторів, що мають вплив на розвиток Мартинівської  ТГ

Сильні сторони

Слабкі сторони

Високий рівень якості   надання адміністративних послуг (функціонує Центр із значним переліком послуг-164).

Обмежена фінансова автономія та значна залежність місцевого бюджету від доходів використання природних ресурсів (питома вага місцевих податків і зборів в бюджеті територіальної громади (17,5%; низька додана вартість добувної промисловості )

Збільшення чисельності населення за рахунок ВПО до громади, як потенційний ресурс для соціально-економічного розвитку (469 осіб ВПО, що складає 12,1%).

Відсутність молодіжної ради, молодіжних центрів, хабів для активного залучення молоді у житті громади, активізації молодіжного руху, громадських ініціатив.

Наявність модернізованої та сучасної техніки у матеріально-технічному забезпеченні КП громади (КП «Білухівка» та Халтуринське ГСКП) для благоустрою територій та розширення спектру надання комунальних послуг населенню.

Відсутність ефективної стратегії просування бренду громади, що призводить до незнання її потенціалу та унікальних особливостей.

Наявність 100%-ого вуличного освітлення в усіх населених пунктах громади.

Відсутність розвиненої транспортної мережі (залізнична віддаленість, низька якість дорожнього покриття, балансоутримувачем яких є ДП «Агенство місцевих доріг Полтавської області», віддаленість від обласного центру, незадовільне транспортне сполучення);

Проведений повний аудит земель громади, як основа для прийняття обґрунтованих рішень щодо землекористування та розробки ефективних стратегій розвитку території.

Відсутність чіткої стратегії залучення позабюджетних коштів та механізмів її реалізації (недостатній досвід фахівців ОМС, нерозвиненість та низька активність громадського сектору (ГО), відсутність підрозділу з місцевого економічного розвитку в громаді, відсутність актуалізованої інвентаризації нерухомого майна та систематичного обліку об’єктів нерухомості ).

Наявні вільні земельні ділянки для ведення сільського господарства, вирощування ягідних, овочевих культур, фруктів (7 ділянок загальною площею 43,77га); наявність вільної земельної ділянки для створення індустріального парку (площа 20 га, в с. Мартинівка)

Відсутність розвиненої інфраструктури соціально-побутового  обслуговування в громаді (перукарні, ремонт одягу та взуття, кафе).

 

Значна кількість лісових масивів, найбільшим користувачем яких є ДСГП «Ліси України» (4,17% земель лісового призначення, 1058,46 га.)

Відсутність комплексного просторового плану розвитку території громади.

Наявність розвиненої спортивної інфраструктури (спортивний комплекс у с. Білухівка, 5 антивандальних майданчиків,  3 футбольних поля, 14 дитячих майданчиків).

Системне скорочення населення, значне зменшення частки дитячого населення, відтік молоді та вузькоспеціалізованих фахівців у великі міста (за останні 10 років населення громади скоротилось на майже 30%), частка дітей (0-18 років) складає 10% у структурі населення)

Наявність на території громади місцевої пожежної охорони, поліцейської станції та мережі відеоспостереження (понад 30 камер відеоспостереження)

Наявність малокомплектних закладів освіти (вартість утримання 1-ого учня коливається від близько 53,0  тис. грн. до 119,2  тис. грн)

Сприятливі умови для розвитку еко-, агро- та культурного туризму (екологічно чиста територія, віддаленість від великих міст, унікальні природні ландшафти, наявність упорядкованого місця відпочинку біля водойми  у с. Білухівка з бесідками та дитячим майданчиком, наявність туристичного осередку у вигляді Варварівського народного історичного музею (щорічна кількість відвідувачів 579, проведено 41екскурсію в 2023 р.) та ін.)

Недостатнє матеріально-технічне забезпечення закладів освіти відповідно до сучасних вимог (STEM-лабораторії, укомплектовані класи хімії, фізики, біології, лінгвістичного кабінету, шкільних їдальнь та харчоблоків тощо)

Сформовано систему поводження з ПБ громади (розроблено норми утворення ПВ, схеми збирання, перевезення та оброблення ПВ)

Відсутність можливостей для працевлаштування, високий рівень безробіття (за результатами соціологічного дослідження, 73,9% респондентів головною проблемою розвитку громади визначають безробіття)

Сприятливі кліматичні умови та родючі чорноземні ґрунти (90%), сприятливі для розвитку сільського господарства

Водні об’єкти на території громади замулені, потребують розчищення

У віковій структурі населення громади переважають особи працездатного віку (69%), як значний ресурсний потенціал для  соціально-економічних трансформацій громади.

Низький рівень громадської активності та залученості населення у прийняття рішень на місцевому рівні (за результатами соціологічного дослідження, близько 46%  опитаних визначають  недостатню громадську активність та ініціативність мешканців)

Трудовий  потенціал громади має високу адаптивність до змін завдяки різноманітному професійно-кваліфікаційному складу населення (за результатами соціологічного дослідження, 35% мають вищу освіту. Середню спеціальну мають 44,2% респондентів та професійно-технічну 18,8%).

Недостатня інтеграція в міжнародні партнерства з іншими громадами (муніципалітетами), організаціями, недостатня участь у національній мережі соціально-економічного партнерства ТГ

Значна кількість суб’єктів господарювання різних видів економічної діяльності (кількість фермерських господарств (15), приватних підприємств (6), ТзОВ (4) (усього 61 юридична особа) та інших суб’єктів малого господарювання (123 фізичні особи).

Нерозвинена туристична інфраструктура (туристичні центри, інформаційні пункти, туристичні маршрути,  екологічні стежки, агросадиби, гостьові будинки тощо)

Наявність покладів глини, піску для можливостей виробництва цегли (с. Мартинівка, с. Вакулиха).

Відсутність розвиненої інфраструктури відпочинку та дозвілля (паркових зон, пляжів, кінотеатрів тощо)

Наявність нафтогазового комплексу у структурі економічних видів діяльності (АТ «Укргазвидобування» 63% )

Відсутність вільного комунального соціального житлового фонду для  вразливих категорій населення та ВПО.

Наявність територій для пасовищ і розвитку скотарства (6,79% пасовищ від загальної кількості земель, 1721,7789 га.)

Низький рівень енергетичної незалежності комунальних закладів соціальної сфери громади.

Наявність ландшафтного заказника місцевого значення Олегова балка (52,7 га) та ботанічного заказника місцевого значення Капусник (301 га), як передумов для розвитку екологічного туризму та збереження біорізноманіття

Відсутність аптечних пунктів, фінансової інфраструктури (банківських установ, банкоматів, терміналів), недостатня кількість поштових відділень.

Наявність паспортизованого сміттєзвалища, що сприяє збереженню чистоти та порядку в громаді, запобігаючи утворенню стихійних звалищ; ліквідовано 25 стихійних звалищ  на території громади

Нерозвиненість інструментів підтримки та розвитку місцевого бізнесу (відсутність програми розвитку малого та середнього бізнесу, коворкінг центру, цифрових платформ для  мережування місцевого бізнесу)

Висока соціальна активність здобувачів освіти на всіх етапах шкільного життя (6 конкурсів у яких учасники зайняли 1- 3 місце у 2023 р.)

Відсутність переробних підприємств та низька додана вартість сільськогосподарської продукції

Забезпечення рівного доступу до якісної освіти для всіх учасників освітнього процесу (підвезення учнів (3 шкільні автобуси), співпраця з інклюзивними центрами, співпраця з батьками тощо).

Обмежений доступ населення до соціальних послугах, відсутність КУ по наданню соціальних послуг

Наявність вільних приміщень комунальної власності

Низький рівень доступу до цифрових технологій та комунікацій у віддалених населених пунктах (відсутній швидкісний інтернет, низька якість мобільного зв'язку тощо)

 

Низький рівень доступності людей з інвалідністю до інформації та об’єктів інфраструктури громади

Можливості

Загрози

Інтеграція в Європейську та світову економіку, продовження реформ в Україні на основі угоди про Асоціацію з ЄС  сприятиме покращенню бізнес-клімату, вдосконаленню системи стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу

Збройна агресія з боку рф. Ризик розширення військових дій на території України, просування лінії фронту вглиб кордону до Мартинівської ТГ

Продовження процесів інтеграції з Європейським Союзом стимулюватиме виробників підвищувати якість продукції та відповідальність за охорону довкілля та водночас сприятиме зростанню зацікавленості інвесторів

 

Скорочення фінансування галузі освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту в умовах воєнного стану.

 

Розвиток логістики та ефективне використання транзитно-транспортного потенціалу громади. Зокрема, будівництво нового залізничного коридору стандартної колії ЄС, що з’єднуватиме Польщу, Україну, Румунію та Молдову (Комюніке COM (2022) 217 „План дій Україна-ЄС. Смуги солідарності для сприяння експорту сільськогосподарської продукції з України та двосторонньої торгівлі з ЄС”)

Погіршення загальної економічної ситуації в країні, падіння обсягів виробництва у зв'язку зі збройною агресією.

 

Проведення послідовної державної політики по впровадженню енергоефективності, розвитку альтернативної енергетики, технічного переоснащення комунальної інфраструктури, переходу на 100% відновлювальні джерела енергії

Відсутність ефективного механізму контролю за використанням орендованих земель та подальша  концентрація земель в руках великих агрохолдингів

 

Бюджетна підтримка територіальних громад, в тому числі реалізація проєктів розвитку громад за рахунок коштів бюджетів усіх рівнів та міжнародної технічної допомоги.

Посилення демографічної кризи. Відсутність ефективної державної (регіональної) політики щодо запобіганню відтоку молодих, кваліфікованих працівників за кордон. Втрата економічно активного населення. Закриття закладів соціальної сфери у зв’язку з низькою чисельністю населення в громаді

Зростання популярності сільського, зеленого, культурного, світоглядного туризму в Україні.

Зменшення обсягів підтримки з боку міжнародних партнерів України у війні

Випередження обсягів попиту на органічну продукцію місцевих товаровиробників над пропозицією на національному та міжнародних ринках.

Наявність тенденції до зменшення прісноводних ресурсів та зниження рівня ґрунтових вод.

 

Інтенсивний розвиток цифровізації в Україні, розвиток мережі публічних сервісів та послуг.

 

Подальше руйнування критичної інфраструктури, здорожчання енергоносіїв.

Можливості співпраці з міжнародними організаціями з питань розвитку громади, підтримки вразливих верств населення, ВПО, надання соціальних послуг

Політична нестабільність та згортання реформ, згортання демократичних процесів у зв'язку з воєнним станом.

 

Розширення пропозицій та  доступу до грантів міжнародних донорських організацій

 

Перекладання на місцеве самоврядування певних державних фінансових зобов'язань, в тому числі щодо забезпечення соціальних стандартів.

Зростання доступності  новітніх аграрних технологій, розвиток переробної промисловості

 

Неефективний державний контроль за діяльністю суб'єктів господарської діяльності щодо дотримання ними екологічних норм.

Популяризація та поширення практики технологій сортування та утилізації відходів.

Недостатність та неповнота  статистичної інформації у зв’язку з обмеженим доступом до електронних реєстрів в умовах воєнного стану 

 

 

Посилення зміни клімату, що може спричинити надзвичайні ситуації природного характеру

 

SWOT – аналіз являє собою синтез ситуаційного аналізу, який вказує на основні внутрішні фактори (сильні і слабкі сторони), та зовнішні фактори (можливості і  загрози), важливі  для  розвитку. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. СТРАТЕГІЧНІ, ОПЕРАЦІЙНІ ЦІЛІ ТА ЗАВДАННЯ

 

Стратегічна ціль А. 1. - Громада, як центр залучення інвестицій та динамічного розвитку  бізнесу

Оперативна ціль А. 1.1  - Поліпшення  інвестиційного та бізнес клімату громади

Оперативна ціль А.1.2.- Підтримка та розвиток місцевого підприємницького  середовища

Оперативна ціль А.1.3. -  Поліпшення взаємодії влади та бізнесу

Оперативна ціль А. 1.4. - Розвиток туризму та локальної ідентичності громади

Стратегічна ціль В.1. - Громада, як центр безпечного, комфортного життя та соціальної справедливості, де пріоритетом є збереження навколишнього середовища та забезпечення енергетичної незалежності

Оперативна ціль В.1.1. - Забезпечення цивільного захисту населення та публічної безпеки

Оперативна ціль В.1.2.- Забезпечення населення якісними комунальними послугами та комфортними умовами проживання.

Оперативна ціль В.1.3.- Поліпшення стану довкілля та раціонального використання природних ресурсів

Оперативна ціль В.1.4.- Підвищення рівня енергетичної безпеки та незалежності

Оперативна ціль В.1.5. - Поліпшення архітектурної доступності громади

Стратегічна Ціль С. 3. – Соціально відповідальна громада з якісними освітніми, культурними, медичними, соціальними (реабілітаційними) та адміністративними послугами

Оперативна ціль С.3.1. - Підвищення якості надання освітніх послуг

Оперативна ціль С.3.2. – Розвиток  культурних послуг

Оперативна ціль С.3.3. – Забезпечення соціальної підтримки військовослужбовців, ветеранів, ВПО та жителів громади

Оперативна ціль С.3.4. – Розвиток системи охорони здоров’я та підтримка ментального здоров’я мешканців

Оперативна ціль С. 3.5. – Розвиток системи надання адміністративних послуг в громаді

 

Стратегічна ціль D. 4. - Громада як цифровий хаб, що забезпечує швидкий та надійний доступ до інформації та послуг.

D.4.1- Розвиток цифрової інфраструктури та розширення спектру електронних послуг

D.4.2 - Підвищення рівня цифрової грамотності населення

 

Додаток 1

 

                        ПЕРЕЛІК ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ

ПЛАНУ ЗАХОДІВ на 2025 р. З РЕАЛІЗАЦІІ СТРАТЕГІІ РОЗВИТКУ МАРТИНІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ДО 2027 Р.

 

План заходів з реалізації стратегії складається з плану завдань та заходів з реалізації стратегії, а також визначенням відповідальних, термінів реалізації та очікуваними результатами (табл. 9.1.).

Таблиця 9.1 - План заходів та виконання завдань Стратегії розвитку Мартинівської  громади 

 

п/п

Завдання/заходи Стратегії

Період реалізації заходу

Відповідальний

виконавець

Джерела фінансування та очікувана вартість, грн.

 

Стратегічна ціль А. 1. - Громада, як центр залучення інвестицій та динамічного розвитку  бізнесу

 

Оперативна ціль А. 1.1  - Поліпшення  інвестиційного та бізнес клімату громади

А. 1.1.2

Проведення інвентаризації наявних інвестиційних об’єктів  (землі, водних об’єктів, лісових ресурсів, об’єктів комунальної власності)

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Земельний відділ

Місцевий бюджет

200 000,00

А. 1.1.3

Оновлення та актуалізація інвестиційного паспорту громади. Формування та систематичне оновлення електронного реєстру інвестиційних об’єктів (Green-field, Brown-field).

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Фінансовий відділ

 

А. 1.1.4

Налагодження міжнародної співпраці з міжнародними партнерами та залучення додаткових коштів для розвитку громади.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Фінансовий відділ

 

А. 1.1.6

Ведення та промоція дайджесту актуальних грантових пропозицій для започаткування бізнесу та фінансування стартапів для потреб населення громади, а також доступних для нього навчальних програм .

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Фінансовий відділ

 

А. 1.1.7

Організація та проведення тренінгів для представників малого та середнього бізнесу з питань розвитку фермерських господарств, торгівлі, сфери послуг організації та ведення власної справи та інше.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

  

А. 1.1.8

Активізація участі громади у написанні проєктних (грантових) заявок.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Фінансовий відділ

 

А. 1.1.9

Сприяння підготовці та підвищенню кваліфікації фахівців з місцевого економічного розвитку громади.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

А.1.1.13

Проведення моніторингу інвестиційного та бізнес клімату громади

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

 

А.1.2.- Підтримка та розвиток місцевого підприємницького  середовища

А.1.2.5

Запровадження методичної та організаційної підтримки сільськогосподарських товаровиробників з підготовки та подання документів на отримання різних видів допомог.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

А.1.2.10

Пошук партнерів з реалізації проєкту «Лінія брикетування»

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

 

А.1.3. -  Поліпшення взаємодії влади та бізнесу

А.1.3.1

Ведення інформаційної платформи «Монітор квадратних метрів Мартинівської громади» щодо оприлюднення актуальної інформації про вільні земельні ділянки та нежитлові площі комерційного призначення на території громади;

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

А.1.3.3

Систематичне налагодження співпраці та партнерських відносин між владою та бізнесом (створення відкритих майданчиків, меморандуми, спільні проєкти тощо).

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

А.1.3.4

Організаційна підтримка проведення  навчальних семінарів для суб’єктів малого і середнього підприємництва щодо вдосконалення навиків ведення бізнесу, а також змін у законодавстві з питань розвитку підприємництва.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

 

А. 1.4. Розвиток туризму та локальної ідентичності громади

А.1.4.1

 

Створення бази даних про всі туристичні та рекреаційні ресурси громади, що дасть змогу зміцнити інформаційну компоненту потенціалу туристичної індустрії, а також сприятиме підвищенню ефективності системи планування у сфері туризму.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

Стратегічний напрям В.1 - Громада, як центр безпечного, комфортного життя та соціальної справедливості, де пріоритетом є збереження навколишнього середовища та забезпечення енергетичної незалежності

 

В.1.1. Забезпечення цивільного захисту населення та публічної безпеки

В.1.1.1

Запровадження постійного моніторингу мережі захисних споруд.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

В.1.1.4

Забезпечення виконання мобілізаційних завдань в різних сферах життєдіяльності громади.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Місцевий бюджет

10 000,00

В.1.1.5

Проведення роз’яснювальної роботи серед населення, залучення населення до оборони Держави та популяризації служби в ЗСУ.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

В.1.1.8.

Сприяння організації спільних профілактичних заходів поліцейських офіцерів громади з Національною поліцією, ДСНС у бюджетних закладах/установах громади.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

В.1.1.9.

Організація координації спільної діяльності між поліцейськими офіцерами громади та відповідними структурами громадами.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

 

В.1.2.- Забезпечення населення якісними комунальними послугами та комфортними умовами проживання.

В.1.2.1

Вивчення проблем/потреб мешканців населених пунктів  щодо транспортної доступності послуг.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

В.1.2.2

Організація спільних зустрічей  щодо визначення стану доріг, балансоутримувачем яких є Агенція місцевих доріг Полтавської області

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

В.1.2.5

Формування та оптимізація пасажирських маршрутів з врахуванням потреб мешканців.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Місцевий бюджет

200 000,00

В.1.2.6

Забезпечення освітлення вулиць населених пунктів громади, встановлення в громаді вуличного освітлення на сонячних батареях.

2025 р.

Халтуринське ГСКП

Місцевий бюджет

956 000,00

В.1.2.7

Забезпечення населення якісною/очищеною питною водою.

2025 р.

Халтуринське ГСКП

Місцевий бюджет

218 000,00

В.1.2.8

Проведення капітального та поточного ремонту систем водопостачання на території  громади

2025 р.

Халтуринське ГСКП

Місцевий бюджет

100 000,00

В.1.2.10

Розширення переліку послуг комунальних підприємств.

2025 р.

Халтуринське ГСКП

КП Білухівка

 

В.1.2.11

Розширення машинно-технічного парку для обслуговування об’єктів  комунальної власності.

2025 р.

Халтуринське ГСКП

КП Білухівка

 

В.1.2.13

Облаштування місць для відпочинку біля водойм, паркових зон, скверів

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Халтуринське ГСКП

КП Білухівка

 

В.1.3.- Поліпшення стану довкілля та раціонального використання природних ресурсів

В.1.3.1

Створення, розширення та відновлення рекреаційних зон в місцях масового відпочинку біля водойм

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Халтуринське ГСКП

КП Білухівка

 

В.1.3.6

Придбання та встановлення контейнерів (скло, пластик, папір, метал, органіка) для забезпечення роздільного збору сміття

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Халтуринське ГСКП

КП Білухівка

 

В.1.3.7

Збір та вивіз ТПВ на  сміттєзвалище  із населених пунктів громади

2025 р.

Халтуринське ГСКП

 

 

В.1.3.10.

Забезпечення  населення укладанням договорів на надання послуг з вивезення та захоронення ТБВ

2025 р.

Халтуринське ГСКП

 

 

В.1.3.11

Проведення освітніх майстер-класів з культури поводження з відходами та формування екологічних звичок, відповідального ставлення населення у сфері поводження з побутовими відходами, небезпечними відходами (відпрацьовані лампи, батарейки, термометри тощо) у складі побутових тощо

2025 р.

Халтуринське ГСКП

КП Білухівка

 

В.1.3.12

Організація та проведення комплексу інформаційно-навчальних заходів з поширення екологічних знань, проведення роз’яснювальної роботи, пропаганда дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

2024-2027 рр.

Мартинівська сільська рада

Халтуринське ГСКП

КП Білухівка

 

 

В.1.4.- Підвищення рівня енергетичної безпеки та незалежності

В.1.4.1

Розробка Плану заходів з підвищення енергоефективності та переходу до використання відновлювальних джерел енергії в громаді

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Халтуринське ГСКП

КП Білухівка

 

 

В.1.5. Поліпшення архітектурної доступності громади

В.1.5.1

Активізація роботи комітету з питань безбар’єрності на території громади

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

 

В.1.5.2

Проведення моніторингу доступності (безбар’єрності) закладів сфери освіти, охорони здоров’я, торгівлі, культури, спорту, туризму тощо різних форм власності.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

 

В.1.5.3

За результатами моніторингу здійснення заходів з базового пристосування інфраструктури для використання маломобільними групами населення

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

 

В.1.5.4

Облаштування безбар’єрного  доступу до закладів культури

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

 

В.1.5.7

Облаштуваннями кнопками виклику будівель соціально-комунальної сфери громади для маломобільних груп населення

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

 

 

 

Стратегічна Ціль С. 3.Соціально відповідальна громада з якісними освітніми, культурними, медичними, соціальними (реабілітаційними) та адміністративними послугами

С.3.1. Підвищення якості надання освітніх послуг

 

 

 

 

 

С.3.1.2

Поетапне здійснення оптимізації та цифрової трансформації мережі закладів освіти.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

 

С.3.1.4

Розбудова системи здорового харчування, формування культури харчування та правильних харчових звичок учнів закладів освіти.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

 

С.3.1.6

Забезпечення доступу до використання швидкісної мережі Інтернет у всіх навчальних приміщеннях освітніх закладів

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

 

С.3.1.9

Удосконалення організації інклюзивного освітнього простору в закладах освіти.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

 

С.3.1.10

Розвиток співпраці з  інклюзивно ресурсним  центром Карлівської  громади.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

Місцевий бюджет

21 200,00

С.3.1.12

Розширення діяльності та партнерства з іншими громадами Центру професійного розвитку педагогічних працівників.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

Місцевий бюджет

140 200,00

С.3.1.13

Забезпечення безпеки закладів освіти згідно вимог.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

 

С.3.1.15

Організація безпечного комфортного підвозу учнів до закладів освіти відповідно до потреби.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

Місцевий бюджет

934 100,00

С.3.1.17

Організація роботи гуртків естетичного, спортивного та національно-патріотичного спрямування в закладах освіти

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

 

С.3.1.18

Сприяння проведенню профорієнтаційної роботи серед молоді професійної освіти та робітничих професій вузької спеціалізації.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

 

С.3.1.19

Облаштування та благоустрій навколишньої території закладів освіти.

2025  р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

 

С.3.1.24

Організація та проведення тренігів, семінарів, тематичних зустрічей  для мешканців громади з питань гендерної рівності, протидії домашньому насильству

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

Відділ соціального захисту

 

С.3.1.26

Підтримка  спортсменів, тренерів та спортивних інструкторів

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

Місцевий бюджет

772 000,00

С.3.1.28

Популяризація здорового способу життя серед населення громади

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

 

С.3.1.31

Продовження проведення щорічного фестивалю «Козацькі забави», Футбольного турніру на кубок сільського голови та пам’яті  Дмитра Барвіна та Музейного фестивалю до Міжнародного дня музеїв

2025 р

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

Місцевий бюджет

215 000,00

С.3.2. – Розвиток  культурних послуг

С.3.2.6

Оновлення бібліотечних фондів сучасною українською та зарубіжною літературою.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

 

С.3.2.9

Забезпечення участі у культурно-мистецьких заходах поза межами громади, області з метою популяризації громади.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

 

С.3.2.12

Організація та проведення благодійних і тематичних заходів на підтримку ЗСУ та інші.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

 

С.3.2.15

Проведення молодіжних, патріотичних заходів (вишколів, форумів, майстер-класів, конкурсів, пленерів, акцій та інш.)

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

 

С.3.2.16

Сприяння функціонуванню молодіжних консультативно-дорадчих органів.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

С.3.3. – Соціальна підтримка військовослужбовців, ветеранів, ВПО та жителів громади

С.3.3.1

Актуалізація програми соціальної підтримки та інтеграції ветеранів, Захисників і Захисниць України, членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України

2025р.

Мартинівська сільська рада

Відділ соціального захисту

 

С.3.3.2

Забезпечення фінансовою підтримкою військовослужбовців, учасників бойових дій, інвалідів війни та ветеранів

2025 р..

Мартинівська сільська рада

Відділ соціального захисту

Місцевий бюджет

1 350 000,00

Обласний бюджет

48 000,00

С.3.3.3

Забезпечення фінансовою підтримкою  соціально незахищених верств населення

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ соціального захисту

Місцевий бюджет

1 650 000,00

С.3.3.4

Надання додаткових соціальних гарантій учасникам бойових дій, членами їх сімей, а також сім’ям, члени яких загинули або постраждали під час проведення бойових дій в Україні та на територіях інших держав

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ соціального захисту

 

С.3.3.5

Проведення соціально – профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ соціального захисту

 

С.3.3.6

Організація співпраці з Міжнародними благодійними (гуманітарними) організаціями, фондами

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ соціального захисту

 

С.3.3.11

Стимулювання міжмуніципальної співпраці громади у сфері надання соціальних послуг

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ соціального захисту

 

С.3.3.12

Розширення переліку надання соціальних послуг (зокрема, «помічний ветерана»)

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ соціального захисту

 

С.3.3.13

Організація співпраці з БО «Світло Надії» та ін. благодійними організаціями  з питань надання притулку постраждалим в наслідок домашнього насильства

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ соціального захисту

 

С.3.3.15

Сприяння професійної адаптації та зайнятості осіб з інвалідністю, ВПО, ветеранів війни після їх звільнення з військової служби

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ соціального захисту

 

С.3.3.16

Сприяння соціальної адаптації та інтеграції ВПО осіб в життя громади

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ соціального захисту

 

 

 

С.3.4. – Розвиток системи охорони здоров’я та підтримка ментального здоров’я мешканців

С.3.4.1

Проведення моніторингу вивчення потреб громадян в якісних медичних послугах із врахуванням місця проживання.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

С.3.4.2

Сприяння організації мобільних виїзних прийомів лікарів вузької спеціальності по всіх населених пунктах громади

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

С.3.4.6

Організація та проведення серед населення навчань щодо профілактики неінфекційних захворювань  шляхом проведення  навчань та популяризації їх на території громади.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

С.3.4.8

Популяризація та сприяння проведення профілактичних щеплень

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

С.3.4.9

Медичне забезпечення ВПО та їх психологічна підтримка.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

 

С. 3.5. - Розвиток системи надання адміністративних послуг в громаді

С.3.5.1

 

Розширення Переліку адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП

2025 р.

Мартинівська сільська рада

ЦНАП

 

С.3.5.3

 

Забезпечення оптимальної чисельності та підвищення професійної кваліфікації працівників ЦНАПу

2025 р.

Мартинівська сільська рада

ЦНАП

 

 

Стратегічна ціль D. 4. - Громада як цифровий хаб, що забезпечує швидкий та надійний доступ до інформації та послуг.

D. 4.1. Розвиток цифрової інфраструктури та розширення спектру електронних послуг

D.4.1.2

Забезпечення інформаційної безпеки в громаді.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

D.4.1.7

Просування інструментів електронної демократії: електронних петицій, опитувань, звернень громадян, обговорення проєктів нормативно-правових актів, громадського бюджету, тощо

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

D.4.1.10

Проведення систематичних  опитувань з метою вивчення громадської думки

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

 

D.4.2 - Підвищення рівня цифрової грамотності населення

D.4.2.1

Підвищення кваліфікації працівників посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів. (портал Дія Цифрова Освіта, Портал управління знаннями)

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

D.4.2.2

Доведення до відома населення громади про організацію та проведення тренінгів з основ цифрової грамотності та кібергігієни.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

D.4.2.3

Організація та проведення навчання посадових осіб місцевого самоврядування основам кібербезпеки та кібергігієни.

2025 р.

Мартинівська сільська рада

 

D.4.2.4

Навчання дітей та молоді цифровій грамотності

2025 р.

Мартинівська сільська рада

Відділ освіти культури молоді та спорту

 

 

 

 

Додаток 2

ПЕРЕЛІК МІСЦЕВИХ ПРОГРАМ РОЗВИТКУ, ЩО СПРЯМОВАНІ НА РЕАЛІЗАЦІЮ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МАРТИНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ 2025 Р.

 

№з/п

Оперативні цілі

Назва програми місцевого розвитку

Період реалізації

Відповідальний за виконання (реалізацію)

Обсяг фінансування

(грн.)

А.1.1.

Поліпшення інвестиційного та бізнес клімату громади

Програма «Соціально-економічного розвитку територіальної громади Полтавського району Полтавської області на 2025 рік»

2025

Постійна комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку

 

В.1.1.

Забезпечення цивільного захисту населення та публічної безпеки

 

Програма профілактики  правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Мартинівської сільської ради

2024-2026

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради

100 000,0

Програма забезпечення діяльності Мартинівської місцевої пожежної охорони на території Мартинівської сільської територіальної громади на 2024-2026 роки

2024-2026

Мартинівська місцева пожежна охорона

2 593 100,00

Програма «Поліцейський офіцер громади» на 2024-2026 роки

2024-2026

Відділ поліції №3 Полтавського районного відділу поліції ГУНП в Полтавській області

55 000,0

Програма створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків на території Мартинівської сільської ради на 2025-2027 роки

2023-2024

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради

200 000,00

Програма попередження надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки на 2023-2025

2023-2025

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради

23 636 647,0

Програма запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі у Мартинівській сільській територіальній громаді на 2024-2028 роки

2024-2028

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради, Відділ соціального захисту населення управління правового, соціального забезпечення та управління персоналом апарату виконавчого комітету,

Служба у справах дітей та Відділ освіти, культури та спорту Мартинівської сільської ради

 

Програма для кривдників у Мартинівській сільській територіальній громаді на 2024-2028 роки

2024-2028

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради, Відділ соціального захисту населення управління правового, соціального забезпечення та управління персоналом апарату виконавчого комітету

 

Комплексна програма захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру Мартинівської ОТГ на 2021-2025 роки

2021-2025

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради, 13 державна пожежно-рятувальна частина (м. Карлівка) 1 державного пожежно-рятувального загону (м. Полтава) Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області

1 640 000,0

В.1.2.

Забезпечення населення якісними комунальними послугами та комфортними умовами проживання.

 

Програма «Розвитку автомобільного транспорту у Мартинівській сільській територіальній громаді для задоволення потреб населення у перевезеннях на 2025 рік»

2025

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради

200 000,00

Програма підтримки та розвитку КП «Білухівка» на 2025 рік.

2025

Комунальне підприємство «Білухівка»

4 623 600,00

Програма підтримки та розвитку Халтуринського госпрозрахункового сільського комунального підприємства на 2025 рік

202

Халтуринське сільське комунальне підприємство

14 477 000,00

Програма «Питна Вода» Мартинівської сільської ради на 2022-2025 роки

2022-2025

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради

16 675 000,0

Програма «Автобус громади» у Мартинівській сільській територіальній громаді на 2023-2025 роки

2023-2025

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради

3 000 000,0

 

 

Програма утримання об’єктів спільбного користування чи ліквідації негативних наслідків діяльності об’єктів спільного користування на 2025 рік

2025

Фінансовий відділ мартинівської сільської ради

8 708 700,00

В.1.3.

Поліпшення стану довкілля та раціонального використання природних ресурсів

Програма  «Охорони навколишнього природнього середовища Мартинівської сільської ради на 2021-2024 роки»

2021-2024

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради

434 500,0

В.1.4.

Підвищення рівня енергетичної безпеки та незалежності

Програма енергозабезпечення та розвитку альтернативних джерел енергії на території Мартинівської сільської ради на 2021-2025 роки

2021-2025

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради

1 270 000,0

С.3.1.

Підвищення якості надання освітніх послуг

 

Програма «Шкільний автобус» на 2022-2025 роки

2022-2025

Мартинівська сільська рада, відділ освіти, культури та спорту Мартинівської сільської ради

4 055 130

Програма розвитку молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Мартинівської сільської ради на 2023-2027 роки

2023-2027

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради

 

Програма розвитку і функціонування української мови на 2023-2030 роки у Мартинівській територіальній громаді

2023-2030

Відділ освіти, культури та спорту Мартинівської сільської ради

 

Програма розвитку освіти Мартинівської територіальної громади на 2024-2026 роки

2024-2026

Відділ освіти, культури та спорту Мартинівської сільської ради

12 431 100,0

Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2024-2028 роки Мартинівської сільської ради

2024-2028

Відділ освіти, культури та спорту Мартинівської сільської ради

1 128 000,0

С.3.2.

Розвиток  культурних послуг

 

Програма розвитку культури, мистецтва та організації  свят на території Мартинівської сільської ради на 2025-2027 роки.

2022-2024

Відділ освіти, культури та спорту Мартинівської сільської ради

562 500,00

Програма виплати одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку на 2022-2025 роки

2022-2025

Відділ освіти, культури та спорту Мартинівської сільської ради

70 170,0

С.3.3.

Соціальна підтримка військовослужбовців, ветеранів, ВПО та жителів громадиї

Програма соціального захисту населення Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області на 2025 рік

2025

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області

1 668 100,00

Програма соціального захисту ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих), безвісти зниклих, полонених ветеранів війни, Захисників та Захисниць України у Мартинівській сільській ТГ на 2024-2025 роки

2024-2025

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради

Відділ соціального захисту населення управління правового, соціального забезпечення та управління персоналом апарату виконавчого комітету

3 960 000,00

Програма забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб та членів їх сімей, які проживають на території Мартинівської сільської територіальної громади на 2024-2028 роки

2024-2028

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради, Відділ соціального захисту населення управління правового, соціального забезпечення та управління персоналом апарату виконавчого комітету

350 000,0

Програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа на 2022-2025 роки

2022-2025

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради

320 000,0

Програма надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі на 2024-2028 роки

2024-2028

Виконавчий комітет та ЦНАП  Мартинівської сільської ради, Відділ соціального захисту населення управління правового, соціального забезпечення та управління персоналом апарату виконавчого комітету

2 000 000,0

Програма розвитку надання соціальних послуг у Мартинівській сільській територіальній громаді на 2024-2028 роки

2024-2028

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради

17 258 500

 

 

 

 

Програма соціального захисту та підтримки внутрішньо переміщених осіб на території Мартинівської сільської територіальної громади на 2025-2028 роки

2025-2028

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради

100 000,00

Програма для постраджалих осіб від домашнього  насильства та/або насильства за ознакою статі у Мартинівській сільській територіальній громаді на 2025-2028 роки.

2025-2028

Виконавчий комітет мартинівської сільської ради

 

Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2021-2025 роки

2021-2025

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради

4 132 500,0

Програма надання безоплатної правової допомоги населенню Мартинівської сільської ради на 2021-2025 роки

2021-2025

Мартинівська сільська рада

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради

Полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

16 000

С.3.4.

Розвиток системи охорони здоров’я та підтримка ментального здоров’я мешканців

Програма «Забезпечення інвалідів, дітей- інвалідів технічними засобами для використання в побутових умовах на 2025-2026 рр.»

2025-2026

Комунальне некомерційне підприємство «Карлівський центр первинної медико-санітарної допомоги»

    330 000,00

Програма якісного медичного обслуговування населення Мартинівської сільської ради на 2025-2026 роки.

2025-2026

Комунальне некомерційне підприємство «Карлівський центр первинної медико-санітарної допомоги»

  7 610 100,00 

D. 4.1.

Розвиток цифрової інфраструктури та розширення спектру електронних послуг

 

Програма інформатизації «Цифрова трансформація Мартинівської сільської ради на 2024-2026 роки»

2024-2026

Виконавчий комітет Мартинівської сільської ради

664 000,0

 

 

 

 

 

 

Сільський голова                                                           Віктор КОТЕНКО

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь